Skocz do zawartości

Merkava Israel MBT Tamiya 1:35


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

 

wracając do Merkavy - dostała nowy podkład

M2EiBMm.jpg

4oppwpp.jpg

SH7pVC1.jpg

 

Znalazłem zdjęcie na którym chciałbym się wzorować :

yvL3TUA.jpg

bądź:

Wh13Gec.jpg

Natomiast, znając życie pewnie skończy się na opcji pudełkowej

 

Mam pytanie, nie chce tym razem robić preshadingu tylko tak jak parę osób, tj. rozjaśnianie i cieniowanie.

Dobrze rozumiem, że maluję pierwszą warstwę i później niektóre miejsca rozjaśniam, przyciemniam ?

Możecie to w "łopatologiczny" sposób wytłumaczyć

Czytałem, żeby nie było, nawet na tym forum, którego nazwy nie można tu wymienić (nie wiem czemu ), ale teoria a praktyka hmmm a naprawdę kończy mi się cleanlux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Malujesz model kolorem bazowym, a potem tenże kolor rozjaśniasz np. Buff tudzież Białym. Malujesz środki poszczególnych paneli. Potem rozjaśniasz ten kolor jeszcze bardziej i malujesz jeszcze mniejszą powierzchnię środka paneli.

Przykładowa fota poglądowa:

 

-0vFPV_e_xWNAv8IXrEDbJTusKbBAmEvwiuVUqtwtUFsUT9ft8aPhrl248FQS63Qg9nR7zrSKLCcB-q3C9x3HI1sgCuCeo5MZuU2TFC-ljLRk-j7YF-b8DBgQ_MEYfXjYsTXlPdoj2FeVW3N-LUcOBgwYqpewuAd85U6y0rsfXOahruf71WBisARwUTZ5HXtPTXyAWuONjH_Y_Par2mkxTu1XrrCv4_CWergwQLxnNV5zRUbGne3zwUeWZt2t0_m0K6M5mF3Uyj6jNL93HgxOjqfSLLRx-9nT-Rec2qgmbdjqYPkHjjKMYilwhWuEDnuQpDN1YsYWabDdJYCdezP8oF2Z-M_9V9UMiSWtGzIwQcv2m0lj2DPpJB9ENSckXhdO4Xet0vZc95ZmwzhQHKxiKOaIROTdwtzou_0Zf0D-a5TUImoDRn3qh6qx_uw-d-SlCqH5MYjFrsOmJS1ocARI-uhAB8AujLEDduMFkCIM3Vzv7M8Bp62k1abDjgqYK8BZJROoeePLAxqqDkjcVHFcTW7eh-qTJ5zKiPX2cbEr2a57Ba4L2lsTwyzY_E5hscEVi4JQSCayTzndgwhXfHG9ua5BkGyschs9V59pQHrdmMRw8tOkare=w1024-h683-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, gdybym miał model w tym stanie, co na zdjęciach, zacząłbym od zakupienia farby oznaczonej symbolem MRP 106...

 

 

Czemu? Tzn nie używałem tych farb wiec czemu tak byś zrobił ?

Jakiś polski dystrybutor farb mrp? Bo na szybko w plastmodel jest niedostępna.

Czyli stan nie jest najgorszy ?;)

 

 

Bazylms dziękuje za zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, gdybym miał model w tym stanie, co na zdjęciach, zacząłbym od zakupienia farby oznaczonej symbolem MRP 106...

 

 

Czemu? Tzn nie używałem tych farb wiec czemu tak byś zrobił ?

Jakiś polski dystrybutor farb mrp? Bo na szybko w plastmodel jest niedostępna.

