Skocz do zawartości

Hildegarda - 28 mm Ścibor Miniatures


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

To krasnoludzkie dziewuszki też walczyły młoto-siekierami?

 

No właśnie się zdziwiłem. Widocznie jest równouprawnienie. Są jeszcze z mieczami i rusznicami okrutnie rażącymi. Bo to mocne w ręcach dziołchy są!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od usunięcia wszystkich błonek, kostek wlewowych i szwów - było ich sporo jak na tak małą figurkę, ale to chyba dlatego, że jest to jednoczęściowy odlew, z poprzednimi było mniej roboty.

Szary i czarny podkład, tradycyjnie z puszki, od motipa:

P1290024_zps37vxk6ym.jpg

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka: podjąłem decyzję , że figurkę pomaluję farbami Vallejo Game Color. Tyle się o nich nasłuchałem i naczytałem, że takie dobre pod pędzel i do figurek, że pomyślałem iż warto spróbować.

Tymczasem podstawkę pomalowałem szarą pactrą, mocno rozrzedzoną - kilkanaście warstw:

P1300031_zpsyqe1n6fl.jpg

P1300032_zpsss4ncmhu.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
jakieś postępy w malowaniu?

Dopiero dzisiaj. Na buzię, dłonie i sukienkę użyłem farb vallejo game color - rzeczywiście dobre, nawet mocno rozcieńczone kryją dobrze; dwarf skin i escorpena green:

 

P3060056_zpsleihx5uy.jpg

P3060057_zpsxt4icjaf.jpg

P3060058_zpstl5vwrtp.jpg

P3060059_zpsl1d6xtv0.jpg

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurkę złoszowałem dark brown for green vehicles od MIGa, zrobiłem sobie paletę z różnych odcieni cielistych no i tak to wygląda teraz. Sukienkę pocieniowałem goblin green.

P3080072_zpskmchhb4p.jpg

P3090095_zpstdcyxpr4.jpg

P3090093_zps0pwjk3y1.jpg

P3090091_zpslgkdnmjv.jpg

P3090089_zps8v3kozfv.jpg

 

Tarcza była wstrętna, więc ją poprawiłem.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecałe 3cm... a tak fajnie to wszystko wygląda.

Dokładnie to 25 mm . Krasnoludzkie dziewczyny są niższe.

 

Dzisiaj dokończyłem podstawkę - resztki polichromii z miedzianego i złotego, wash, filtry - szary i biały. Do tego suchy pędzel humbrolami:

P3090101_zpsc12jfxlz.jpg

P3090104_zpsijsa3lol.jpg

 

Jeszcze coś będziesz poprawiał czy już tylko buźka?

Chyba dam tylko rozjaśnienia na wystających punktach twarzy. Planowałem już zająć się tylko oczami, ale to muszę w pędzle się zaopatrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wyjdzie tak super jak poprzednia twoja mini figurka ,Dwarf Nobleman

Dzięki.

 

Ostatni etap - oczka, biała pactra w oczodołek, dziara igłą 0.7 mm, Tamiya X25 jako tęczówka. Makro wyostrza wszystko i wygląda to niezbyt, w rzeczywistości jest lepiej i nie bede tego juz ruszał, bo zepsuć łatwo.

P3100144_zpssew4ilyv.jpg

 

Calineczka na podstawce - gotowa!

P3100141_zps4wtbnnyp.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.