Jump to content
FLECZER

Wrzesień 1939 FtF trochę inaczej 1:72

Recommended Posts

Gratuluję, wygląda że super impreza.

Szkoda że ja z moimi ulepkami nie mam śmiałości ganiać nawet na bliskie imprezy...

pozdrawiam

Wołały coś o kończeniu... Krok do przodu, dwa FtFy dostały bazę.

dTF5CqPMKOMTMOV9q75o_SlkWEYymAqf5B5GafSWbZJbAdVpkAQTAcT1YumsgJl0ekieW6OOyCeIc8hP-4QzvEoFrxu55Q7_SRuV6g=w993-h920

LXBPWlZGTq7wEAZyor32Pmj18cWBZjnoMGU2yHqxbAUG8Mu01JUCtU2UcFl6k2pIO_jHHMLEAFXyn9Ug-b8vxarwtwS5Ud9MQHa4aw=w993-h920

1rRS-qSp1Ga7ybHQI83o65ZV804ZBjAIVHIHNtfoIIn01IG31p_tBJwog6MWmGG9BoP-49TO3omS-Vgp638OcmzemfuY9mwQQYMbRQ=w993-h920

kIJ-tyKp9fCbLaJa_nsE8ObLbHhW7fGP2-AT4sAqklhcl6j8FK307PIzKCVVMSdxzuBHHmbvI0cS-0_6cRJPCw8FU-XC-dR923310Q=w993-h920

rQ7jke2z4dF1NaTEs2jiNybJ9dMNeobLzz8YkQrvFtT12rcjBVEEhdcSSHltkJ_SZftNQov1YYlIFfVdLL_CGLZQYCUZpznAH4AO7g=w993-h920

Mały eksperyment z malowaniem pz.III też z FtFa.

gJnW1jRS2IXAZc_EKb0CRd4QrVvXdYUrKgcQVZ7gd6jZcjT0QjChjxBEQ0wBxQCcsejb7dIEYjR_WPeBB9T09DCqxfuKraDoKEV1WA=w993-h920

ch7mj6-5NXf5jR6YDRjsccCY-wwXY1g5OKY3m1k7glLmZ4uB9EcLgFGTVW85uh7r9-aTBWhoaMaUGr-TtmDw4OpxVhDZzxgmN-0MLQ=w993-h920

Fajnie że z kartką, ale trzeba ostrożnie to robić, ja w moim pz III cieniowałem bardziej po włazach a na wieży to chyba przesadziłem z rozjaśnieniami, jak chcesz wrzucę tu fotkę, bardzo wdzięczny model poza kołami:)

Fajnie że z kartką, ale trzeba ostrożnie to robić, ja w moim pz III cieniowałem bardziej po włazach a na wieży to chyba przesadziłem z rozjaśnieniami, jak chcesz wrzucę tu fotkę, bardzo wdzięczny model poza kołami:)

Podrzuć fotkę, chętnie zobaczę. Ja się bezstresowo chcę pobawić w malowanie. Model bardzo wdzięczny choć miałem niemiłą przygodę bo trafił mi się model źle odlany. Całe szczęście FtF stanęło na wysokości zadania i dostałem poprawne części. Jest już troszeczkę podrasowany. Muszę jeszcze wahacze zrobić i bieżnik w gąskach.

43286848121_627371f9b5_c.jpg

43286842091_3af90b6b6e_c.jpg

B.mocny kontrast dałem żeby było dobrze widać gdzie rozjaśniałem!

..uczyłem się na nim, pierwotnie miał być E w wersji dowódczej, przerobiłem wieżę, dodałem stoliczek na mapy i antenę ramową, lufę skróciłem, dodałem drugą antenę i już był gotowy, ale ręczne malowanie oznaczeń zepsułem i wieżę zmyłem na szybko acetonem, pomarszczyła się a z jamy skurczowej na osłonie armaty wyleciała szpachla ...no i wtedy stwierdziłem, że to będzie egzemplarz testowy i wywaliłem przeróbki by łatwiej się malowało itd., testowałem na nim także "zabłocone" krzyże, co jednak wyglądało słabo...

Wrzucam żeby pokazać, jak go cieniowałem bo galerii nie będzie

fantastyczne malowanie !!!!

43286848121_627371f9b5_c.jpg

43286842091_3af90b6b6e_c.jpg

B.mocny kontrast dałem żeby było dobrze widać gdzie rozjaśniałem!