Czyli stan nie jest najgorszy ?;)

 

 

Bazylms dziękuje za zdjęcie

 

Może po kolei... Ja piszę jedynie jak ja bym to robił dalej. Farby MRP użyłbym dlatego, że w mojej ocenie oddaje najlepiej kolor i jest mocno transparentna, także do jednolitych kamo jest świetna. Można zrobić "pod nią" dużo i jest szansa, że to coś nie zniknie. Problem, zdaje się polega na tym, że Ty dalej nie wiesz do końca, co chcesz z tym czołgiem dalej robić, a jak Ci ktoś pewnie za chwilę potwierdzi, planowanie etapów malowania to podstawa. Także ja bym zamówił farbę "w świecie" i zaczął rozplanowywać przyszłe zdrapki, robiąc do nich olejne podkłady... Być może zrobiłbym też to, co radził "Bazylms", jednak w przypadku farby bazowej od MRP robiłbym to bielą od MRP z domieszką owej bazy, pamiętając o niezamalowywaniu podkładów pod zdrapki... Ale to ja... Ty możesz zrobić to zupełnie inaczej i pewnie też będzie fajnie...

 

Co do MRP w Plastmodelu, to z tego co mi wiadomo nowa dostawa będzie w ciągu tygodnia...

Co do stanu, jest według mnie bardzo dobry, mam nadzieję, że zmalowałeś układ jezdny i spód na czarno...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po kolei... Ja piszę jedynie jak ja bym to robił dalej. Farby MRP użyłbym dlatego, że w mojej ocenie oddaje najlepiej kolor i jest mocno transparentna, także do jednolitych kamo jest świetna. Można zrobić "pod nią" dużo i jest szansa, że to coś nie zniknie.

Zatem spróbuję

 

Problem, zdaje się polega na tym, że Ty dalej nie wiesz do końca, co chcesz z tym czołgiem dalej robić, a jak Ci ktoś pewnie za chwilę potwierdzi, planowanie etapów malowania to podstawa.

Nic dodać nic ująć.

Chciałbym by było to takie proste jak się wydaje

 

Także ja bym zamówił farbę "w świecie" i zaczął rozplanowywać przyszłe zdrapki, robiąc do nich olejne podkłady...

Wysłałem na razie zapytanie do Plastmodelu o dostępność, najwyżej zamówię gdzieś "w świecie".

Olejne podkłady pod zdrapki tzn miejscowo ?

 

Być może zrobiłbym też to, co radził "Bazylms", jednak w przypadku farby bazowej od MRP robiłbym to bielą od MRP z domieszką owej bazy, pamiętając o niezamalowywaniu podkładów pod zdrapki...

 

Dobrze rozumiem, że kolorem bazowym będzie MRP-106 to robić rozjaśnienia (na przykładzie Bazylms'a) tym kolorem plus biel or MRP ? Tak ?

 

Ty możesz zrobić to zupełnie inaczej i pewnie też będzie fajnie...

Nie wiem jak by wyszło, ale chciałbym czegoś nowego spróbować niż każdy model poprostu zalać farbą i liczyć, że ładnie wyjdzie ...

 

plus uniknąć :

No i ta nowa moda skladać model , malować a potem się pytać czy się podoba a na końcu czy dobrze zrobiony. Najpierw warsztat i wiedza o danym pojeździe bo inaczej wychodzą potwory .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć. Chciałbym by było to takie proste jak się wydaje

 

Zaplanowanie poszczególnych działań, pod kątem tego, co się chce osiągnąć na końcu z pewnością rzecz ułatwia nie utrudnia. Z tego co ja widzę w różnych miejscach, to główny problem polega na tym że ludzie szarpią się sami z sobą. Chyba to ma być frajda, nie stres? To są tylko zabawki!

 

... Olejne podkłady pod zdrapki tzn miejscowo ?...

 

Tak, miejscowo... Sprawdź tylko wcześniej jak te zdrapki kolorystycznie wyglądają na oryginałach. Pewnie zaraz ktoś coś podpowie...

 

...rozumiem, że kolorem bazowym będzie MRP-106 to robić rozjaśnienia (na przykładzie Bazylms'a) tym kolorem plus biel or MRP ? Tak ?...

 

Tak, z zastrzeżeniem, że nawet w miejscach "prawie białych" ta "biel" ma być przełamana kolorem bazowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MRP w Plastmodelu, to z tego co mi wiadomo nowa dostawa będzie w ciągu tygodnia...

 

Jedna czy dwie sztuki tej farbki ?

