Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2017 - 1:72


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra. Tyle polskich konstrukcji czeka na wydanie, a tu Hurricane. No, ale jak się wtopiło na Fokkerze, to trzeba trochę odrobić. Może nastepny bedzie polak. Jak dla mnie wielki zawód

Kogo obchodzi Twoje zdanie i skąd wiesz, że na Fokkerze wtopili? Hurricane ze skrzydłami metalowymi w 72 to dobry ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawe czy 72522 — Secret Item PZL P.11g Kobuz ? U Glassa w PKL 1 doczytałem że latający prototyp Kobuza miał skrzydło z P.24, nowy silnik lecz nie zamkniętą kabinę. Czyli jednak nie miał osłony kabiny jak P.24?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano zastanawiałem się czym zaskoczy AH, myślałem może P.24, albo coś z wczesnego okresu polskiego lotnictwa. Popołudniu dowiaduje się, że będzie to Hurricane. Jest szansa, że w końcu doczekamy się porządnego modelu Hurricne'a z bitwy o Anglię. Byleby nie wpadli na pomysł, żeby zrobić kolejnego Spitfire albo Messerchmitta Bf-109.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurricane ze skrzydłami metalowymi w 72 to dobry ruch.

To bardzo ,bardzo dobry ruch ,pod warunkiem ze nie będzie ,,spaprany " merytorycznie

A do Hurricanea powiem tylko: jeszcze jeden ???????????????

Jaki jeszcze jeden !?,jak nie ma ani jednego ,choćby dostatecznie poprawnego z metalowym pokryciem skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jeszcze jeden !?,jak nie ma ani jednego ,choćby dostatecznie poprawnego z metalowym pokryciem skrzydeł.

a że nieśmiało zapytam - Hasegawa? ostatnio pakowana właśnie z kalkami na Sq 303 przez rodzime Hobby2000:

https://www.mojehobby.pl/products/Hawker-Hurricane-Mk.-IA-Squadron-303-Battle-of-Britain-1940.html

 

3 malowania: RFoF/J/R - czyli chyba najbardziej podstawowe, dodane ramki z kołpakiem, wydechem, kółkiem, wklęsłe podziały, ogólna b przyzwoita jakość Hasy

 

wiem - wnęka podwozia gł mogła by być lepsza, ale niech ktoś opisze co jest takiego bardzo złego w tym zestawie co by go dyskwalifikowało?

(mam go zanabytego, ale jeszcze się nie doktoryzowałem nad dokumentacją)

 

Dla mnie ten Hurry z Army to generalnie pozytywna niespodzianka, od przybytku głowa nie boli jak mawiają, jedynie na kolejny polski samolot pozostanie poczekać chwilkę dłużej, ale co się odwlecze to nie uciecze...

 

pozdrawiam!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie polskiej firmie czasami sprzedać coś poza Polską,

Tylko, że za dużo "utytułowanych" siedzi przy tym stole, żeby pariasowi dać choć niewielki kawałek z tego tortu... Musieli by wejść z hukiem i dużą ofertą.

Ale to już chyba dyskusja do tematu o Narodowym Producencie Modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego wykonali bardzo dobry ruch, wchodząc z modelem popularnego samolotu, z popularnego okresu, a nie będącego jednocześnie specjalnie rozpieszczanym przez producentów modeli - z tego co czytam, raptem jeden?... Jeśli zrobią to dobrze, nie będą mieć wielkiej konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktoś opisze co jest takiego bardzo złego w tym zestawie co by go dyskwalifikowało?

 

Faktura poszycia na ogonie jest absolutnie obrzydliwa

No i dostępność tego modelu na chwilę obecną jest... wysoce niezadowalająca.

 

Poza tym nie ma wzrostu jakości na danym rynku bez konkurencji, a co to by była za konkurencja na rynku modelarskim, gdyby firmy uznawały że już kiedyś powstał dany model i nie ma sensu zrobić go lepiej?

 

Ja za to podzielam obawy RAVa, P.7 ma mocno short-runową urodę, więc jak się rynek rzuci na Hurricane'a to może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja za to podzielam obawy RAVa, P.7 ma mocno short-runową urodę, więc jak się rynek rzuci na Hurricane'a to może być różnie.

 

Projektant się rozwija. Wykonawca form zdobywa doświadczenie. Hurricane jest dobrze udokumentowany i dostęp do wszelkich planów i zdjęć łatwy. Jakości Tamiyi bym nie oczekiwał, bo zapadliska na P.11c się zdarzyły, chociaż problem był już znany z Fokkera, ale ja jestem optymistą.

Mam zamiast obaw nadzieję, że AH szybko wyda też zestaw Mk.I trop z ciekawymi maltańskimi i afrykańskimi malowaniami , a potem Mk.IIa (zahaczył o BoB) i najlepsze pod słońcem Mk.IIc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiast obaw nadzieję, że AH szybko wyda też zestaw Mk.I trop z ciekawymi maltańskimi i afrykańskimi malowaniami , a potem Mk.IIa (zahaczył o BoB) i najlepsze pod słońcem Mk.IIc

 

W Martoli opisali, jakie malowania będą w pudełkach, w "ekspercie" będzie, cyt.

3 dywizjon SAAF (południowoafrykański pilot Ltn Bob Kershaw) - wersja tropikalna 1941
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę że by zrezygnowali z kontynuowania tematu. Swoją drogą jestem ciekaw czy jak AZ-Model wypuszczał swoje Hurricane'y, to czy na czeskich forach było jojczenie że nie będzie kolejnego Letova czy Avii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.