..uczyłem się na nim, pierwotnie miał być E w wersji dowódczej, przerobiłem wieżę, dodałem stoliczek na mapy i antenę ramową, lufę skróciłem, dodałem drugą antenę i już był gotowy, ale ręczne malowanie oznaczeń zepsułem i wieżę zmyłem na szybko acetonem, pomarszczyła się a z jamy skurczowej na osłonie armaty wyleciała szpachla ...no i wtedy stwierdziłem, że to będzie egzemplarz testowy i wywaliłem przeróbki by łatwiej się malowało itd., testowałem na nim także "zabłocone" krzyże, co jednak wyglądało słabo...

Wrzucam żeby pokazać, jak go cieniowałem bo galerii nie będzie

Rewelacja!!! Świetnie pomalowany. Wersję dowódczą też mam w dalekich planach.

Dzieki, ale tylko malowanie bo niestety ma uszczerbki i braki...

Jak chcesz robić dowódczą IIIE to jest bardzo fajne wrześniowe zdjęcie takiego, II2 namalowane i właśnie to chciałem namalować i popsułem....teraz bym to namalował olejami (i polecam Ci malowanie białych oznaczeń olejami, nie akrylami!). Ten wrześniowy wóz jest o tyle fajny, że spadł ze skarpy i trzeba tylko jedną stronę gąsienic tuningować bo leży na boku, bardzo inspirująca fotka ogólnie.

Znasz to zdjęcie o którym mówię? Bo może jako spec od wrześniowych wozów Ty się weźmiesz za niego...bo ja odpuściłem...

Dzieki, ale tylko malowanie bo niestety ma uszczerbki i braki...

Jak chcesz robić dowódczą IIIE to jest bardzo fajne wrześniowe zdjęcie takiego, II2 namalowane i właśnie to chciałem namalować i popsułem....teraz bym to namalował olejami (i polecam Ci malowanie białych oznaczeń olejami, nie akrylami!). Ten wrześniowy wóz jest o tyle fajny, że spadł ze skarpy i trzeba tylko jedną stronę gąsienic tuningować bo leży na boku, bardzo inspirująca fotka ogólnie.

Znasz to zdjęcie o którym mówię? Bo może jako spec od wrześniowych wozów Ty się weźmiesz za niego...bo ja odpuściłem...

Ja w zasadzie wcale nie używam akryli. Oznaczenia robię zwykle olejną tamyą Zdjęcia niestety nie kojarzę, nie jestem aż takim specem od września

Zdjęcie już odnalezione i faktycznie fajna scenka, ale mam je podpisane jako Francja 1940. Chodzi o to? https://www.worldwarphotos.info/gallery/germany/tanks-2-3/panzerbefehlswagen3/panzerbefehlswagen-iii-ausf-e-ii01-france-1940-5-panzer-div/

U mnie nie ma czegoś takiego jak złom modelarski Czasem jak zmęczony wracam z roboty i nie chce mi się sięgać po coś co wymaga precyzji lubię pogrzebać w resztkach i poskładać coś z niczego... Tu na razie na sucho poskładany sd.kfz.11 FtF i matchbox i moje żywiczne próby odlewania. W zasadzie musze dorobić grill bo pozostałą drobnicę mam. Ubytki żywicy uzupełnię green stuffem.

TElIaaxc9jDPDcNRVNtuC3Kyu4VO3_MOf6E9LkAxELTrLy3i_ggCPSL6nEqrsBSEcJBsz6tTz7bZHKyDsSGF1X7zjogwtaQ5pLF9dA=w1093-h1020YjaLVAxcQwqVgyDs1t96VED5xIvMu-SSrD8p_6cikSP9hWoHeLWguX9x9F8l--1ARGwjgCScSkJyJT--0zHz7LSoZQ1uB_M_FWBn6Q=w1093-h1020tNWLMca29oPojx9zWOw9BrXMgvA3noC47pZ6fx5iSABjYdnMhXYSSTosvhaErROOj62rbstMwMy8r0AWS_QtVt7WZZwgGVNjo7GA_A=w1093-h1020

Mezalians FtF&Matchbox wygląda nawet znośnie. Będzie jeszcze plandeka.

JLk8PlL40eyow0an9z_FMmRjOX8GnFJI3r6mzaPmgfDAVCNoles2pzYMoblzMi5OB_0LT6cZDherNsYTSKZfN-IiY0gN_MTBiz71=w993-h920

JLT2-jELfiUkQyJIcbHvcrcv4mu_J8TNWLxjq5E6s_JkPf7hK6ZsPWFjAY0JZL5dWKZtLNPzGkY2To4wfyGVstQJoPwqOSJkJMjVbg=w993-h920

Zabawa kolejnym złomem modelarskim w toku 1/3 FtF, 1/3 IBG, 1/3 scratch.

