Skocz do zawartości

King Tiger Serien-Turm 1:35 Dragon


rogalos

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

dzięki za cenne uwagi, postaram się ww. tematy poprawić, najciężej będzie z zaciekami jako że są już pod solidną warstwą lakieru, ale może coś wymyślę :)

Jeśli ktoś ma rozeznanie odnośnie różnic pomiędzy umundurowaniem Wermachtu a SS to bedę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W dniu 8.02.2019 o 21:13, rogalos napisał:

Dobry wieczór,

jako że niespecjalnie znam się na mundurach, mam pytanie do fachowców.

Czy poniższy pancerniak od Alpine Miniatures, podpisany SS Panzer Commander, pasuje do mojego Tygrysa, który z tego co pamiętam jest w malowaniu Wermachtu??

Ew. da się go przerobić niewielkim nakładem sił na Wermacht?

23326_rd.jpg.f2dd6f296dfbff2b64409cbb0483d73e.jpg

Raczej na WH bym go nie przerabiał.To standardowe umundurowania noszone przez załogi pancerniaków waffen ss.Były do skórzane munduru włoskich załóg okrętów podwodnych.Zaadaptowane przez Niemców.I właśnie użytkowane jako nieregulaminowo ale powszechnie.Raczej skupił bym się na takich też alpina.image.jpeg.e7ad34150f648dc526cbd9d793cfbea2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ardenach juz szło jak leci i załogi używały czego chciały, ale ty robisz wersję wcześniejszą, więc to kwestia pierwsza.

Druga to pytanie o konkretne malowanie i porę roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, racja, przerabianie faktycznie nie ma sensu. A te figurki są super, tylko właśnie rzecz w tym że mój pojazd jest z lata 1944 (Francja), więc zimowe kurtki nie wchodzą w grę.

Ale chyba znalazłem coś innego, co prawda to Tamiya a nie Alpine Miniatures, ale recenzje całkiem ok.

Może komuś też się przyda na przyszłość, zestaw nr 35354:

1076225-28685-74-720.jpg.60862087ec7cea930fb894e9b819d8f9.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, push-up78 napisał:

No to te są tysz dobre.Niemniej  ja osobiście wymieniłbym łebki na żywiczne .

 

Dzięki za radę, masz może na myśli jakiś konkretny zestaw, który jest dostępny w sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główki są z tego co widziałem w MZONE.Sporo zestawów.,Co prawda wielu nie ma ale właśnie można przerobić z waffen ss pancerniaków.Zmieniając im malowanie orzełka.Ale to dosłownie kosmetyczne zabiegi wręcz detal.W tej skali to nawet nie zauważalne.Ale ogólnie coś wybrał bym z tych zestawów.Jest tam mnogo różnych formacji i nacji.Ale wiele jest niedostępnych tu masz te,które mogą  pasować w furażkach i z daszkiem.Nie są to typowi pancerniacy.Ale wystarczy kwestia odpowiedniego pomalowania detali na czapkach.

image.thumb.png.d4706704b65edc2efdcda5cb548c60c6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dzień dobry,

jest czas na mały update - model dawno temu w zasadzie na ukończeniu,  tylko coś ciężko się zebrać do robienia zdjęć.

Wziąłem sobie do serca porady i zrobiłem dalszą korektę obić / poprawiłem zacieki / drewniane narzędzia itp. Plus cała masa innych drobnych poprawek których zapewne nie widać na kiepskiej jakości zdjęciach z telefonu :D

Do tego własnoręcznie robiony kamuflaż roślinny, figurant oraz podstawka.

01MUXdC.jpg

 

vkAru33.jpg

 

pC89vPw.jpg

 

IH4kcv1.jpg

 

K9kjGvR.jpg

 

KwPbb8n.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.