Jadą do nich to już wole od razu zamówić na zaś

 

No... Ilości flaszek potrzebnych do dobrej zabawy nie będę rozstrzygał, bo to kwestia indywidualnych preferencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... Ilości flaszek potrzebnych do dobrej zabawy nie będę rozstrzygał, bo to kwestia indywidualnych preferencji

 

 

Zamawiam Merkava sobie poczeka na lepszy moment..

 

 

A zacznę coś nowego

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... Ilości flaszek potrzebnych do dobrej zabawy nie będę rozstrzygał, bo to kwestia indywidualnych preferencji

 

 

Zamawiam Merkava sobie poczeka na lepszy moment..

 

 

A zacznę coś nowego

Dzięki

 

Ale po co? Żeby po raz kolejny mieć te same problemy? Nie rozumiem, ale twój cyrk, twoje małpy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

 

Ale po co? Żeby po raz kolejny mieć te same problemy? Nie rozumiem, ale twój cyrk, twoje małpy...

 

Albo mogę czekać na nowe farby i coś w między czasie zacząć robić albo kończyć ten model z farbami, które mam.

I tak źle i tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

 

Ale po co? Żeby po raz kolejny mieć te same problemy? Nie rozumiem, ale twój cyrk, twoje małpy...

 

Albo mogę czekać na nowe farby i coś w między czasie zacząć robić albo kończyć ten model z farbami, które mam.

I tak źle i tak źle

 

E tam... Wiesz już jakim podkładem malowano Merkavy? Wiesz już czy wierzchnia warstwa lakieru złaziła z nich do podkładu, czy do metalu, czy jeszcze czego innego? Wiesz już w których miejscach najczęściej powstawały obicia? Znasz już kształt membran na izraelskich butach wojskowych z tamtego okresu? Wiesz gdzie z tych czołgów wyciekał olej? Zaplanowałeś poszczególne etapy? Wiesz jakiego lakieru chcesz użyć na końcu? Masz co robić zanim farba przyjdzie... Ale jak napisałem wcześniej "twój cyrk, twoje małpy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"twój cyrk, twoje małpy"

Fakt, zabieram się do roboty :

 

E tam... Wiesz już jakim podkładem malowano Merkavy? Wiesz już czy wierzchnia warstwa lakieru złaziła z nich do podkładu, czy do metalu, czy jeszcze czego innego? Wiesz już w których miejscach najczęściej powstawały obicia? Znasz już kształt membran na izraelskich butach wojskowych z tamtego okresu? Wiesz gdzie z tych czołgów wyciekał olej? Zaplanowałeś poszczególne etapy? Wiesz jakiego lakieru chcesz użyć na końcu? Masz co robić zanim farba przyjdzie...

 

 

tylko skąd wziąć te informacje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomalowałem - pierwsza warstwa

 

Czy będą wrażonka zwane recenzyjką?

 

nie sądzę - marny w tym jestem, więc tylko pokaże efekt.

 

zmienię zdanie, coś jednak napiszę

Jako amator, laik i pierdoła stwierdzam, że dla mnie zdała egzamin ta farbka (106).

- nie śmierdzi (tak bardzo), ale nadal nie mogę sobie przypomnieć do czego jest mi podobny jej zapach

- fajnie daje transparentną warstwę (oczywiście ja zamalowałem za bardzo i nic nie widać )

- NAJWIĘKSZY PLUS (dla mnie) od razu do aero.. nie mam problemów z proporcjami i opryskaną ścianą/biurkiem/ciuchami/laptopem

 

Dobra, medal zawsze ma dwie strony :

Za 3 butle zapłaciłem 90zł - paczka24h + pobranie, każda butla to 30ml :

- po pierwszej warstwie :

ciutkę pod etykietą (3 razy prawie pełny zbiorniczek)

QdmDHM2.jpg

więc jej wydajność nie jest porażająca

- buteleczka, hmm trzeba uważać z nalewaniem (skończyły mi się pipety), nalewanie bezpośrednie do zbiornika aero raz skończyło mi się plamą na gazetce lidla (żona przepraszam z góry, jeśli to czytasz)

 

a wyszło tak :

MrwKlMJ.jpg

218vph0.jpg

lEkg0Ll.jpg

mmMXB1O.jpg

zBUoSj2.jpg

bbFN5Ln.jpg

GoNc66q.jpg

LULyU6U.jpg

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.