Skocz do zawartości

Malowanie Miga 29 proszę o pomoc.


Boros

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciałbym sie przywitać jestem tu nowy jeśli chodzi o moje doświadczenie modelarskie to jest raczej nie wielkie kilka lat temu sklejałem samoloty z różnym skutkiem teraz mnie jakoś tak naszło żeby powrócić do tej pasji.A teraz do rzeczy szykuje sie do zrobienia pierwszego Miga 29 zależy mi by pomalować go w pierwszym wariancie w jakim weszły do służby

w Polskich Siłach Powietrznych z tego co znalazłem w internecie wynika ze są to kolory humbrola 31, 64, 112, 53 chciałbym poznać wasze zdanie i prosić o rady. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij nam prosze shemat to coś powiemy, pozatym...prosisz żebyśmy sie wypowiedzieli czy to malowanie jest... fajne? Rady maja dotyczyć czego, osobiście chętnie pomogę, ale nie wiem w czym ale się ostatnio na forum z MiGami 29:) conajmniej pięć ich jest,a w tym mój UB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aero-Plan 5/6 z roku 2006 podaje takie kolory Humbrola:

80% H 127 + 20% H 34 = góra i dół;

70% H 31 + 30% H 34 = plamy u góry;

H 156 = osłony anten;

H 33 = pas przeciwodblaskowy (czarny).

 

miguswb4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje dotyczące numerów farb (wnioskuję ze chodzi o humbrole) mam z tej strony http://www.fulcrum.prv.pl/ kamuflaż numer 3. Te plany to jedyne konkrety dotyczące malowania polskich Mig 29 jakie znalazłem. Z pomocą chodziło mi czy te farby odpowiadają rzeczywistości i mogą zostać użyte do stworzenia takiej małej kopi Mig 29. Z przyjemnością też przyjmę inne warianty malowań Polskich Mig- ów 29. Dziękuję za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli chodzi o malowanie z początkowego okresu służby tzn.od roku 1989, to polskie MIG-29 nosiły standardowe malowanie samolotów dostarczonych z ZSRR.

Dolne powierzchnie jasnoszare FS 26493

Górne powierzchnie szary FS 26373 i szarozielony FS 35352.

Kolory jasnoszary i szary możesz dobrać z kolorów Humbrola .Natomiast kolor szarozielony jest trudny do uzyskania mieszając inne.Jednak firma Model Master wypuściła ten kolor w swojej palecie barw,oznaczenie numerowe 2134 - warto kupić bo jest odjazdowy i autentyczny, a przeznaczony właśnie do FULCRUMA.

60a0dc0a1f6258e0m.jpg

Pozdrawiam.

Krystek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam

Odkopuję wątek żeby nie zakładać nowego tematu. Chcę zrobić polskiego Miga-29 nr 67 w malowaniu fabrycznym. Wiem że temat wałkowany i w Aeroplanie są podane kolory, ale Humbroli, a ja maluję akrylami. Z jaśniejszym kolorem nie mam problemu - FS36375 + 20% białego. Ale jak uzyskać kolor zbliżony do szaro-zielonego mieszając akryle?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tą stronę. Nie ma tam nic co pomogło by mi dobrać odpowiedni kolor. Poza tym schemat malowania "67" umieszczony na stronie jest błędny.

Przy okazji poszukiwań trafiłem na fajny dokument: http://www.paint4models.com/Paint%20Conversion%20Chart%2020100101.zip. Ponad 200 stron w pdf-ie z porównaniami kolorów, chyba wszystkich znanych producentów farb modelarskich, łącznie z kolorami FS i RGB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.