Jump to content

Lotniskowiec eskortowy IJN UNYO 1/700

Recommended Posts

Dzięki za rady. Masz rację. Jednak z autopsji wiem, że początkujący wash kończy się zalewaniem.  Na tak małym modelu nie ma miejsca na błędy i poprawki. Dzięki za to Olive Drab. Tego mi brakowało. Mam klasyczne MIGa Neutral i Dark.

• Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zaczęło się malowanie. To jednak nie skala 1/35.  To moje pierwsze doświadczenia malarskie w tej skali. Stres zalaniem  jest, ale się nie dajemy. 😛

Wash poczeka. Zabrałem się ma malowania pokładu startowego. Maskowanie, maskowanie. Udało się i farba z taśmą nie zeszła.      

"Unyo" odczekał trochę w szufladzie i przyszedł czas na niego. Prace w polistyrenie praktycznie zakończona. Teraz czas na blaszki.  Dlaczego te elementy takie małe?  Jak sobie tak poskładam detale to

Posted Images

Pamietaj żebyś te Migowskie rozcieńczył łajt spirytem. Jak bedzie za deliktnie, zawsze mozna dowalić. Dawaj tylko punktowo, tam gdzie jest coś do podkreślenia, taki pinłosz..

Ok. Mam wstręt do nakładania Sidoluxu na glanc. Położyłem dwie  warstwy lakieru satynowego, aby wash się nie rozpływał. Wystarczy, czy jednak mikrotesty?

Sidolux jest do podłogi, litości. Tamijunia X-22 połysk. Półmat też od biedy może być, ale im gładsza powierzchnia tym ładniej płynie i tym lepiej się bedzie zbierał i przesuwał/usuwał.

16 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

A co przez teleskop ma byc widac? :haha: 

niektórzy używają nadmiernego washowania do gubienia niedociągnięć technicznych. I to często widać. 

Tak - ma być widać przez teleskop - i to ma być widać wszystko równo i dobrze sklejone plus dobrze pomalowane. Dobry model w 1/700 to taki, który w zbliżeniach makro wygląda jak okręt a nie jak pobrudzony nierówno posklejany glut. 

11 godzin temu, Jarekk napisał:

Ok. Mam wstręt do nakładania Sidoluxu na glanc. Położyłem dwie  warstwy lakieru satynowego, aby wash się nie rozpływał. Wystarczy, czy jednak mikrotesty?

Jednak spróbuj lakierem bezbarwnym błyszczącym. Sidolux daje za grubą warstwę - może jest dobry do 1/32 ale na pewno nie w takich mikrusach. Lub kładź farbę tak aby dawała pobłysk satynowy - to też powinno wystarczyć do washowania. 

Ostatni znalazłem takie rodzynki:

Unyo02.jpg.a438897475846a9ff6c8cfc56a341f78.jpgUnyo03.jpg.a7dadb2813e11cf4b96f0401083f6e53.jpgUnyo04.jpg.7d11649bcdf4f09705aeff3b77586d90.jpgUnyo06.jpg.48e560a9109494bf32df4be9190e62cf.jpg

Luty 1944 - Unyo w suchym doku w Yokosuka. Naprawa po storpedowaniu przez SS-231 w pobliżu Guam....

powodzenia  w washowaniu - więcej to nie zawsze znaczy lepiej 😉

Edited by blacman
  • Like 1
Posted (edited)

Super zdjęcia. Dostałem je już wcześniej od Dana Kaplana. Ciekawy jest ten pokład, jednak nie deskowany. Jest jeszcze jedno na którym widać biało-czerwone pasy a nie biały próg,  jak pokazują rysunki.

X-22 zamówiony.

I jeszcze jedno pytanie. Po washu lakier mat? Zacieki nie wyjdą dobrze na połysku. Ten fragment mam już opanowany w miarę.

Edited by Jarekk

Ja tam zacieki zawsze robię na połysku, a mat dopiero na koniec.  Wszystko zależy od tego czym robisz zacieki. Najlepsze są do tego oleje, bo się ładnie ciągną. Jeżeli robisz emaliami to faktycznie lepiej robi się to na półmacie, ale trudniej zetrzeć to co się spartoliło.

40 minut temu, Jarekk napisał:

Ciekawy jest ten pokład, jednak nie deskowany. Jest jeszcze jedno na którym widać biało-czerwone pasy a nie biały próg,  jak pokazują rysunki.

mam jeszcze takie - pewnie o tym piszesz - tu widać wyraźnie brak deskowania i widać łączenie blach:Unyo05.jpg.31b199750aaf8e77cc26adf391238349.jpg

to zdjęcie z rufowej części pokładu - zrobione poprzecznie do poprzedniego.

Japończycy raczej robili biało czerwone pasy na rufowej części pokładu lotniczego

49 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Ja tam zacieki zawsze robię na połysku, a mat dopiero na koniec.  Wszystko zależy od tego czym robisz zacieki. Najlepsze są do tego oleje, bo się ładnie ciągną. Jeżeli robisz emaliami to faktycznie lepiej robi się to na półmacie, ale trudniej zetrzeć to co się spartoliło.

Washa robię specyfikami AK.

• 4 weeks later...
Posted (edited)

Wash poczeka. Zabrałem się ma malowania pokładu startowego. Maskowanie, maskowanie. Udało się i farba z taśmą nie zeszła. :)

M DSC_0115.jpg

Edited by Jarekk
  • Like 3