Jump to content
Sign in to follow this  
Piotr_P

S-65 Сталинец ( Staliniec) -Wespe Models, 1:72

Recommended Posts

Witam.

Kolejny z oczekujących.....

Żywiczny model ciągnika S-65 Staliniec w mojej skali.

Ciekawy unikalny ( do niedawna) model. Z możliwością wyeksponowania silnika,z możliwością otwarcia przedziału kierowcy.....niby wszystko ładnie ale....

Spasowanie napisałbym poniżej średniej. Dało się odczuć wiekowość odlewów. Najgorszym elementem zestawu to układ jezdny. Niby prosty ,składające się z 4 odcinków gąski ( dwa odcinki na kołach i po jednym gora i dół) ale spasowanie .....eh....dlatego model ostatecznie wylądował w błocie choć z niego jestem zadowolony.

Malowanie mój standard - LifeColor 3B0 Green Soviet AFV,filtr Mig 3tonal camo, wash AK Interactive i oleje.

Błota robić nie umiem ( to pierwsze) ale powstało z wymieszania gipsu z AK interactive mudem jakimś. Na to ciemne pigmenty i pokryte to wszystko szkłem wodnym z butelki ,która przeleżała w piwnicy 4 lata Nawet jakoś wyszło ..jak na pierwszy raz. Błotko przed ciągnikiem potraktowałem nieco satyną nakładaną pędzlem dla stonowania równego i rozjechanego błota.

Oj tam....nie jest źle. Jako że Trumpeter dobił mnie zapowiedzią tego ciągnika w dwóch wersjach (a co tam,czemu nie. Na bogato) to kupi się kolejnego z plastiku i podczepi ML-20.

Fotki.

DSCF9308_zpsie4na3xn.jpg

DSCF9309_zps4ji4rw4l.jpg

DSCF9311_zps5pysq5ha.jpg

DSCF9312_zpswjmycluf.jpg

DSCF9313_zpsyao2nk0m.jpg

DSCF9314_zpseraumkfo.jpg

DSCF9315_zpsm9trzair.jpg

DSCF9316_zpsrzaf8x4s.jpg

DSCF9317_zpsgbx9jzr8.jpg

DSCF9318_zpsldguuzp4.jpg

DSCF9319_zpsdy6yvqgv.jpg

DSCF9320_zpsiwlbciex.jpg

DSCF9321_zpsrkyzsyps.jpg

DSCF9323_zpsexq8jlln.jpg

DSCF9324_zps5quahvon.jpg

DSCF9325_zpszap93dio.jpg

DSCF9326_zpsx33yx0s5.jpg

DSCF9327_zpskm5u4qfg.jpg

DSCF9328_zpswfsgandx.jpg

DSCF9329_zps2riwiq5u.jpg

DSCF9330_zpsthvjxt5h.jpg

Aha

Z prac jeszcze z zapałkami dla skali

DSCF9478_zpsnthxczff.jpg

Pojazd bardzo oryginalny, szczególnie w '72. Błoto wyszło Ci średnio... nie będę ukrywał . Podstawka też minimalistyczna, mogłeś zrobić trochę większą, bo te żywice warte są pokazania. Fajne maleństwo!!!

Kurcze, skąd wy bierzecie takie fajne, bezpieczne zapałki?

Ja wziąłem z kuchni ale skąd tam się wzięły nie mam pojęcia

Pojazd bardzo oryginalny, szczególnie w '72. Błoto wyszło Ci średnio... nie będę ukrywał . Podstawka też minimalistyczna, mogłeś zrobić trochę większą, bo te żywice warte są pokazania. Fajne maleństwo!!!

Zaś co do podstawki.....średnia? Wiem. Minimalistyczna? Takie właśnie teraz raczej będą. Raz większe źle mi wychodzą ,dwa ograniczone miejsce...odwieczny wróg modelarstwa. :sciana

Mala nie znaczy zla. Zwlaszcza ze to podstawka a nie diorama.

Co do blota to juz pisalem. Troszke je "pobrudzic" kawalkami ziemi, trawy i byloby git.

bo te żywice warte są pokazania

Wespe Models? To doskonały przykład na to, jak wciskać ludziom kit za zawyżoną cenę. Warte pokazania to są żywice z MarSa albo Armory...

Ja jeszcze nie czuję się na siłach, żeby walczyć z żywicznymi modelami... ale nabyłem Dragon Wagon z Planet Models... bajka po prostu... ale jeszcze potrzebuję nim się za niego wezmę.

Ktoś jeszcze handluje MarS'em? Widziałem ich modele w Phantomie w Krakowie, ale w zeszłym roku... I jak wynieśli się ze Sławkowskiej, to ten sklep nie wygląda jak kiedyś...

Dragona kupiłem w promocji za 120,- zł więc nie było źle . W pudełku wygląda rewelacyjnie...

Dzięki za namiary na Marsa - na pewno się przyda.

Bajka, coś innego coś ładnego.

Dzięki.

Co do Planet Model to nigdy więcej.

Co prawda M22 Locust jest świetny ale po Sturmtigerze to i tak już nigdy mi wspomnień nie osłodzą.

Kupiłem też jakiś czas temu Su-76i z Armo....to też niezła kupa. Wygląda na kopię podwozia i gąsek Italeri ze Stuga,więc samo z siebie nie może być dobre.

Ta strona Marsa ostatnio aktualizowana było w 2007 roku... napisałem do nich maila, ale póki co cisza...

Ma ktoś jakieś inne źródło, żeby kupić ich modele?

Na Aledrogo nic nie znalazłem... łudziłem się jeszcze Phantomem z Krakowa, ale ich strona jest raczej symboliczna...

Wiem, że zasmiecam ten wątek, ale wolę zapytać .

Mars jednak do mnie odpisał . Dostałem wiadomość, że strona nie aktualizowana, ale jak najbardziej aktywna, można zamawiać, a ceny i warunki aktualne.