Skocz do zawartości

King Tiger (Henschel) - Takom - 1:35


marcinpiot

Rekomendowane odpowiedzi

Im bardziej składam ten model, tym bardziej uświadamiam sobie jak bardzo tam w środku było ciasno. I pojawił mi się taki pomysł, żeby jeszcze to podkreślić poprzez umieszczeniem tam figsów, w pozycjach bojowych. No i tutaj zaczyna się problem, bo takowych dedykowanych nie ma. Będę musiał je więc poprzerabiać.

 

Jako bazę znalazłem dwa zestawy:

http://www.mojehobby.pl/products/German-Tank-Crew-Winter-1943-45.html

 

ale przede wszystkim ten (Wittmannem bym się nie przejmował, bo w moim wykonaniu i tak nie będzie do siebie podobny):

http://www.mojehobby.pl/products/Wittmann-s-Ace-Tiger-Crew-5-Figure-Set.html

 

Co o tym sądzicie? Czy ktoś z Was produkował pacjentów do wnętrza, ale nie w pozycjach odpoczynku, tylko bojowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po około tygodniu pracy (ca. 15-18 godzin, około 70 elementów) pojawiło się coś na kształt silnika. Ze swojego wykonania nie jestem do końca zadowolony, ale to już jest na granicy moich obecnych możliwości obróbki i składania drobnicy. Cześć elementów musiałem zastąpić drutem, bo oryginalne słabo wyglądały po obróbce i łączeniach.

 

Mimo to, radość ze składania miałem kosmiczną. Zdetalowanie jest cudowne - w wykonaniu pro, można zrobić silnik częściowo rozłożony i (tak podejrzewam) pokazać bardzo konkretną awarię. Pod tą środkową płaszczyzną na ostatniej focie jest jeszcze jakby komora z pierdoletami. Podobnie jest z maskownicą z foty drugiej - za nią jest prześliczny cosiek z silnika.

 

Co chwila oglądam i żałuję, że trzeba to będzie zamknąć.

 

4b28c380943c3df1a8fb06e3ebd3bee8.jpg

 

f0adf2f2d420775ccd204d1fd3f80095.jpg

 

b381dfa17abcb54e1d6f4c1c81bf75ed.jpg

 

7b2c820902257d904df135ec424776d5.jpg

 

b246128c9a63e6e4f8b66b62503797fc.jpg

 

719bf9243b6c508239d916b473dc40e2.jpg

 

981f10029e4c10de8915d74333176765.jpg

 

1993cd6725484bd92432e690bf7054e6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

No więc wracam do tematu, bo jednak zatęskniłem za składalnictwem. Obecnie rzeźbię różne detale i przygotowuję się do odmalowania wszyskich brakujących jeszcze czerwonych elementów.

 

I mam problem z koszem. Według tego ci pokazuje Takom, przednia jego cześć (na której opiera się armata) powinna być czerwona tylko w dolnej części. Tymczasem na innych fotach/renderach ten fragment jest czerwony w całości. Jakieś pomysły? A może (podobnie jak z wanną - raczej dowolność)?

 

815521a98688a99274d79c0339bf53c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace postępują. Zastanawiam się, jak elegancko domknąć wieżę. Poskładałem ją z 3 części: płyty górnej, boków i podstawy wraz z płytą przednią. Celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której będzie można zdjąć tylko górę (i zajrzeć do wieży) i/lub górę z bokami (zostanie kosz z działem).

Jest jednakowoż pewien problem: górna płyta ma nieco inny kształt. Wchodzi na wcisk, ale trzyma się na krawędziach i ma tendencję do wpadania do środka. Co radzicie? Dodać od srodka jakiś pasek na którym się oprze? Dogiąć ją w gorącej wodzie?

 

 

F47D79F3-9253-464B-9548-82D866AED492.jpeg

DDECC7E1-CC4F-4617-A5F8-6DD20593C993.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo ukończyłem główne składanie. W ramkach pozostała tylko amunicja, ale nią będę zajmować się po złożeniu tego co mam. 

Praktycznie wszystko mam poskładane w zapodkladowane moduły (komora silnika, kosz, działo), które teraz będę składać całość. Do tego trochę pierdołów.

Umieszałem wiadro cremeweiss i dzisiaj właściwy kolor dostanie wnętrze wieży, górna cześć wanny, działo i reszta bzdetów.

Preshading wyszedł jak niżej.

