Jump to content
Sign in to follow this  
kzugaj

Badger Stynylrez Primers

Recommended Posts

Tym razem wypróbowałem szary dając 4 krople rozcieńczalnika Vallejo i 8–10 kropli farby.

• Płynnośc rewelacyjna.
  • Kryje po jednym położeniu
    txZBVnfm.jpg
  • Nie tworzy sopla.
  • Z aerografu wymywa się tak samo z lekkim wysiłkiem jak biała.
  • Schnie znacznie szybciej niż podkład Vallejo.
  • Daje odrobinę mniej satynową powierzchnię niż podkład Vallejo.

… polecam …
Potwierdzam.

Kolega, któremu pomalowałem figurę twierdzi, że daje znacznie cieńszą warstwę niż Citadel chaos black.

No i chyba najważniejsze fajnie się szlifuje porównaniu do Vallejo.

Odświeżam temat: czy ktoś mógłby napisać, czy lepiej wziąć Stynlyrez czy Miga? Jakie macie doświadczenia z One Shot? Przechodzi gładko przez aerograf? W ten ich "brak potrzeby rozcieńczania" nie wierzę, matowy varnish od Miga (Lucky Varnish) muszę rozcieńczać 1:10, żeby przez Ultrę 0,4mm przeszło bez większego zatykania...

Ja od kilku modeli używam czarnego Stynylrez w Ultrze 0.4 bez rozcieńczania.

I mam zamiar pozostać przy nim na długo

Ja od kilku modeli używam czarnego Stynylrez w Ultrze 0.4 bez rozcieńczania.

I mam zamiar pozostać przy nim na długo

Ja podobnie. Dysza 0.4 H&S Evolution, żadnych problemów, bez rozcieńczania.

OneShot bez rozcieńczania bez problemu aerografami 0.3-0.5.

Jednak obecnie zacząłem używać akrylowy podkład Mr Paint (MRP-APB) i jestem bardzo zadowolony. Ale tylko czarny. Szary mi nie leży.

Ooo, to dużo (w porównaniu do 15psi na farbę). Nie macie po tym takiej chropowatej powierzchni, jak papier ścierny, jak przy malowaniu tamkami na wysokim ciśnieniu i małym rozrzedzeniu?

No przeczytanie etykiety by pomoglo. 20-30PSI zalecane do dyszy 0.5 i wiekszej. Fajnie ze kolega sie udaje 0.4 lub 0.3 malowac, pewnie z powodu mniejszej dyszy trzeba go dodatkowo rozcienczyc

Temat jest o Badger Stynylrez Primers wiec dokladnie o nich i 0.5 i wieksze czyli 0.6, 0.7 itp itd.

Skoro one shot i ultimate to ten sam produkt w innym opakowaniu wiec raczej bedzie takie samo zalecenie producenta.

Dysza 0.5mm absolutnie nie jest konieczna, 0.3mm bez rozcieńczania można spokojnie malować.

Rozumiem ze tobie sie udaje ale kolega jest swiezakiem i chyba lepej zeby zaczal od stosowania sie do zalecen producentow i nabraniu doswiadczenia niz szybkim zniecheceniu z powodu problemow z malowaniem

Edited by Guest

Nie rozumiem jakich problemów mogłby kolega mieć. Stynylrez/OneShot jest absolutnie fool proof/idioten sicher podkład.

Można go kłaść lekkimi warstwami jak i pełną bombą, zawsze się wyglądzi.

Padlem

20-30PSI zalecane do dyszy 0.5 i wiekszej kolega tego nie zrozumial Czy to 0.5 i większa tyczy się obu?

Moj blad bo zalozylem ze kolega moze miec problem z aplikacja

W razie czego, gdyby rzeczywiście był jakiś problem: można to rozcieńczyć np. rozcieńczalnikiem Miga do akryli?

Ultimate mają rozcieńczalnik, ale w sumie nie ma potrzeby , maluje 0,3 dyszą prosto z butli i jest ok.

Pozwolę sobie zacytować Kena Schlotfeldta, właściciela Badger Air-Brush Co. Kiedy podobne pytanie padło w innym miejscu, odpowiedział tak: "przekazuję wiadomość od naszego chemika, odpowiedzialnego za produkty Stynylrez - jeśli jest taka potrzeba, Stynylrez rozceńczamy WODĄ i niczym innym".

Aaa dzięki:) W więszkości produktów, jakie by one nie były, wszędzie piszą, że niby wodą można, ale nie polecają:P Ale skoro tu jest sprawdzone info, to nawet lepiej, woda tańsza niż wynalazki od Migów:)