Skocz do zawartości

Zaginarka do elementów fototrawionych


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zasięgnąć opinii kolegów w ty temacie , z czasem zacząłem budować repliki gdzie dołączone są blaszki które trzeba powyginać i ....

i tu pojawia się problem gdyż wyginanie małych elementów w "rekach " skutkuje ich deformacja.

Przejrzałem internety i zauważyłem ze zaginarki różnią się wielkością,ceną i ilością zębów.

Moje pytanie brzmi czy jest coś uniwersalnego co przyda się w pracy z podstawowymi blaszkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą niebieską. Ona jest z aluminium, do tego precyzja wykonania nie powala. Nie jest zła, ale to na pewno nie pierwsza liga. U mnie niektóre wałki nie pasują do rowków. Zaleta to na pewno cena i wiele kształtów. RP Toolz są stalowe, czyli o wiele bardziej trwałe. Chociaż aż tak dużego znaczenia to nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chłopaki a czy ta niebieska zaginarka ST011 za circa 150zł miała w zestawie listwę do podważania blaszek? Pytam ponieważ sklep już przez jakiś czas mi nie odpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Ja sobie kupiłem w castoramie jakieś takie ostrza

1250_rd.jpg

Olfa ma w ofercie dużo podobnych w różnych szerokościach.

 

Polecam jednak jakąś inną zaginarkę. Drugi raz bym tej niebieskiej nie kupił. Może warto zainteresować się tą z ArmaHobby. Wygląda na dużo bardziej solidną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć zaginarkę na lata nie kupuj wykonanej z aluminium ,to nie jest odpowiedni materiał na zaginarki.
Dokładnie. Ja chwilę pooszczędzałem i kupiłem z tej firmy co Solo wskazał (tylko dłuższą bo 8cali) i było warto. Stalowa, solidna, masywna, z mnóstwem możliwości, wykonanie na najwyższym poziomie i w zestawie od razu odpowiednie ostrze do zaginania (też 8 cali). Warto się czasami wykosztować i mieć narzędzie które nas nie rozczaruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że wstrzymam się w takim razie z zakupem.

Uściślijmy jednak jedną rzecz. Mam rozumieć, że owo aluminium odkształca się od używania go do pracy z ... mosiężnymi blaszkami? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wrócę jeszcze do tematu taniej niebieskiej aluminiowej zaginarki suder tools bo dzisiaj mocno się wkurzyłem. Okazało się że cieńszych blaszek to badziewie w ogóle nie łapie. Oto dlaczego. Zdjęcie przy maksymalnym dokręceniu śruby. Strona do zaginania walców jest bezużyteczna. Wałki są za duże. Oprócz tego bardzo brakuje sprężyny unoszącej górną część.

http://m.imgur.com/gallery/LiDDJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Kiedyś wspominałem właśnie że aluminiowe są do d... no słabo się sprawdzają, od lat używam stalek lub Abera Pg1 obecnie nie wiem czy dostępny bardziej upierdliwy (trzeba mocować w imadełko do wyginania) za to wykonany z stali narzędziowej, i żyletki nie wciśniesz :P

o zużyciu mechanicznym nie wspominając z narzędziową stalą nie tak łatwo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Dzięki, trochę się na nią napaliłem bo nie dość że "nasza" to jeszcze o sporej ilości zębów i kształcie. Ale już chyba się zdecydowałem na

https://exito.sklep.pl/pl/p/RP-TOOLZ-PIR135-Gietarka-do-elementow-fototrawionych-135-mm-135-mm-Long-Piranha-PE-Tool/35956 . Myślę że 135 mm długości do 1/48 wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tą samą i jest super. Wcześniej chciałem zaoszczędzić parę groszy, kupiłem aluminiową i się tylko nakląłem.

AVRUx2n.jpg

Q1Zdzn7.jpg

Dla jasności - na zdjęciach przedstawiony jest stan przy maksymalnym dokręceniu śruby.

 

Nie twierdzę, że zaginarka Rafharta jest takiej samej jakości, ale stal to stal - nie zegnie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.