Skocz do zawartości
Jacek Kempiński

Drobnicowiec M/S Franciszek Zubrzycki, model R/C 1:200

Rekomendowane odpowiedzi

.Przymiarka do wykonania podnoszonych pokryw ładowni . Z materiałów jakie dostałem od forumowicza z Kogi wykonuję podnoszone pokrywy . Musiałem z oryginału uprościć do mojego użytku .Nie będą wierną kopią ale zasada będzie zachowana . Czeka mnie długa żmudna praca przymiarkowo - poprawkowa . Na razie jedno przęsło działa

P1040938.jpg

P1040937.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to prototyp podnoszenia pokryw ładowni . Teraz wiem jak powinny być zawiasy jak je rozstawić i co poprawić bo nie wszystko jest prosto . Musi dojść jeszcze mechanizm samo podnoszący 3 pokrywę .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z prototypów robi się już oryginał . Zrobione już dwie ładownie z pokrywami . Teraz jak mam już po dwie pokrywy i już zamocowanie pokryw di zrębnic muszę

ostatni trzeci panel

P1040946.jpg

P1040947.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wreszcie opanowałem zamykanie i otwieranie ładowni .Wszystko zamyka się bez oporów . Teraz prowadzenie do trzeciej pokrywy aby się podnosiła .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przylutowałem zrębnice do pokładu i zmontowałem pokrywy . Na razie jedna strona ale tak będą się podnosić .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po 6 prototypach udało się wreszcie skonfigurować otwieranie pokryw . Jeszcze co prawda niektóre gdzieś zahaczają i nie domykają się ale to jest drobnostka .Teraz muszę dopasować prowadnice do trzeciego panelu aby podnosił się sam . Do tego celu mam taką krzywke .

rN5hh2Y.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jestem zadowolony co prawda minęło pół roku zanim opracowałem krzywkę która otwiera trzeci segment pokryw ładowni . Jest na razie byle jaka ale mam podstawę i kształt wykonania w wersji ostatecznej . 

P1050094.JPG

P1050095.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"zamykanka" ładowni jest super !!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co robisz, jest po prostu SZALONE!!Q Szalone, wspaniałe i piekne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję . Widzę że mnie ktoś podgląda i nie znudziło się . Jest to praca na parę lat . Wszystko trzeba samemu doświadczalnie wypróbować bo nie ma wzorca  a i tedz wziąłem sie za skrzynie biegów do Lotusa bo dojrzał temat i go realizuje . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że podglądają - tyle że nie ma co pisać bo ... mowę z wrażenia odbiera :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Silnik RND -105 jaki będzie napędzał statek .Silnik otrzymał o rurowanie i mechanizm " wtryskowy "

3xIsOgI.jpg

rEloaG2.jpg

zSfOPvz.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi