Skocz do zawartości

C-47 Skytrain od Italeri (1:72) - mój drugi model w życiu :)


Barny

Rekomendowane odpowiedzi

. Lokalizację żeś wyłączył.

To dużo pokazuje...

 

W takim wypadku nie licz na za dużo...

 

Nie mam pojęcia co masz na myśli. Nie miałem od samego początku włączonej lokalizacji wiec jej nie mogłem w takim razie wyłączyć. W pierwszy poście jedynie wspomniałem że jestem z Gdańska

 

Przekopałem wiele wpisów na forach i każdy poleca coś innego, każdy poleca inny itp i zrobił mi się bałagan w głowie.

Myślałem że osoby z tego postu podrzucą jakieś 2-3 modele na których warto się skupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Lokalizację żeś wyłączył.

To dużo pokazuje...

 

W takim wypadku nie licz na za dużo...

 

Nie mam pojęcia co masz na myśli. Nie miałem od samego początku włączonej lokalizacji wiec jej nie mogłem w takim razie wyłączyć. W pierwszy poście jedynie wspomniałem że jestem z Gdańska

 

Przekopałem wiele wpisów na forach i każdy poleca coś innego, każdy poleca inny itp i zrobił mi się bałagan w głowie.

Myślałem że osoby z tego postu podrzucą jakieś 2-3 modele na których warto się skupić

 

Wydawało mi się, że masz w profilu lokalizację (tak jak ja). Jeżeli się myliłem to przepraszam.

Co do aero i kompresora już napisałem, a nawet złożyłem konkretną propozycję.

I nie pisz, że mętlik bo np. z kompresorem jest konkret czyli AS-186 albo jak masz chęci i możliwości robi się samemu tzw. lodówkowiec.

 

PS.

A jak chcesz tani i dobry to zawsze skończy się zakupem minimum 2 egzemplarzy - pierw tani, a potem dobry.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Mam mały problem z oszkleniem modelu, a dokładnie z szybą pilotów. W jednym rogu mam zmatowienie od kleju Tamiya Extra Thin. Użyłem go celu przyłapania szyby do modelu w dwóch miejscach (na forum wyczytałem że nie matowi szyb jak klej CA), bo odchodził od modelu,później chciałem użyć Clearfix do reszty. W jednym rogu Extra Thin zadziałaj jak pisali na forum , natomiast w drugim kącie zachował się jak CA (zapewne była za duża szpara pomiędzy oknem a kadłubem) i zmatowił szybę. Próbowałem to jakoś naprawić ale chyba pogorszyłem sprawę.

Czy jest jakiś sposób na naprawienie tej szkody (czytałem że można użyć pilniczków rożnej gradacji, pasty do zębów, past polerskich Tamiya (te posiadam) czy pomalować może wszystkie szyby na czarny kolor dla lepszejestetyki (nadmienię że pierwsze 3 boczne okna też posiadają zmatowienie od CA , później do pozostałych zakupiłem Clearfix)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo sie znam, ale jak moge doradzic to smigla maluj w odwrotnej kolejnosci, zolta pierwsza na podklad a potem maskowanie i czarny...odwrotnie bedzie tak jak miales, zolta nie pokryje dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pasty nie pomogły a na domiar w moich wielkich palcach pękła szybka :(

Chyba nie pozostaje mi nic innego jak skleich szybę klejem ,wkleich do modelu i pomalować wszystkie okna na czarno - wiem że model na tym straci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka czasami kosztuje. Nie martw się na zapas ;)

Może uda Ci się dobrać jakąś kalkomanię na szyby? Zamalowanie na czarno faktycznie wygląda nieco kiepsko.

W ostateczności ja bym malował na ciemny granat lub coś w tym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a nie pomyslales, zeby wstawic nowa szybe?

Przeciez w dakocie nie jest zadnym problemem wstawienie nowego oszklenia

Zlap kawalek dobrego przezroczystego plastiku i sprobuj cos wymodelowac

Malowanie, obejetnie czy na czarno,czy na granatowo zepsuje wszystko

Nie boj sie ciecia i "chirurgii plastycznej " jak to ktos kiedys nazwal

A moze ktos z kolegow znajdzie szklo?

Pozdrawiam Bravo112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje poszukać jakiś materiałów na nowa szybę.

Zapewne będzie problem z odpowiednim wyprofilowaniem przedniej szybu a poźniej pewnie z wklejeniem - spróbuje powalczyć

Zobaczymy co wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.