Skocz do zawartości

King Tiger (Henschel) - Takom - 1:35


marcinpiot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o granice między kolorami we wnętrzu KT to nie było na to żadnego schematu i z tego co się zorientowałem panowała dowolność podyktowana " DOBROBYTEM PRZEMYSŁOWYM " jaki Niemcy mieli w ostatnim roku wojny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przednią część to na wszystkich znanych mi fotach jest tak samo . Różnice są z tyłu i to wedle zasady więcej czerwieni , mniej bieli . Na tym zdjęciu widać bok wanny na całej długości czerwony , a na drugiej granica na ścianie ogniowej jest wyżej . Ja u siebie wzorowałem się na zdjęciach KT z książki Superking .

 

4fxgFrUl.jpg

 

e8frmftl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za foto i wyjaśnienia. W tym kontekście nie dziwi proponowane przez Takom malowanie, czyli cała burta po stronie kierowcy koloru czerwonego (oraz te uchwyty - do przenoszenia w procesie montażowym? - z przodu). Vide foto z instrukcji poniżej.

 

4eeb208ae08a106493497c58813d83d5.jpg

 

91564f1dc55e724c9c57bb5f591b1d29.jpg

 

Skoro wyczyściłem całość, zastanawiam się, czy zaczynać od jakiegoś preshadingu dna wanny, czy po prostu zrobić jaśniejsze. Miałem wrażenie, że za ciemne mi to wyszło ostatnio. Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że nic się nie dzieje - podkładałem przednią część układu transmisyjnego (tak to się chyba nazywa).

 

776299c78d0b9d865ea6e1fdfddac86a.jpg

 

ddaabc06c172528b29d7b9309945d88f.jpg

 

7fc09f9dbc7569c9c8877c1d55f37f8a.jpg

 

Wolno idzie, bo dostałem (wreszcie!) klucz bo bety Gwinta i czasu na rzeźbę będzie przez chwilę mniej. Ale coś się cały czas będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zrobić kolejne podejście do pomalowania wanny i (chyba piąte?) - ściany ogniowej. W wannie tym razem odpuściłem preshading. Drobne niedomalowania przy listwach w dnie będę wypełniał przy zamykaniu poszczególnych sekcji - niestety nie potrafiłem w niektóre miejsca dotrzeć aero. Teraz wyglada to tak - nie wiem jak według was, ale moim zdaniem jest lepiej (a przynajmniej tak wyglada gołym okiem).

 

dda97658d429bf01c4a3d1f3aa035cb3.jpg

 

24ec8131e713fc0d2e56daa325d41480.jpg

 

47ec131e8fefb45d8f4370e0c628ddbd.jpg

 

ec0899dd63a76b306a50dcac47219e7b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiłowanie osiągnięcia efektu zakurzenia dolnej części wanny wyglada jak poniżej.

 

429bc9cca90863caa9beffa5dbf3d07d.jpg

 

14aa800e78fd4e18b237f3a6a93653f8.jpg

 

Naniesiona jest tu pędzlem mieszanka pigmentów. Mam wrażenie, że jakiś efekt złamania czystości barwy widać - ja przynajmniej się go dopatruję. Im bardziej patrzę, tym mam większe wrażenie, że jest tego za dużo i że z czasem będę to ścierać. Jak oceniacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę posiedziałem i stan na teraz widać ma fotach.

 

5d400bb227b1d83fb0bd9718908dc99e.jpg

 

9334a657aea2f96c383625265eb86910.jpg

 

0e09e18565bcd20e54a191022b8ae527.jpg

 

c04027171d1da6e941158a0f01f7a19a.jpg

 

be3d6e928e3539916716487bfe261028.jpg

 

4b3cbe389aa9b4a8b3c0f65a60b20ebe.jpg

 

a59e3ecd2d8ff5701b27b119b918c18e.jpg

 

Ewidentnie mam problem z malowaniem drobnicy. Bez lupy nagłownej niewiele widzę, a z lupą z kolei tracę wyczucie odległości (czym jestem zaskoczony, przyznaję). Wstyd się natomiast przyznać, że jednak mimo wszystko sądziłem że będzie gorzej.

 

Następne dni: malowanie detali i domykanie przedziału bojowego oraz ogarnięcie w jaki sposób chcę pobrudzić miejsca gdzie kierowca i radiooperator trzymali nogi. Wszelkie sugestie miłe widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli widok ma być przez włazy i otwór po wieży to jest OK . Jeżeli nie planujesz wyciągniętego silnika i chłodnic to możesz sobie odpuścić robienie czegokolwiek w komorze silnikowej bo nic nie będzie widać .

 

Planuję nie sklejać wanny z górą kadłuba oraz tylnego pancerza (a także boków wieży z podstawą) - zobaczymy jak to będzie pasować, ale idea jest taka, żeby dało się zajrzeć do środka. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to co dzieje się tam na najniższym poziomie, będzie kompletnie niewidoczne (sam to zresztą teraz częściowo pozamykałem), mimo wszystko jednak chcę powalczyć. Głównie dlatego, że nie potrafię tego sensownie zrobić i gdybym odpuścił temat, traktowałbym to jako sui generis dezercję i wybranie łatwiejszej drogi. Jeśli kiedyś będę miał umiejętności, dające mi pewność jakości moich technik i umiejętności - wtedy pewnie zapomnę o takich klimatach. Teraz jednak - nie ma co i trzeba walczyć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, dotarłem do momentu, w którym zaczynam dokupować dodatki (a jednak!) - nie mogę patrzeć na radiostację w wydaniu pudełkowym. Jakieś to takie badziewne, a stelaż to jest jakieś nieporozumienie. Wyczaiłem dwa zestawy, które mogłyby rozwiązać mój problem:

http://www.mojehobby.pl/products/Niemieckie-czolgowe-radiostacje-Fu-2-oraz-Fu-5.html

http://www.mojehobby.pl/products/Niemiecka-radiostacja-Fu2-Fu5-2x.html

 

No i nie wiem który wybrać, bo wybieram między dżumą, a cholerą. Doświadczenia z blaszkami mam jak najgorsze (samoupokorzenie), a z żywicami nie pracowałem jeszcze nigdy. Bardziej mnie ciągnie w kierunku blaszek, ale te żywice jakieś z kolei bardziej plastyczne mi się wydają. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma opanowane blaszki to lepszy aber, ale dla zwyklych zjadaczy chleba o wiele latwiejszym wyborem jest ta zywica, pomysl czy warto brac sie za blaszki ktore raczej funu Tobie za wiele nie dadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym żywicę. Masz praktycznie gotowy element. Ponadto nie lubię blach i jak patrzę na instrukcję montażu Abera gdzie każdy przełącznik trzeba zamontować osobno to już na sam widok mi przechodzi ochota na ten zestaw.

 

Ale to ty masz to robić i sam musisz sobie zadycować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Przyznam, że jestem zaskoczony - sądziłem, że blaszki trzymają się tutaj mocno, a tymczasem widzę bardzo racjonalne podejście. Będę myślał jeszcze i zrobię rewizję tego, co mam w zestawie. Najbardziej przeszkadza mi tam "rozmycie" ramy, w którą wstawiony jest cały sprzęt.

 

A teraz pytanie. Mam do osadzenia kalki na dwie apteczki. Na obu muszę wyciąć środek kalki (ten osłonięty paskiem). Czy na to co mam, dawać punktowo sido i dopiero kalki, czy bezpośrednio na farbę? Bo jakoś z sido nigdy tak nie pracowałem (zawsze po całości).

 

23e1a343d6d894273f9c84e9a8dac142.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał sido na cały element - ten "żółty". Jak dasz punktowo to będziesz miał inne odcienie bo sido przyciemnia. Po kalkach może potraktować matem. A wash planujesz dać wewnątrz? Bo jak tak to i tak całość sido czy lakierem połysk będziesz musiał robić to sobie wtedy te kalki połóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze nie wiem jeszcze jak wykańczać wnętrze. Nie jestem zwolennikiem robienia modeli w wersji Władywostok-Lizbona non-stop i ten środek chciałbym bardzo delikatnie potraktować. Miałem plan brudzenia go na sucho, przynajmniej jeśli chodzi o przedział bojowy.

 

Jednakowoż wczoraj nabyłem sobie takie ustrojstwa i dość to kusi...

 

eb89edb708c2bb68413e022ad99112d1.jpg

 

Boję się dawać sido do środka, bo mam kiepskie doświadczenia z kładzenia lakieru na potraktowany tylko pigmentami model. Nie wiem czy mi to wszystko się nie zdmuchnie i czy sido mi jakoś nie zareaguje z tym co mam teraz.

 

Chwilowo zastopowałem przedział bojowy (nie wiem co z radiem i malowaniem) i teraz lepię komorę silnika. Może potraktuję tył jako eksperyment? Tam faktycznie nic nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.