 

 

 

9CA556B0-6CDA-4A7A-B92A-2267CF748628.jpeg

4A07C50A-1FDB-40A3-AD5E-FF66DDE15F35.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda wnętrze pomalowane na biało/kremowo. Jutro górna płyta wieży  pójdzie do poprawki - niektóre rzeczy jestem w stanie zobaczyć dopiero po wyschnięciu i przy oglądaniu telefonem. 

Mimo preshadingu nie udało mi się uzyskać cienia w krawędziach łączenia płyt pancerza. Jakbym nie malował, zawsze ro miejsce mi zbiera farbę. Postaram się ogarnąć to washem i pigmentami. O ile rok temu chciałem robić całe wnętrze „na sucho” to jednak zdecydowałem się „na mokro” i będzie

 

 

24FC010A-74B5-47D8-B1B5-B8A92F7E4AD8.jpeg

C7D4C7EC-D664-4E7C-9139-3B5553ECA2E3.jpeg

C456FC82-D449-4EE6-8344-B89FD5997C91.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będę zaczynać malunki, więc pora wybrać kamo. Postanowiłem zrobić wersję trójkolorową (vide niżej). 

Tutaj mam dwa pytania: jakim kolorem jest ten biały? Według zestawu jest to washable camo, ale niewiele mi to mówi. Szczególnie, że według schematu od Takomu ten biały wpada w jakiś bardzo delikatny krem lub wręcz bardzo słaby róż (ewidentnie jest tam nuta czerwieni). I teraźniejszości nie wiem, czy dać biel, czy ją jakoś łamać. Standardowo maluję Tamiyą. Doradzicie coś?

Drugie pytanie to o technikę malowania. Bazowe żółto-brązowe kamo ma płynne przejścia. Na to nałożone jest to białe coś na przejściach ostrych. Wymyśliłem, że dam biel po całości, na to nałożę maski, a na tym co zostanie wymaluję miękkie przejścia. Dodatkowo biała baza rozjaśni model (poprzednie swoje Słoniątko zbyt sciemnilem i nie chcę tego błędu popełnić ponownie). Co sądzicie? A może odwrotnie, i wtedy ten biały na końcu złamie się przez to co pod spodem?

6CD93949-6BC4-4E2C-AE4D-FB8539185549.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wnętrze, to temat akryli praktycznie zamknięty (uwaga: nie dotyczy amunicji). Najbliższe dni to składanie i brudzenie środka. No i to samo z układem jezdnym. 

 

 

1F1155D2-75EA-4F81-8BDD-CB566581514D.jpeg

23A5F993-A86E-43D1-B55B-B73863482C37.jpeg

72076075-04EC-4E5B-AAB5-F84933EA815B.jpeg

Edytowane przez marcinpiot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenny insajt. Już zapowiedziałem Młodemu, żeby mnie pilnował jak będę chciał robić coś z wnętrzem (były plany na T-55)... ale jak zobaczyłem tę Panterę z przekrojem, to już nie wiem ?

A ten model robię jako prezent dla znajomego dzieciaka. I będzie rozkładany w całości praktycznie, żeby mógł sobie zaglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

20 minut temu, Spotter napisał:

Miejscami ewidentnie za duże ciśnienie, bo pozalewałeś co nieco. Co do malowania - chyba jednak nie tak miało wyjść. Owszem, wygląda fajnie. Tylko to wygląda raczej jak modulacja, niż przejścia kolorów jakie pokazałeś na grafice. Tam są ostrzejsze, zaś u Ciebie wygląda jakby jakiś niespełniony artysta wziął się za malowanie pojazdu. 

Dziękuję za uwagi. Jak to napisałeś, to teraz to zobaczyłem. Wcześniej tak bardzo skupiałam się na wycięciu masek i ich doklejeniu, że mi to uciekło. Może nie sam fakt (wiem, że nie potrafię jeszcze namalować cienkiej linii bez odkurzu), ale skala i osiągnięty efekty. 

Zobaczę wieczorem, czy dam radę coś z tym zrobić. Bo chciałbym, żeby było lepiej, ale mam mnóstwo obaw, że to zepsuję (tutaj już było „poprawiane”, żeby uzgodnić kolory wieża/wanna - i wyszło tragicznie). Bo mimo ze to słabe jest, to to jest granica moich obecnych możliwości. 