Iebi1VCKiN7NwMAfywLybL-vCW2F5Gyda9PcWPIMV9AX7CMrRdqJOezQnV2cgBaCcz8RZi6ebxlWrg65kwrJ9hi1VfUxYiI4csaJ=w993-h920

_UF9mfr9-CbC-FU_Q1DOqf32Urdwxde9z22p_51Jjbcw88LOWUgRoIRP7jDaaX_YzlDaU55sZQBloqu4M4WNxhsMGelGPCBV24qc=w993-h920

Wdy7ZWIlNjnrNY5v9xoxzOFn4ag9YTaBMED3zMINH7Qnz7bt_7i_cfxGAC6e_f9uVuvBoeCaslGay1AyfCBjymzo194KkyJuQpFG=w993-h920

Powstaje kolekcja budowana w oparciu o jeden model. Czołgi jeszcze wymagają ukończenia Do kompletu brakuje jeszcze wersji bułgarskiej z działkiem 47mm

Wh6tBz5nqgLtmj7zK73V85BxXpWHDguMiEFJMUYFdx727xYbIFTQM57Tb9WKvlLGPOfWChJqEQepW7MGFkpIfUwGbldM70Jxev72FA=w993-h920

dXoEebq6V9luuTgKGlFFomGoMcRSpNeN3c-FjF5fGqr8UOZEgeAEiLMCtJlCmRDkj3jOxZW6hec7aY-3GYnTKMZfzlsZWHudU9Ayyw=w993-h920

@FLECZER jakich farb użyłeś do pomalowania japońskiego kamuflażu w vickersie ? Będę właśnie zaczynać TKS w 1/35 , a z racji , że kamuflaż japoński jest niszowy w modelarstwie to chcę go właśnie tak pomalować  . 

tks.jpg

tks_3s_japoczyk.jpg

3 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

@FLECZER jakich farb użyłeś do pomalowania japońskiego kamuflażu w vickersie ? Będę właśnie zaczynać TKS w 1/35 , a z racji , że kamuflaż japoński jest niszowy w modelarstwie to chcę go właśnie tak pomalować  . 

Vickers malowany był humbrolami kupionymi jeszcze w poprzednim millenium a dzisiejszych farb tej marki nie mogę z czystym sumieniem polecić. Niestety nie pamiętam już nr farb. Prawdopodobnie 93 lub 94 jako baza a plamy niebieskawe 87 i chyba zieleń 150 brąz 186 o i linie 33. Na pewno będę Tobie kibicował i sam może jeszcze coś w tym schemacie pomaluję ale z pewnością nie będą użyte humbrole.

W dniu 4.02.2019 o 22:37, FLECZER napisał:

Vickers malowany był humbrolami kupionymi jeszcze w poprzednim millenium a dzisiejszych farb tej marki nie mogę z czystym sumieniem polecić. Niestety nie pamiętam już nr farb. Prawdopodobnie 93 lub 94 jako baza a plamy niebieskawe 87 i chyba zieleń 150 brąz 186 o i linie 33. Na pewno będę Tobie kibicował i sam może jeszcze coś w tym schemacie pomaluję ale z pewnością nie będą użyte humbrole.

Dzięki ! Ja też nie za bardzo przepadam za emaliami , więc na podstawie przelicznika jakoś dobiorę farby . Może z palety Vallejo , albo hataki . Ewentualnie Pactra . 

A TKSa zacznę może w przyszłym tygodniu . Zastanawiam się nad użyciem do pomalowania linii zwykłego czarnego flamastra 0,4 mm . Ale nie wiem jeszcze jak zareaguje na farby i lakier bezbarwny.

Coś się w temacie dzieje. Pomalowane 3 modele ze zdjęcia możliwe że zadebiutują w Olsztynie. Sześciokołowiec po poprawkach jest już gotowy do malowania. Dodałem lusterko i skrajniki. Poprawiłem kształt wizjerów na wieży, lampy tylne oraz piętę achillesową zestawu czyli koło zapasowe.  FtF za długo zwlekał z informacją odnośnie planów wydawniczych i niestety wszystkie ośmiokołowce w mojej kolekcji będą wypustami konkurencji i rękodziełem ;-)

IMG_20190305_105434_HDR.jpg

IMG_20190305_111751_HDR.jpg

Japoński kamuflaż na zachowanych eksponatach MWP. Płyta TKS-a i model tankietki.

PB118144h.jpg.dc65daa891e465fa10cc49635127af45.jpg

PB118141.jpg

• Like 1

Olsztyn już czeka :-)