Jump to content
czesiek

Arizona 1/200 Trumpeter

Recommended Posts

Mają około 3mmm czyli w realu byłoby to 6 cm...Nie za masywne? Jak sądzicie?
Czesiek - liczymy, liczymy...

3mm w twojej skali to nie wychodzi 6cm w realu...

Oczywiście ,że tak! Przeoczenie....

Dzięki, właśnie przygotowałem 0.45 mmm drut miedziany. Muszę go tylko przejechac papierem, by farba sie trzymałea. Ale to później. Siedzę teraz nad malowaniem drobnicy na pokładzie dziobowym i rufowym, na srodkowym zrobiłem

Siedzę teraz nad malowaniem drobnicy na pokładzie dziobowym i rufowym, na srodkowym zrobiłem

Hej, a gdzie fotki z tego malowania

Pozdro

chciałem zrobic dzisiaj,ale niesety w dzien sie nie wyrobiłem, a po południu przy takim świetle...bez szans. Zeby nie było nieporozumie, mówiąc o drobnicy na pokładach mam na mysli tylko pomalowane te duperele które wystaja ponad pokład. Owszem, są tez pomalowane elementy małe do montażu (nie wszystkie) i obiecuję, że przed ich montowaniem zrobię fotki. Może znajdziecie jakiegos babola, który da sie jeszcze poprawic

P.S. Nadal nie jestem pewien, czy przebieg linii wodnej jaki zaznaczyłem parę postów wyżej jest do przyjecia...Mysle że tak, ale moze mnie upewnicie?

P.S. Nadal nie jestem pewien, czy przebieg linii wodnej jaki zaznaczyłem parę postów wyżej jest do przyjecia...Mysle że tak, ale moze mnie upewnicie?

Ja bym zrobił jak DarkWing w swojej Arizonie i tyle...

Pozdro

Cześć, jeśli jeszcze nic nie zrobiłeś z l.wod. może to coś pomoże.

20170219_191429.jpg 20170219_191737.jpg 20170219_192007.jpg 20170219_192332.jpg

Jak wcześniej pisałem polecam Profile Morskie zrobią Tobie plany 1/200 mam i polecam. Wilk Morski nr.5/2012 plany 1/350 i 1/100, Okręty nr.12/2012, Modelarstwo Okrętowe nr.11/2007 tu jest ładnie pokazany Kingfisher-plany3D, Profile Morskie nr.109 ???

Jak tylko odnajdę plany 1/200 /a nie jest to proste znaleźć coś na moim strychy / to będę mógł pomóc więcej

Dzięki Panowie za zainteresowanie. Czuję się zobowiązany do małego wytłumaczenia braku aktywności ... Krótko powiem: kłopoty rodzinno - zdrowotne zajęły mi czas i odebrały chęć choćby patrzenia na modele. Sprawa się prostuje, wszystko na dobrej drodze. Cierpliwości, będą postępy w pracach i relacja na forum

Pozdrawiam

Nie wiem dlaczego, ale nie mogę zupełnie pokazać koloru jaki jest w rzeczywistości. To moje trzecie podejście do tych fotek, robione na słońcu, niby swiatło dobre,a właściwej barwy brak. Po prostu nie umiem zrobic tego prawidłowo, ale zgodnie z obietnicą wrzucam to co jest

4rQZqFQl.jpg

pls3OmQl.jpg

GoWxBvGl.jpg

agXyuXol.jpg

9hSyQmlbl.jpg

0ZDpOral.jpg

dJk8Vnwl.jpg

thJCOfKl.jpg

3lUOkVVl.jpg

J8JGGXpl.jpg

n0ORTXBl.jpg

H91qCPKl.jpg

tghPN2tl.jpg

QP39vkfl.jpg

gpB2JFZl.jpg

Nigdy nie rob zdjec w pelnym sloncu bo przepalasz zdjecia, poza tym musial bys robi je w RAW lub tiff. Formacie by miec wieksza kontrole nad temp i barwa podczas edycji, wiecej czasu spedzisz na robieniu zdjec i obrobce niż klejeniu, najlepszym dniem jest dzien sloneczny z barankami na niebie, gdzie chmury sa bdb filtrem , a nie prościej podjechać do Leroy Merlin i kupic żaróweczki?? Maja po 13 pln chyba o temp. 6500 K, i zbudować sobie prosty namiot choc by?? a nie kombinować ze światłem naturalnym.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Arizona w trakcie wykonywania olinowania, stąd fotki z paru tylko pozycji,bo jeszcze poplątane nicie, ciezarki itp i bałem sie cokolwiek naruszyc. Ale mam nadzieje, że przynajmniej na paru fotkach widać kolor, a nie tak jak poprzednim razem...No to jedziemy:

QIcM6fpl.jpg

xPR45YCl.jpg

uMFn6Yll.jpg

R5GPIrol.jpg

IFD9e8yl.jpg

KA6woJwl.jpg

62oaQuXl.jpg

WrSMKykl.jpg

jqRuxsSl.jpg

FKofr8sl.jpg

LRRLxjIl.jpg

oCEzB7Bl.jpg

h82SCD9l.jpg

Qv1A8Cnl.jpg

OUPYqSwl.jpg

I tak to wygląda na dziś

Hej, fajnie iż działasz dalej Mam dwie uwagi, na skrzydłach samolotów nie powinno być żółtych pasów,

a łodzie tam gdzie pomalowałeś na żółto, powinny mieć kolor drewna...

Pozdro

taltos, masz 100% racji. To były odstępstwa jednak celowe, zamierzone. Z łodziami spodobało mi się to co zrobił DarkWing, a samoloty...poprostu cos podobnego znalazłem w necie i spodobało mi się ze względu nacoś żywszego, bardziej kolorowego... Zreszta w ty czasie załoga była po urodzinach kapitana i a pijackim amoku odrobine zaszalała...Nie słyszałes o tym wydarzeniu?

Chłopaki, niech mi ktoś podpowie, bo nie bardzo wiem jak do tego podejśc...W instrukcji nie ma słowa o relingach, zakupione mam relingi do okrętów hamerykanskich (jak na zdjęciu). Pytanie brzmi: który numer relingu powinien byc w jakims konkretnym miejscu, tzn na burty, co idzie na nadbudówki i gdzie jeszcze. Sadząc po ilości nr 1 powinien iść na burty9jest go najwięcej), nr 2 jest nieco mniej, a jeszcze mniej jest nr 3. I właśnie z tymi dwoma (2 i 3) nie wiem co zrobic...Please....

1cUq7cal.jpg

niestety nie...W "Planach morskich) wyglada to tak, jakby nr 3 należałoby montować na pomostach obu masztów,ale chyba tylko pozornie. W sumie jestem w kropce, bo jeśli zmontuję nie tak jak nalezy i dojdzie do konieczności demontazu któregoś z relingów...nawet nie chce o tym mysleć

Dochodzę do wniosku, że te 3 rodzaje relingów mogą dotyczyć w jakis posób numeracji pokładów...Skoro nr 1 jest najwięcej może to byc poziom (pokład) pierwszy, nr 2 na poziom 2 i nr 3 na poziom trzeci...Co Wy na to?

numer 3 reling z 2 barierkami powinien być powyżej pokładów na masztach tak jak pisałeś, czasami zakrywano je brezentem

numer 1 i 2 to ten sam reling z 3 barierkami, słupki umieszczone gęściej mają ułatwić montaż na bardziej połamanych powierzchniach - tam gdzie jest więcej kątów, więc 1 faktycznie zostaje ci na główny pokład

Wielkie dzięki "unicaunica" za potwierdzenie moich przypuszczeń! Teraz można się będzie tym zająć, ale najpierw muszę dokończyć olinowanie...Może nieco za dużo tych nitek robę, ale zobaczymy... Jeszcze raz thanks

Będziesz to czymś waszował,urealniał, czy zostanie tak jak jest ??

Będziesz to czymś waszował,urealniał, czy zostanie tak jak jest ??

Dobre pytanie, po washu szczególnie na pokładzie model nabrałby życia.

Tak wygląda pokład po zwykłym washu...

DSCF3049_zpstslhkk57.jpg

DSCF3050_zpsd7eogf5d.jpg

Pozdro

Chłopaki, nawet mi przez myśl nie przeszło by to robic. Ale teraz zabiliście mi klina...Myślę jednak, że raczej nie dam rady,choc przyznaję, że jest to cholernie kuszące. Po pierwsze, nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób i czym się to robi, a nie czytałem za wiele na ten temat uważając że to wyzsza szkoła jazdy, nie dla takiego nowicjusza jak ja. Po drugie, wszystko jest juz zmontowane, więc wydaje mi sie, że jakies domalowywania całego pokładu na tym etapie to chyba za póżno...Nie wiem, moze cos poczytam na ten temat, pomyślę czy podołam...Ewentualne uwagi praktyczne, jakies wskazówki bardzo mile widziane. Faktycznie daliście mi zagwozdkę

P.S. "tak wyglada pokład po zwykłym washu"...hm, przyznaję ze fajnie, ale co to jest zwykły wash? Jest jakiś jeszcze inny?

No i zdecydowałem się na wykonywanie washa,klamka zapadła. Mam pytanie do znawców tematu odnośnie lakierowania po takim zabiegu.

Może podpowiecie laikowi, jaki lakier matowy lub półmatowy stosujecie do okrętów. Chciałbym kupić coś sprawdzonego i tańszego (emeryt zawsze biedny), szukałem pośród Motipa, ale jest tego tyle, że jako iż to dla mnie nowość nie potrafię wybrać jakiegoś konkretu. Mam na myśli oczywiście lakier akrylowy w aerozolu, bo nie mam aero. Moglibyście polecić coś konkretnego w rozsądnej cenie?