Co do ciśnienia, to staram się malować na coraz niższym. Przeważnie zaczynam na 0,9-0,8, a kończę w okolicach 0,1-0,2. Mam wrażenie, że po prostu za mało robę i nie przekraczam punktu krytycznego przyrostu umiejętności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bazylms napisał:

Ciekawie wyszło to malowanie. 

Ciekawie - na pewno. Pytanie czy dobrze... Z niektórych elementów jestem zadowolony, z innych mniej. Ale moje amatorskie oko dość cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Stojkovic napisał:

Światłocienie strasznie są niespójne, jak halucynacja. Ni to modulacja kolorów ni zenitalna... Artystycznie.

Światłocienie to są tam chyba przez przypadek... LOL. Podobnie modulacja. To wszysko do czego próbujecie przyłożyć profesjonalny język zwyczajnie nie istnieje - jest jedynie efektem ubocznym. 

Wielkie dzięki za te komentarze, bo pokazują, co jest do rozwoju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kolorem amunicji. W instrukcji jest opisany jako A.MIG 192 (polished metal), który wyglada jak jakieś srebro. Tymczasem na fotach z instrukcji (gotowego pojazdu) jest to ewidentnie coś w rodzaju czarnego metalika. Możecie coś doradzić? Bo ten kolor pokazany jest jako bazowy kolor łusek prawie wszyskich pocisków. 

Foto zaciemnia obraz koloru od farby - jest znacznie jaśniejsza. Wspomożecie wiedzą?

 

26773F75-935F-489B-B1D4-A3ADB83196E5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się tymi wytycznymi farbek.Amunicja chodzi o łuski to stalowy kolorek.Może być to zwykły zmatowiony kolor szaro metaliczny .przybrudzony jakimś odcieniem ciemnego brązu .Właściwie domieszką.Umbra palona olejna ze srebrną.Lub mosiądz złoty z umbrą paloną.

image.thumb.jpeg.903910ee44e63eeb61e28e4825eebdc1.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, push-up78 napisał:

Nie sugeruj się tymi wytycznymi farbek.Amunicja chodzi o łuski to stalowy kolorek.Może być to zwykły zmatowiony kolor szaro metaliczny .przybrudzony jakimś odcieniem ciemnego brązu .Właściwie domieszką.Umbra palona olejna ze srebrną.Lub mosiądz złoty z umbrą paloną.

Będę walczyć. Wczoraj zauważyłem jeszcze, że na prezentacji tego produktu w pojemniku jest ciemna farba. Udało mi się jeszcze trochę ją jeszcze przemieszać (po słoiczkach Tamki, hejtuję wszelkie takie ustrojstwa jak pojemniki od MIGAla)  i lekko ciemniejsza jest. Ale dzięki za wskazanie kierunku - skorzystam z pewnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szanowni! 
Zmagania zakończone, "galerię" możecie zobaczyć tutaj: 

Bardzo dziękuję za wsparcie i uwagi. Kolejny model i kolejne lekcje. 

Kilka moich spostrzeżeń. 

To mój pierwszy model od Takoma, ale z pewnością nie ostatni. Nie umiem odnieść się do strony merytorycznej, ale pod względem wykonu jest to bajka. Detal jak w Dragonie, spasowanie jak w Tamce. Składanie to czysta przyjemność. Nawet miejsca na wypychacze i nadlewki są przemyślane (chociaż kilka było wymagających).

Przyczepiłbym się do dwóch rzeczy. Pierwsza, to kształt górnej płyty wieży. Po przyklejeniu będzie OK, ale bez kleju dopasownie będzie wyzwaniem. Ja się nie zdecydowałem. Widać to w warsztacie, widać to w galerii. Druga to sposób wykonania amunicji. Nie mogę się nadziwić, że przy tym poziomie wykonania całego modelu, pociski są jedną częścią z uchwytami. Bardzo, bardzo utrudnia to pracę. Oraz bardzo osłabia efekt. 

Jest jeszcze druga strona wspomnianego na początku spasowania - korekta na farbę. Tutaj tego praktycznie nie ma i trzeba to brać pod uwagę. Mechanizm trzymania działa jest wpasowany tak, że po wcześniejszym pomalowaniu złożenie jest jeszcze większym wyzwaniem (jeśli - tak jak ja to zrobiłem - wcześniej zamontujecie czołowa ścianę wieży). Ogólnie kilka elementów przy montażu wymaga większej zręczności. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.