Jump to content
KRL

Modelarskie wyzwania i postanowienia 2017!!!

Recommended Posts

Jak wszyscy podejmują jakieś zobowiązania to może i ja, ale jak znam życie to i tak nic z tego nie wyjdzie niemniej spróbuję a więc tak :

-Dokończyć remonty kapitalne dwóch Hummerów i jednego M923A1 "Big Foota" USMC z ODS.

-Nauczyć się odlewać żywicę.

-Dokończyć dioramę z działonem M110A2 z Gwardii Narodowej st. Arkansas z ODS.

-Wykonać jakaś dużą konwersję pojazdu gąsienicowego w polskich barwach (oczywiście z ludkami ) .

- I może jeszcze coś.

Pozdrawiam wszystkich. A.

Witam !

A moje postanowienie jest takie:

Założyć warsztat na forum.

Z pomocą Was wszystkich skleić i pomalować model najlepiej jak się da

Zaprezentować gotowy produkt na tutejszym forum.

Poddać produkt konstruktywnej ocenie !

Pozdrawiam

Marcin

Moje postanowienie -SKLEJAĆ _SKLEJAĆ _i jescz raz sklejać !

W ciagu 3 lat zrobiłem 4 modele, teraz chciłabym w ciągu roku zrobić co najmniej 4 !

I żeby preshading nie znikał pod farbą i żeby części nie znikały bez śladu i żeby każdy model był choć troszkę lepszy od poprzednich !

Ja mam jeden "mały" plan, odpicować totalnie ten model ;-) Pełne oświetlenie, dźwięk dzwonka, świecące lampy uliczne ;-) Już jeden robił, ale ten musi być jeszcze lepszy ;-)

38009.jpg

Ja w nadchodzącym roku planuję :

nauczyć się malować figurki

Nauczyć się odlewać żywicę.

Mnie się udało w odchodzącym roku . Panowie, nie taki diabeł straszny.

Mój plan na 2017:

dokończyć wszystko napoczęte. A potem się zobaczy...

No ja wiem że "nie święci modele lepią " chodziło mi o to że chciałem nauczyć się robić dobre formy i odlewy (bez bąbli i innych bubli) zwłaszcza wielkogabarytowe, bo pomysłów co niemiara , a umiejętności brak .Pozdrawiam A.

Nie tyle postanowienie ale życzenie, więcej czasu na modelowanie. I więcej samozaparcia gdy gdy cos się dluzy i aby nie odkładać wtedy roboty na później.

W 2016 roku zrobiłem 4 modele w nadchodzącym 2017 chciał bym zrobić conajmniej 5 modeli

Podobno im mniej tym lepiej dla jakości, mam znajomego który już 8 lat skłąda okręt w skali 1:200 i podobno nie jest na końcu tabeli wyników.

U mnie natomiast plan z kolekcją już wdrożony i pierwszy z migaczy 21 na półce tak na dobry początek i start mam nadzieję dużej kolekcji 21'k

20170101_111705_zpsu3roezqs.jpg

Od dawna wiadomo że ważniejsze od złapania króliczka jest gonienie za nim.

Moje plany to dokończyć podstawki pod SU-122 i StugIII.

Dokończyć Shermany M4A1 i M4A2 w 1:35 oraz Tigera I w 1:48.

A z nowych tematów, to dokończyć zakupy do długo planowanego projektu kolejowego w 1:48.

Przestać kląć przy szukaniu elementów które spadły na podłogę i przy walce z niepasującymi lub skopanymi przez producenta częściami - ważne o tyle że 2-latka w domu, lepiej żeby nie zaczęła za ojcem powtarzać tego co w takich sytuacja przeciska się przez zęby.

Przestać kląć przy szukaniu elementów które spadły na podłogę i przy walce z niepasującymi lub skopanymi przez producenta częściami -.....

Mam podobnie

Skończyć Iraqa i kupić Merkavę jako następny model

Zgadzam się z Królikiem Bugsem - mam takie same postanowienia.. A co do przeklinania podczas szukania elementów-raczej nawyk nie do wyplewienia ;P

Plan na 2017:

- skończyć F-106 (dziś jest malowany kolorem podstawowym)

- ulepić MiGa-21 MF

- przynajmniej zacząć F-111C ;)

- słuchać Królika Bugsa

Nie do wyplenienia ,ja stosuję zawsze jak mi jakaś pracowicie gięta przez kilkanaście minut blaszka wystrzeli z pęsety (ale 2-latek to już w domu nie mam ) także można rozladować to ciśnienie , chociaż w mojej nowej jaskini mam pod miejscem na biurko zamontowane na ścianie obrotowe halogeny na taką okazję ( na razie nie korzystam bo jeszcze trzeba by tam jakieś ogrzewanie zrobić) Pozdrawiam A.

1 złożyć i pomalować ładny oddział do bolt action ( chyba mało popularne na tym forum )

2 założyć porządny warsztat z modelem , od zera do finiszu

I oczywiście wszystkiego dobrego na nowy rok !!!

Postanowienia w kolejności od najbardziej ważnych:

1) Nie kupić żadnego nowego zestawu do sklejania (waloryzacje i dodatki do już zmagazynowanych nie wchodzą w grę ),

2) Odchudzić magazynek o jakieś 15 pozycji

3) Dokończyć rozpoczęte modele:

a) Rosomak M1M

b) Gaz Vodnik

c) M977 Humvee

d) Leopard 2A4

e) ...jeśli się da to coś jeszcze

4) Podłubać przy rozpoczętych modelach:

a) MATV

b) SAS Jeep...

5) Poświęcić na modelarstwo min. 30 min. każdego dnia... mamy 8 stycznia i na razie się udaje

Wszystkiego dobrego w nowym roku...

Ja bym chciał poprawić swój skill aby modele w końcu cieszyły oko bo na razie słabo wychodzą porównując do niektórych kolegów z forum. Może jeszcze ukończyć 5 modeli w ciągu roku a nie jak do tej pory 1-2 na rok.