Jump to content
Sign in to follow this  
donalyah00

[in-box] MiG-29 F-Toys 1:144

Recommended Posts

Dzień dobry wieczór,

Udało mi się w końcu przysiąść i zrobić parę fotek tytułowemu modelowi.

Porównywałem go z przeskalowanymi planami ze Zlinka i Awiacji&Wriemii - porównanie wypadło całkiem nieźle, chociaż nie wiem na ile wiarygodne są te plany. Wymiarowo i obrysowo jest prawie dobrze, rozpiętość zgadza się z przeskalowanym wymiarem oryginału. Stateczniki również wydają się być OK. Trochę odpadłem przy pomiarze długości modelu - i plany i model są za krótkie (115 mm/117 m mierzone łącznie z pitotem) w stosunku do przeliczonej długości podanej w A&W (120 mm). Nie zamierzam się jednak jakoś specjalnie nad tym tasować - model wygląda jak MiG-29 (w odróżnieniu od wcześniejszych pomysłów Revella czy Academy).

9.12 czy 9.13? W skrócie HGW . Belki stateczników poziomych wydają się być długie (czyli 9.13) ale końcówki skrzydeł to 9.12. Garb wygląda chyba na 9.13 ale po pierwsze - jest już późno a po drugie różnica pomiędzy tymi wersjami wydaje się być mikrą w mikrej skali.

Stulone dysze silników są mocno średnie, o dziwo koła i golenie podwozia są całkiem ciekawe jak na tego producenta.

OK, dość czytania, teraz obrazki (szturmowy kamuflaż WWS nie ułatwia sprawy, uprzedzając pytania = zmywacz do akryli Wamodu):

MiG29_13.jpg~original

MiG29_11.jpg~original

MiG29_10.jpg~original

MiG29_12.jpg~original

MiG29_09.jpg~original

Szczeliny = model poskładany na wcisk czyli na sucho. Osłona kabiny = pięta achillesowa F-Toysów...

Na rysunkach Zlinka:

MiG29_06.jpg~original

MiG29_07.jpg~original

MiG29_08.jpg~original

Parę zbliżeń na detale i ramki:

MiG29_01.jpg~original

MiG29_05.jpg~original

MiG29_03.jpg~original

MiG29_04.jpg~original

MiG29_02.jpg~original

Skoro już jesteśmy przy rakietach , oto niewinne porównanie zestawowych R-27 z zestawem ShelfOddity:

MiG29_00.jpg~original

Pozdrawiam, Marek

Dzięki. Pojawienie się tego modelu zdecydowanie klaruje sytuację. Idealny nie jest, ale wyprzedza resztę o kilka długości, bo tak jak napisałeś w zasadzie jako jedyny w ogóle przypomina MiGa, a spierać się można o niuanse. Wydaje mi się, że jednak celowano w wersję 9.12 tylko nie wszędzie wyszło jak powinno. I raczej przyjdzie mi się zgodzić z Twoją opinią, że poprawa grzbietu w tej skali może okazać się sporym wyzwaniem a końcowy efekt będzie trudno zauważalny. Podsumowując zachęciłeś mnie do kupna.

Nie wspomniałeś że rakiety do MiGa były też już testowane w warunkach bojowych, i podtrzymały etos rosyjskiego uzbrojenia "proste, ale skuteczne" - jedną salwą strąciły JB-1 Loona i Attackera.