Jump to content
KRYSTEK

Aeroplan

Recommended Posts

Wczoraj nabyłem nowy numer czasopisma Aeroplan 5-6,07

z serii z płytą CD.Numer całkowicie poświęcony PZL-130 ORLIK oraz zespołowi akrobacyjnemu ,,ORLIK,,.

Super zdjęcia i plany w skali 1:72.

Pozdrawiam.

Krystek.

Ale jest kilka niedoróbek (patrząc od strony modelarskiej) jak choćby zupełny brak opisów kolorów Orlika w jakich występował

Masz oczywiście rację. Patrząc od strony modelarskiej jest kilka ciekawych wstawek.

Uważam że należało opisać jakie mamy dostępne zestawy modelarskie ORLIKA , oczywiście ich wady i zalety ale bez opisywania jak ktoś wykonał model (zamieszczony na zdjęciu).

Dla mnie hitem jest - ,,błędne zaklinowanie łopat śmigła ustawionego w chorągiewkę,, str. 65 tego wydania -

Pozdrawiam.

Krystek

Ja też się uśmiałem z podpisu pod zdjęciem modelu K. Barcza, bo model niby najlepiej zrobiony, ale w opisie uwydatniono tylko jego wady

Nie chcąc zakładać nowego wątku, pytam tutaj: czy już ktoś wie co będzie w 5/6 numerze aeroplanu 2013 z płytką?

Pozdrawiam,

JK

Nie ma co spekulować, a;e na stronie wydawcy nic nie ma na jego temat. Jeżeli już, to napisz do nich, albo poczekaj,

Fuj

O, zaraz będą głosy "Czemu nie porządna monografia MiG-21?!".

Numer podsumowujący 10 lat służby maszyn służących w naszych SP po 1945 roku, jest świetnym tematem i powodem do zakupu.

Jeszcze tylko KH wyda wersję G w 1/48 i mamy ładną dokumentację do klejenia.

Jest to bez wątpienia najobrzydliwsze latadło w polskich sp, fuj fuj i jeszcze raz fuj

Numer podsumowujący 10 lat służby maszyn służących w naszych SP po 1945 roku

Jest to bez wątpienia najobrzydliwsze latadło w polskich sp
Rzeczywiście najobrzydliwsze, bo nieistniejące w polskich SP. Natomiast MW nie ma takich oporów i posiada cztery!

Jak dawali po dolarze, to i wzięli ;)

Ale na model temat bardzo dobry - właśnie brzydale są wdzięczne do budowy. Tu będzie już dobra dokumentacja, można zaplanować otwarcia albo umiejscowić na platformie, no i można smoka wymalować. Nie narzekać!

No, tak z przyzwoitości, trzeba będzie nabyć do kolekcji monografii altairowskich, choć mam nieodparte wrażenie, że od kilku lat wena opuściła autorów tego cyklu.

Po początkowych tłustych latach (MiG-21, -23, -29, Sokół, Su-22) mamy kolejny chudszy...

Grześ oczywiście P.11 i F-4 dały czas powiedzmy "na złapanie oddechu" autorów poprzednich wydań (głównie M.B.), ale czemu SH-2G ma być "chudym" numerem? Ponieważ przesłużył tylko 10 lat i mamy jedynie 4 egzemplarze? To go dyskwalifikuje? Oczywiście nie znajdziemy tu wielu godeł jak na Su-22, kamuflaży tak różnych jak MiG-23. Tylko czy numer o MiG-21, gdy teraz na niego spojrzymy (i po latach opadnie zachwyt "o kurcze, gazetka o naszych ołówkach!") jest naprawdę dobrym numerem? Co tam znajdziemy, prócz ogólnej historii służby, konstrukcji? Płyty nie porównuję, ponieważ na każdych jest masa świetnych i przydatnych zdjęć.

Co to miałoby być, aby zaliczyć go do "grubego" wydania? An-2, Mi-2, Iskra? To już wolę szczegółowo opisany SH-2G, niż płytę ze zdjęciami czajnika i do tego jedynie nakreśloną historią w gazetce.

Podsumowując, cieszę się jak z Mi-14, Irydy, Orlika itp.

Kolejne "papiery" do polskiego śmiglaka na pewno się przydadzą.

A Iskrę pewnie wydrukują po wycofaniu jej z służby.

Piotrek ma rację, dobrze, że będzie można mieć pod ręką dobrą dokumentację. Modeli w większej ilości się jednak nie spodziewam.

A co do Iskry - kto chce, znajdzie dokumentacji pod dostatkiem nawet bez numeru specjalnego Aeroplana (choć oczywiście byłoby fajnie, aby się pojawił) i zrobi dobry model. A że chce niewielu, to i nie dziwi entuzjazm towarzyszący świetnej Iskrze Nacktgeborena na pwm-ie

Grześ oczywiście P.11 i F-4 dały czas powiedzmy "na złapanie oddechu" autorów poprzednich wydań (głównie M.B.), ale czemu SH-2G ma być "chudym" numerem?
Pisząc "chudy" miałem na myśli ilość materiału potrzebnego do opracowania numeru i właśnie owe 4 egzemplarze (bo każdy zainteresowany wie, że tych "tłustszych" jeszcze całkiem sporo czeka).

Żeby nie było - monografia mnie cieszy i jak już napisałem, na pewno ją nabędę.

Do SH-2G mam jakiś sentyment i przez pierwsze 3-4 lata jego służby zbierałem wszystkie znalezione wycinki prasowe i zdjęcia naszych "ważek".

Mam od piątku. Tak się zastanawiałem, czy cena faktycznie jest wysoka? Swego czasu zapłaciłem 55 zł za Polish Wings o MiG-23, 80 stron. Su-7/20 stron 56, 44 zł. Tu mam płytę i 50 stron za 26 zł.

W przyszłym roku chętnie poczytałbym o Bryzach lub Mi-24

Heh, no właśnie też o nim dzisiaj myślałem i nawet zajrzałem tu i ówdzie, ale cisza...

Tylko, żeby był przed świętami, bo już parę razy mocny poślizg był. A kto chce niespodziankę, nie szuka po forach...

JAJEK NIE URWIE :-(

ALE ZA TO ZA ROK