Skocz do zawartości

Mirage F.1B | 1:72 | Special Hobby


myszoskoczek

Rekomendowane odpowiedzi

Co do łaczenia połówek kadłuba, to przyznaję że słabo to wyszło, ale kiedy chciałem to poprawiać byłem już na takim etapie malowania że więcej bym zepsuł niż naprawił, pisałem o tym już wcześniej, polecam poczytać zanim się coś napisze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do łaczenia połówek kadłuba, to przyznaję że słabo to wyszło, ale kiedy chciałem to poprawiać byłem już na takim etapie malowania że więcej bym zepsuł niż naprawił, pisałem o tym już wcześniej, polecam poczytać zanim się coś napisze.

 

Pozdrawiam

 

No ale niestety Merlin ma rację. Tego na pewno dało się zauważyć wcześniej. Po prostu się śpieszysz i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten moment w którym wszystko legło w gruzach :(((

 

Nałożyłem pinwasha od tamki, zostawiłem go do wyschnięcia na noc. Po południu zacząłęm go zmywać. Przeczytałem że robi się to Tamiyą X-20 czyli rozcienczalnikiem. Jako że samego X-20 nie mam to użyłem airbrush thinnera od Vallejo. Po paru pociągnięciach patyczkiem kosmetycznym po powierzchni, zszedł i łosz, i sido, i postshading i baza aż do black basingu.

 

Na razie zawieszam projekt, może do niego wrócę.

 

Pozdrawiam, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sytuacja dość komiczna, jak tak patrzę nieco z boku, człowiek uczy się przez całe życie nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh no cóż tak kończą się pochopne decyzje, w tej chwili zostałoby mi tylko zmyć całą farbę, kupić nowe kalki i zrobić wszystko od początku, ale nie mam do tego siły i (właśnie sobie to dzisiaj uświadomiłem) umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jeszcze nigdy nie widziałem dobrego modelu gdy ktoś robi je szybko.

Masz teraz naprawdę cenne doświadczenie.

Kup sobie nowy, jakiś ładny, prosty, fajny model, żebyś się cieszył jego klejeniem, i spokojnie krok po kroku, powolutku, starannie i czysto go sklej.

Jak masz wątpliwości - pytaj, ludzie Ci doradzą.

I będzie fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopie taki problem to nie problem! Bierzesz drobny papierek ścierny i szlifujesz tam gdzie starłeś powierzchnie lakierniczą, aby nie było później widocznego schodka. Następnie powtarzasz wszystkie etapy malarskie. Jest to na tyle małe że powinno Ci to zająć chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wygląda jak celowy weathering żadna tragedia. Popraw i kontynuuj.

Dokładnie tak więc nie wiem o co cała ta rozpacz. Papier ścierny 2500 na mokro i naprzód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem że jakoś strasznie popsules a tu nie ma tragedii, ja np. Klejąc f-20 byłem na etapie wykończenia modelu który stał na biurku i tracilem otwarta butelkę z rozpuszczalnikiem poplamil model w kilku miejscach wydawało by się model do kosza ale nie poddalem się wamod delikatne zmywanie plam papierek ścierny żeby schodka nie było i malujemy od początku ;) pamiętaj słuchaj rad kolegów i się nie spiesz tutaj każdy chce pomóc a nie doradzić żeby źle wyszło walcz o model bo szkoda go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru wyrzucać modelu hahahah

 

Leży sobie grzecznie w pudełku, muszę nieco odpocząć i do niego za niedługo wrócę ;)))

 

W tej chwili zrobię to co Solo poradził, kupię sobię jakiś ładny modelik, przy którym będę się dobrze bawić, skleję i będzie fajnie )

 

Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też dobra strategia, zwykle mam rozgrzebane kilka modeli jednocześnie i jak jeden mnie wkurzy to się biorę za inny.

Dokładnie )))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.