Skocz do zawartości

Diorama "Marine Expeditionary Force", Irak, M1114 USMC, 1/35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja diorama jest kapitalna, więc jakies drobiazgi zawsze się znajdą jak np. lekko satynowy dywanik.

Grubość ścian to już nie jest taki minus, tam naprawdę ściany bywają od grubych po cienkie.

 

Ludzie tutaj postrzegają Irak z perspektywy tego co ktoś już wybrał, a tymczasem to kraj wielu różnic także w zabudowie! Północny Irak (kurdyjski) wygląda nieco inaczej niż południowy, gdzie dużo mocniej odczujemy wpływy arabskie. Byłem w Iraku latem 2013 w Erbil i Mosulu (zdążyłem o włos przed wkroczeniem "karbonariuszy" z tzw isis) i powiem, że oddałeś bardzo dobry klimat tamtych miejsc tzn wszędobylski handelek,

 

Mam jedną uwagę: bardzo częstym widokiem przed sklepami są work/wory z mąką, ziarnem czy śrutą! Wielu kurdów czy Irakijczyków piecze pieczywo w domowych piecach (ogólnie pieczywo bez soli jest miejscami łatwiej dostępne niż z solą, niemiłe doświadczenie dla nas) i kupują mąkę samemu bo taniej i łatwiej dowieźć na tzw "zadupie".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Darkin dzięki kleję na CA, ale czasem też w miejscu styku wydrapuję trochę farby, żeby plastik złapał kontakt.

 

Jerzype dzięki również Co do worów, to szukałem, pytałem na giełdzie, nic nie znalazłem, samemu robić jakoś nie chciałem. Chciałem zasugerować trochę, że wnętrze sklepu jeszcze kawałek się ciągnie, więc załóżmy, że tam są wory z mąką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Darkin. Koniec już widać, ale wciąż jeszcze trochę walki jest...

 

 

 

Skrzynka kontrolna systemu anty-IED Chameleon. Nie doktoryzowałem się nad nią, będzie w bagażniku, a nie wiem, czy uda mi się zrobić klapę jako zdejmowalną. Nawet jeśli, to i tak inne klamoty ją trochę zasłonią. No ale poprawności merytorycznej stało się zadość

DSCF4063.jpg

Wymiary to jakieś 8x18mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samoprzylepna folia z naklejek reklamowych. Przejdź się do jakiejś firmy robiącej takie rzeczy (agencja reklamowa, poligrafia itp.?) i dostaniesz choćby trochę ścinek. Potem kładę taką folię na lusterku, lekko naciskam i odbijają mi się krawędzie lusterka. Wycinam, przymierzam, docinam jak trzeba i jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.