Jump to content
syk666

#001 Mercedes-Benz 600 SEL LEE 1:24

Recommended Posts

Witam!

Już od dłuższego czasu biernie śledzę forum, ale chyba nadszedł czas, aby zacząć jakąś relację. W sumie, to są moje początki, i de facto można powiedzieć że to będzie mój pierwszy model plastikowy ;-) Pomijam małego Lancera i parę samolotów, klejonych bez malowania ;-)

Model który sklejam to Mercedes-Benz 600 SEL w skali 1:24 od LEE - jest to, niestety bardzo słaba kopia modelu z Tamki.

8ce494f67bfbfdd1med.jpg

Jakość spasowania części i jakość wyprasek pozostawia wiele do życzenia, ale jak już się zaczęło model, to trzeba z nim brnąć do przodu ;-)

Jak będę brał się za szpachlowanie karoserii, to postaram się pokazać różnice modelu Lee i Tamki, bo na karoserii bardzo ładnie widać "jakość"

Model sklejam "prosto z pudła", na początek nie będę się bawił w uplastycznianie go, najpierw trzeba załapać podstawy.

Model na dzisiejszy dzień wygląda już tak:

Podwozie, silnik, zawieszenie tylne:

68088f840cdfb178med.jpg

368c5dd8cb2f6b3bmed.jpg

a21f28d4225335eemed.jpg

3d0c9e09a993e695med.jpg

5d9992f4516508bdmed.jpg

Podwozie malowane sprajem Humbrola, jak mat tak i połysk. Zawieszenie i silnik malowane pędzlem Pactrami. Na misce olejowej silnika są paprochy, miałem poprawiać, ale osłona to przykryje, wiec uznalem, że tak to zostawię.

Wnętrze.

2e359730461a24d9med.jpg

bf9532af41f4076bmed.jpg

Wnętrze w całości malowane pędzlem, czarną Pactrą, a fotele i kanapa Model Master. Na podłodze wykładzinę zrobiłem z zamszu do paznokci, na foto tego nie widać, ale wyszło ok ;-)

Całość elementów jakie mam już przygotowane do "zmontowania".

671fd4a89d6a0231med.jpg

Teraz czeka mnie zabawa z karoserią, a na prawdę jest tam sporo roboty, a czasu niestety mało.

Wkrótce kolejna odsłona moich prac ;-)

Pozdrawiam!

Szymon

syk666

Fajnie, że znowu pojawia się jakiś Mercedes na warsztacie. Mam nadzieję, że pomimo kiepskiej jakości modelu nie odpuścisz w połowie i dobrniesz do końca. Ciekaw jestem zarówno efektu finalnego, jak i tych różnić Lee/Tamka.

Co do modelu, to fajnie wyszedł półmat na fotelach. Drewno wygląda trochę sztucznie - kalka czy malowałeś?

Jak masz jeszcze ten zamsz do paznokci to pomyśl nad położeniem go też na tylną półkę albo wygładź to papierem ściernym i pryśnij pod kolor ale sprayem (potrafi ściąć się pierwszą farbą - wskazana próba na odpadkach) bo teraz widać linie pociągnięć pędzlem.

Obiecane porównanie Karoserii Lee i Tamki.

Lee - szara, Tamiya - czarna

Widok ogólny:

8247d082db1db19fmed.jpg

Podszybie - Lee ma to kiepsko odwzorowane.

22083797a5e90d32med.jpg

53ccb87b887f7ad7med.jpg

63d3b7865e3c2f8fmed.jpg

e38f70c872659b2bmed.jpg

Błotniki - Lee ma wgłębienia i niedolaną krawędź, Tamiya - igła.

741921af20f8776bmed.jpg

7e69c3dbdae47196med.jpg

197e8401b56e6f45med.jpg

3117808158a95fdamed.jpg

Dach.

63e67b603dc5814cmed.jpg

Tył karoserii:

840c6ce70034d4b3med.jpg

b5e920a46bf1c63bmed.jpg

Wlew paliwa:

cb4d46dfebb3170amed.jpg

8ad8aca6cd92e5b1med.jpg

Tylny słupek:

c2d50df5491ae701med.jpg

5af6479f4dbdeecemed.jpg

I na koniec progi:

713805f6ddfd3421med.jpg

Ogólnie wypraska z Lee ma gorzej odwzorowane szczegóły, linie podziału są nieregularne, sporo jest "wgnieceń" np, na drzwiach i błotnikach. Na pewno z Tamiyą praca będzie o niebo lepsza.

Pozdrawiam!

Fajny Mesio. Kiedyś takiego sklejałem. Skoro jeszcze nie masz zamkniętego wnętrza, może pokusisz się o podpicowanie tych wykończeń drewnianych? Taki najłatwiejszy trik to nałożyć delikatnie cienkim pędzelkiem smugi/kreseczki imitujące słoje drewna i na koniec dać warstwę pomarańczowego cleara. Kiedyś użyłem tego sposobu i byłem zadowolony. Efekt gwarantowany. Polecam i powodzenia w budowie.

Zanim nabyłem model z Tamki, to już miałem rozkopanego tego z Lee, poza tym, tego z Tamiyi mozna zrobić w wersji AMG ;-)

Do kompletu 600 mam jeszcze Coupe.

Z drewnem będę kombinował i eksperymentował przy następnych modelach, w tym już nie będę nic zmieniał - ale na pewno wypróbuję podany sposób ;]

Pozdrawiam!

Mam Tamkę AMG i miałem Lee w rękach, już po dotyku było czuć że to jest bardziej uboga kopia. Życzę Ci powodzenia, bo przy kaście się przyda no i czekam na efekt finalny. Jaki kolor budy planujesz?

To ja poproszę AMG

AMG nie prędko ;-)

Kolor jaki planuję położyć to czarny połysk, zastanawiam się jeszcze czy zderzaków i listw nie machnąć w innym, ale to jeszcze czas żeby się zastanowić.

Listwy w innym odcieniu i półmacie albo chociaż tylko w półmacie na pewno dodadzą atrakcyjności.

Swoje W140 pomalowałem jednolicie na połysk, a w C140 dałem inny odcień i półmat i jest ogromna różnica. Na ostatnim R129 dałem tylko półmat i też wygląda lepiej niż całość w połysk.

Na LEE masz fajną możliwość treningu przed Tamką

Mercedesy są wymagające. Nie powalaja przeważnie swoja bryłą, wiec musi być idealnie i ciekawie wykonany żeby nie zniknął w gąszczu młodszych i bardziej popularnych aut. Trzymam kciuki bo kolekcja mesiow mi się tez marzy

Hehe, szpachla już sucha, ale czasu malutko na prace z modelem.

Witam!

Karoseria wraz ze zderzakami przygotowana do malowania, tylko odtłuścić trzeba i można malować - na początek podkład, potem zapewne będą jeszcze jakieś poprawki ;-) ale powoli idę z Mesiem do przodu.

4bb0fbe86b06269cm.jpg 133e2911c540733dm.jpg 49b47f672e09a427m.jpg 572f80ffa6611826m.jpg

Sorry za jakość zdjęć, następne będą lepsze ;-)

Cześć!

Tak, powoli coś tam dłubie, ale czasu tak mało, ze szkoda gadać...:( Ale jeszcze w tym miesiącu zrobię aktualizację i wstawię nowe zdjęcia.