Skocz do zawartości

MB 4500 + G10 + MB 4500 i inne wynalazki1/35


Greif

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie, ładnie. Też mnie dzown czeka.

 

Ale na razie nawet nie mam planu na posterunek-rogatkę, no i najpierw i tak marzą mi się szlabany!

Rysunki z repozytorium pkp ściągnąłem, ale jeszcze nawet nie próbuję się zastanawiać "kiedy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@Rafał B no z tym wynalazkiem to sęk w tym że można zrobić tylko jedną połówkę bo druga część jest taka sama tylko ktoś to musi odlać ;) może kiedyś...

natomiast z okazji kilku dni wolnych - bez rodziny ;) - dzisiaj dzień z lutownicą, niestety projektanta Parta okładał bym pałą, pasowanie blaszek delikatnie mówiąc pozostawia sporo do życzenia, o brakującym jednym zapięciu nie wspominając (pojazd ma 6 spinek a na blaszce jest 5 :o ) także zmęczony blacharką, podjąłem decyzję że jeden "mesiek" dostanie otwartą maskę a w drugim zamykam na głucho, i jak widać na zdjeciach, zamknięta wersja gotowa do montażu (tylko na sucho) a druga w trakcie, sporo poprawek wymusza sztukowanie z 3 setu...

27367240888_3faf3156dd_b.jpg

40526440624_db893388f1_b.jpg

27367244778_4e7c0afb29_b.jpg

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym wynalazkiem to sęk w tym że można zrobić tylko jedną połówkę bo druga część jest taka sama tylko ktoś to musi odlać ;)

Tak, zauważyłem ale w sumie gdy się już tak dzierga z ręki, to niekiedy nawet łatwiej i szybciej jest zdublować poszczególne elementy i zrobić lustro, niż bawić się w odlewanie...zwłaszcza, że tu było by co odlewać

...no chyba, że chodzi o kwestię marketingową, no to nie podlega dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

wstępnie opsikane, złożone bo nie mogłem się oprzeć, sęk w tym że brakuje mi tła :o musze jakieś wyrzeźbić nowe bo tutaj tylko dwa auta i wagonik a jużnie ogarniam z fotkami...

teraz kolejna mordęga bo muszę 2 plandeki zrobić... no ale zaczyna to jakoś wyglądać...

26449520507_86321680a3_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ad piotrkur czytamy? "wstępnie popsikane"... sęk w tym że mam dylemat i to spory co do malowania samych MB. Według AK real color to bardziej ciemny, ten co jest na modelach obecnie to Tamiya według zdjęcia na którym bazuje faktycznie German grey jest bardzo ciemny, mała różnica w odcieniu z czarnym na b/w foto które mam bardziej pasuje AK i tutaj dylemat czy to zrobić w cm czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upsss- doczytałem.. a dobór koloru..cóż..moim skromnym zdaniem-jaki dasz będzie git!Pojazdy się kurzyły,brudziy,blachy były wymieniane "kawałkami" albo były podmalowywane w warsztacie polowym lub "gdziebądź"..Z własnego doświadczenia wieme że kolor w wojsku jest rzeczą dość umowną.. dawaj dalej..na autka coś wrzuć bo grzech je '"plandekować"..(chyba że znowu nie doczytałem czegoś.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No jako że wsio na kołach jakichkolwiek ale na szynach to ostatnio mój "konik" i na "chłopski rozum" przypuszczam że wożono różne graty (typu podkłady, kawałki szyn do naprawy torowiska może tłuczeń i piach do podsypania) ale większość zdjęć jakie mam do ciężarówek na szynach są właśnie z plandekami- może z w/w powodów być może były też balastowane np workami z piaskiem w celu zwiększenia nacisku na oś dla polepszenia uciągu, tutaj pojazdy szynowe mają "nie co inne właściwości trakcyjne" ;)

główne zdjęcia na których się opieram

40661579544_b2421b49a6_b.jpg

39565790940_6c422a31bc_b.jpg

szału nie ma ale do MB jest wogóle mało zdjęć...

no i ok raczej pójdę w kierunku AK bo im dłużej patrzę tym ciemniej widzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podziwiac, wiernosc wykonania rewelacyjna, szkoda, ze nie dlubiesz w 1/87 chcialbym miec cos takiego w moje kolekcji.

Juz nie moge doczekac sie efektu koncowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • Super Moderator

i jak to zawsze u mnie, za mało czasu na malowanie do tego pogoda "generuje" inne zajęcia ( z dzieciakami, np basen w ogródku ) tak więc taka mała odskocznia co by nie wypaść z obiegu...

Jednoosobowy schron przeciwodłamkowy często mylony z bunkrem obronnym, ten służył jednynie do "schowania się" w trakcie nalotu przed latającymi odłamkami ;)

29347209658_98a08cb757_b.jpg

28426566637_ab1c1bf36d_b.jpg

43295662701_90ca41cc0e_b.jpg

43245959752_eca2814ea3_b.jpg

41486620900_1c597550a1_b.jpg

sam bunkier to żywica, master wykonałem sam a odlewy przyjaciel z forum ;) Dzięki Piotrze

pozostało jeszcze kilka detali do dopracowania być może dojdzie jakiś pozorant na patrolu ;)

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • Super Moderator

i z malowaniem krucho ale za to coś tam się buduje, kolejny G10 docelowo wersja malowania "Persil", jak zwykle przy wagonie Ironside masa przeróbek poprawek a i tak merytorycznie leży więc raczej jako obiekt testowy dla kalkomani i być może będzie cieszył oko

30764957997_4a3b1f3297_b.jpg 30764960507_39ccb5f098_b.jpg

30764958447_cb66bb8a47_b.jpg

30764963277_e34d7d981d_b.jpg

30764960967_d576596184_b.jpg

a malowanie z lewej potem drugi dostanie to z prawej ;)

43599035130_9d4a4b425c_b.jpg

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.