Jump to content
temir 2

M5 Half-Track Academy+ja 1/72

Recommended Posts

Witam!

Z modelem męczyłem się przeokrutnie od baaardzo dawna , między czasie min. przeżył upadek z wysokości tudziesz inne przypadki losowe aż nareszcie doczołgałem się do finału.

Ponieważ fotobuket zeżarł mi większość fotek z relacji warsztatowej więc wrzucam tutaj kilka zdjęć ilustrujących poszczególne etapy powstawania modelu :

IMG_5962_zpsyz9thvna.jpg

IMG_6315_zpsguzk8bml.jpg

IMG_6402_zpsbn3efh6d.jpg

IMG_6431_zpsnjlhmp7z.jpg

...a tak prezentuje się gotowy na podstawce:

IMG_7883_zpsq8lvix2x.jpg

IMG_7881_zpslikbz2yh.jpg

IMG_7866_zpsy17hhqv5.jpg

IMG_7867_zpsianol2vy.jpg

IMG_7870_zps56zrkr6l.jpg

IMG_7885_zpsxzixthrc.jpg

IMG_7888_zpsbyj6hugu.jpg

IMG_7895_zps313jnw40.jpg

IMG_7892_zpsoqx7chan.jpg

IMG_7899_zpsm5g1ggqk.jpg

Przy budowie pojazdu posiłkowałem się blaszkami "Parta" dedykowanymi do zestawu Half_Track'a z "Hasegawy" (niestety bardzo niewiele elementów można wykorzystać ) reszta to wkład własny.

Zestaw "Academy " jest jaki jest i póki co nic nie wskazuje aby w przewidywalnym czasie pojawiła się dla niego alternatywa .

Pozdrawiam!

Klasa!!!

Świetny model, walczyłem z nim, a e nie z takim efektem .

Toż to normalna skala

Bardzo fajny model. Muszę sobie kiedyś go sprawić....kiedyś był do kupienia pojedyńczo...teraz chyba tylko z zestawem GPA i Harleya....

Faktem jest niestety,że w tej skali dobrze i sensownie zasyfić pojazd nie jest łatwo....

Temir jak zwykle w formie Piękności, żal że tak piękny pojazd jest tak po macoszemu potraktowany przez poważne firmy modelarskie. Pozostawiając dla zwykłych modelarzy tragiczną stareńką Hasegawę i niedoskonałą Academy.

Nadrabiać trzeba kunsztem co zaprezentował Temir ...jeszcze raz brawo, czekam na Sextona

Jak wszystkie Twoje pozostałe prace model na poziomie. Widać masę roboty z nim miałeś ale efekt świetny.

genialny detal

Witam!

Mała skrzynka odpowiedzi (zbiorcza):

Bardzo się cieszę że model podoba się kolegom forumowiczom

Z błotem musisz jeszcze popracować. Średnio wyszło.

A co z nim nie tak?

Pozdrawiam!

W pierwszej kolejności chciałbym się przyłączyć do zachwytów nad detalem i wiernością odwzorowania. Śledziłem uważnie i ten, i inne Twoje warsztaty i nadal je traktuje jako wzorzec z Sevres i ideał detalowania w tej skali

Odnosząc się do zastrzeżeń dotyczących brudzenia - bo przyznam, że i mnie samego do końca ono nie przekonuje - dla mnie problem leży w wielkości i formie plam błota - wyszły za bardzo "kleksowate, paćkane", a za mało naturalnie "rozbryzgowe". Ale zgadzam się, że błoto w tej skali to ciężki orzech do estetycznego zgryzienia, dla mnie nawet za ciężki i trudny, stąd ograniczam się do "zwykłego" kurzenia

Witam!

Mała skrzynka odpowiedzi (zbiorcza):

Bardzo się cieszę że model podoba się kolegom forumowiczom

Z błotem musisz jeszcze popracować. Średnio wyszło.

A co z nim nie tak?

Pozdrawiam!

Wygląda jakby był smarowany ,a nie chlapany.