Skocz do zawartości

Matilda Mk.II Italeri 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Ech jo, choruję na ten model od lat i nigdzie go dorwać nie mogę, nerkę bym za niego oddał, a tu taki genialny warsztat wyskakuje jeszcze

 

Ten S-Model jakoś mnie nie przekonuje, nie dość że mocno uprościli układ jezdny, to jeszcze nie dają kompletnych kalkomanii- model ESCI i tak by się przydał do uzupełnienia takich braków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam!

 

Na początek mała skrzynka odpowiedzi:

 

Z czego ta podstaweczka? Chciałbym tak umieć...
przylączam się do prośby o zdradzenie szczegółów wykonania.

Nic niezwykłego. Pokrótce : ramka - balsa, wypełnienie - styrodur, grunt to pospolite ruszenie czyli gips, tekstury "Tamiyi", pigmenty itp., dodatki florystyczne to jakaś czeska zbieranina, złom -skanibalizowane zwłoki italerowskiego Pz.III .

Bardziej szczegółowo/obrazowo postaram się to przedstawić przy okazji budowy jakiegoś kolejnego nieszczęśnika.

Temir opisz jakie kolorki użyłeś do camo.

Tamiya: XF-65 Field Grey

Pactra: A93 RLM 76 Lichtblau

Vallejo MC: 124 Iraqui Sand

Odpoerdzieliłeś ten model że szczęka opada !!!! I niech nikt nie mówi że stara ESCI jest do niczego jak się chce to można robić takie cuda .Jestem pełen uznania .

Niestety jest a już na pewno w tym wypadku .

Ech jo, choruję na ten model od lat i nigdzie go dorwać nie mogę, nerkę bym za niego oddał
Szkoda organu.

Ten S-Model jakoś mnie nie przekonuje, nie dość że mocno uprościli układ jezdny, to jeszcze nie dają kompletnych kalkomanii

Absolutnie się nie zgadzam - uproszczony to jest w zestawie "Esci /Italeri", w drugim przypadku pełna zgoda - kalki w większości zestawów "S-Model'u" są delikatnie rzecz ujmując "słabe" .

model ESCI i tak by się przydał do uzupełnienia takich braków.

A co i czym uzupełniać w zestawie "S-model" z modelu "Esci/Italeri" ?

Model kosztuje niecałe 18 funtów na ebay.uk. W porównaniu z nerką to jak za darmo, nawet z przesyłką.

Ale w porównaniu cena/ jakość to jakiś absurd a dodatkowo wziąwszy pod uwagę że zestaw "S-Model" składa się z dwóch modeli to cena za niego rzędu 80 PLN wypada zedecydowanie korzystniej .

Proszę mi nie psuć dramatyzmu komentarza

Co by nie mówić, taniej można teraz dostać mniej problematyczną Matildę z Tamiya w 48...

Ale wtedy to jest już 1/48 a to już inna bajka ...

 

A teraz niewielka aktualizacja wątku:

 

Już po raz kolejny "cudowny" fotobuket zeżarł mi zdjęcia dokumentujące przebieg prac nad modelem to wrzucam kilka fotek typu "przeżyjmy to raz jeszcze":

 

VutOmc3.jpg

 

87u1r7R.jpg

 

c5ruXYj.jpg

 

oIlwJCF.jpg

 

q1HpfqN.jpg

 

PTINbiG.jpg

 

UnoJEWH.jpg

 

9CZC4p0.jpg

 

9e01Q9i.jpg

 

...a teraz już niewielka aktualizacja wątku czyli brud i syf po raz pierwszy:

 

5hFBenS.jpg

 

...i po raz drugi:

 

A7tpVTo.jpg

 

yanUQOV.jpg

 

hrFfQhT.jpg

 

dj6RWhk.jpg

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

 

P.S.: Prośba : może koledzy forumowicze polecą jakiś sprawdzony a prosty w obsłudze i bez limitu pojemności darmowy hosting zdjęciowy z którego fotki nie wyparują byle kiedy i bez ostrzeżenia? W tej chwili sprawdzam Imgur'a ...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matilda miód malina

 

Mówiąc o układzie jezdnym, miałem na myśli chociażby uproszczony do minimum bieżnik na gąsienicach. Całkiem wykonalne wydaje mi się wycięcie z S-Modelowego układu jednego gąsienicy razem z kołem napędowym i zastąpienie ich odpowiednikami ESCI.

Wcześniej myślałem też o kalkomaniach z ESCI, ale przy obecnych cenach- chyba faktycznie nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mówiąc o układzie jezdnym, miałem na myśli chociażby uproszczony do minimum bieżnik na gąsienicach.

Akurat w tym zestawie "S-Model'u" rzeźba gąsienicy (choć może pozostawia nieco do życzenia ) ale jest jak najbardziej prawidłowa - to po prostu inny typ ogniw niż te jakie występują u "Esci/Italeri"- taki nazwijmy to "łysy" :

 

ru1e0XJ.jpg

Całkiem wykonalne wydaje mi się wycięcie z S-Modelowego układu jednego gąsienicy razem z kołem napędowym i zastąpienie ich odpowiednikami ESCI.

Zabieg wykonalny aczkolwiek pracochłonny i niewątpliwie kosztowny: zakup zestawu "Italeri" praktycznie tylko dla tego jednego detalu ...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zdjęcia tych "łysych" gąsek, ale one wciąż nie usprawiedliwiają S-modelowych traków sprowadzonych do gołych prostokącików. Porównaj też sobie, jak ogniwa gąsienic wyglądają z profilu. Te w modelu nie są więc prawidłowe, one są... mniej nieprawidłowe

 

Każda próba zwaloryzowania takich jednoczęściowych układów jezdnych będzie pracochłonna. Można albo radykalnie wywalić całość, albo rzeźbić ogniwo po ogniwie... albo dać na luz i zostawić jak fabryka dała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początek mała skrzynka odpowiedzi:

Widziałem zdjęcia tych "łysych" gąsek, ale one wciąż nie usprawiedliwiają S-modelowych traków sprowadzonych do gołych prostokącików. Porównaj też sobie, jak ogniwa gąsienic wyglądają z profilu. Te w modelu nie są więc prawidłowe, one są... mniej nieprawidłowe

Każda próba zwaloryzowania takich jednoczęściowych układów jezdnych będzie pracochłonna. Można albo radykalnie wywalić całość, albo rzeźbić ogniwo po ogniwie... albo dać na luz i zostawić jak fabryka dała

O.K.

Naprawdę świetna Matylda! Gratulacje!

 

 

...a tymczasem w kolejnej odsłonie dramatu pojawia się załoga:

 

Lb7SW2K.jpg

 

SGiWPmw.jpg

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Temir... mam pytanie o ten zestaw baniek na paliwo podwieszony na tylnej płycie. Co to za zestaw? Czy masz jakieś fotki jak to wyglądało w rzeczywistości? Pytam, bo na fotce "Drake'a" to to tam wisi z tyłu wygląda jak jakiś tłumok... I zastanawiam się jak to naprawdę wyglądało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.