Skocz do zawartości
rogalos

King Tiger Serien-Turm 1:35 Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

dzięki za cenne uwagi, postaram się ww. tematy poprawić, najciężej będzie z zaciekami jako że są już pod solidną warstwą lakieru, ale może coś wymyślę :)

Jeśli ktoś ma rozeznanie odnośnie różnic pomiędzy umundurowaniem Wermachtu a SS to bedę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 8.02.2019 o 21:13, rogalos napisał:

Dobry wieczór,

jako że niespecjalnie znam się na mundurach, mam pytanie do fachowców.

Czy poniższy pancerniak od Alpine Miniatures, podpisany SS Panzer Commander, pasuje do mojego Tygrysa, który z tego co pamiętam jest w malowaniu Wermachtu?🙂

Ew. da się go przerobić niewielkim nakładem sił na Wermacht?

23326_rd.jpg.f2dd6f296dfbff2b64409cbb0483d73e.jpg

Raczej na WH bym go nie przerabiał.To standardowe umundurowania noszone przez załogi pancerniaków waffen ss.Były do skórzane munduru włoskich załóg okrętów podwodnych.Zaadaptowane przez Niemców.I właśnie użytkowane jako nieregulaminowo ale powszechnie.Raczej skupił bym się na takich też alpina.image.jpeg.e7ad34150f648dc526cbd9d793cfbea2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Ardenach juz szło jak leci i załogi używały czego chciały, ale ty robisz wersję wcześniejszą, więc to kwestia pierwsza.

Druga to pytanie o konkretne malowanie i porę roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, racja, przerabianie faktycznie nie ma sensu. A te figurki są super, tylko właśnie rzecz w tym że mój pojazd jest z lata 1944 (Francja), więc zimowe kurtki nie wchodzą w grę.

Ale chyba znalazłem coś innego, co prawda to Tamiya a nie Alpine Miniatures, ale recenzje całkiem ok.

Może komuś też się przyda na przyszłość, zestaw nr 35354:

1076225-28685-74-720.jpg.60862087ec7cea930fb894e9b819d8f9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to te są tysz dobre.Niemniej  ja osobiście wymieniłbym łebki na żywiczne .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, push-up78 napisał:

No to te są tysz dobre.Niemniej  ja osobiście wymieniłbym łebki na żywiczne .

Dzięki za radę, masz może na myśli jakiś konkretny zestaw, który jest dostępny w sieci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Główki są z tego co widziałem w MZONE.Sporo zestawów.,Co prawda wielu nie ma ale właśnie można przerobić z waffen ss pancerniaków.Zmieniając im malowanie orzełka.Ale to dosłownie kosmetyczne zabiegi wręcz detal.W tej skali to nawet nie zauważalne.Ale ogólnie coś wybrał bym z tych zestawów.Jest tam mnogo różnych formacji i nacji.Ale wiele jest niedostępnych tu masz te,które mogą  pasować w furażkach i z daszkiem.Nie są to typowi pancerniacy.Ale wystarczy kwestia odpowiedniego pomalowania detali na czapkach.

image.thumb.png.d4706704b65edc2efdcda5cb548c60c6.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, super - wielkie dzięki, sprawdzę temat i za jakiś pewnie zaopatrzę się w któryś z tych zestawów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam te figurki i naprawdę są to jedne z lepszych od Tamiyi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi