Jump to content
Sign in to follow this  
kzugaj

Badger Stynylrez Primers

Recommended Posts

Kupiłem i potestowałem, rzeczywiście, przechodzi przez 0.3 bez żadnego problemu nawet w chińskim aerografie za 50zł. Bardzo fajny i zero smrodu.

Jedyne co trochę mi utrudnia życie: bardzo ciężko doczyścić po tym aerograf:-S Czy możecie powiedzieć, czego używacie do pozbycia się tego podkładu z dyszy? Na końcu już dość mocno ją przytyka gdy lekko podeschnie, a Wamod powiem szczerze trochę średnio daje radę.

Kurczę, szkoda, że nie wiedziałem wcześniej... myślałem, że skoro to podkład akrylowy, to Wamod do akryli powinien sobie z tym równie łatwo poradzić, jak z Tamkami...

Czyli do Stynylreza lepiej kupić ten Cleaner od Ammo?

Dzięki, chyba będę musiał dokupić jakiś cleaner, bo tego podkładu Wamod za dobrze nie rozpuszcza.

Odnośnie samej dyszy, która mocno się zatyka: wiem, że są w necie takie metalowe skrobaki do Ultry, za 80 zł. Póki co wziąłem po prostu igłę do nici i uważając, żeby nie rozepchać dyszy, poskrobałem trochę ścianki dyszy, trochę syfu jeszcze odlazło... myślicie, że taka igła może jakoś uszkodzić dyszę, czy lepiej kupić tego skrobaka dedykowanego do aero?

Dla mnie dysze z H&S są miękkie. Uważaj z tą igłą. Nić dentystyczna chyba tańsza będzie. Są też jakieś zestawy z mikro szczoteczkami (niekoniecznie dedykowane, poświęcone i koszerne za jedyne 80 zł sztuka BTW "model + gadżet = ekstaza" , co nie? ;)) ja taki posiadam ale wiekowy. Ale używam jak kupię jakiegoś używańca i chcę go przywrócić do żywych .

Zwykle chusteczka wykulana daje radę w codziennej eksploatacji. Ale że stylez tak Ci zatyka? Aż się boje mój otworzyć.

Dzięki za tipa, z tą nicią ciekawy patent:) no Stynylrez nie odłazi tak lekko wcale, wystarczy, że minimalnie przyschnie i ciężko go z dyszy wydobyć. Może cleaner do poliuretanów lepiej poradzi niż Wamod.

A zamiast igły np. taka szczoteczka do aparatów ortodontycznych? Do końca nie upycham, bo boję się rozepchać końcówkę dyszy. Szpilką tylko lekko jeździłem po ściankach.

Żadnych narzędzi mechanicznych do czyszczenia dysz nie trzeba, wystarczy używać odpowiedniego rozpuszczalnika.

Do czyszczenia polecam zakupić na Allegro lub w jakimś sklepie chemicznym glikol butylowy, wymieszać 3:1 z wodą i czyścić. Nadaje się świetnie też do innych farb wodnych. Kosz śmieszny.