Skocz do zawartości
Solo

Wszystko o maskach - czyli ochrona dróg oddechowych

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy odwiedzić hurtownie bhp i tam bez problemu dobierze się maske wraz z filtrami. Jedna mała uwaga po pracy maska powinna być zamykana w załączony do maski worek ze względu na to iż filtry węglowe cały czas pracują obojętnie czy mamy maskę na twarzy czy też nie. Isnieją już pochłaniacze zw wskaźnikiem tzw przebicia, czyli kiedy naleźy pochłaniacz wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wystarczy odwiedzić hurtownie bhp i tam bez problemu dobierze się maske wraz z filtrami. Jedna mała uwaga po pracy maska powinna być zamykana w załączony do maski worek ze względu na to iż filtry węglowe cały czas pracują obojętnie czy mamy maskę na twarzy czy też nie. Isnieją już pochłaniacze zw wskaźnikiem tzw przebicia, czyli kiedy naleźy pochłaniacz wymienić.

W sumie dobra sprawa taki wskaźnik, bo można pracować w masce z zużytymi pochłaniaczami, a tak to wiadomo kiedy je należy wymienić.

A o ile droższe są takie pochłaniacze z wyżej wymienionymi wskaźnikami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba będzie się udać do sklepu lakierniczego po maskę bo wkrótce płuca od środka będą pokryte mozaiką kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj widziałem w Castoramie maski 3M ale też innych producentów. Wybór jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@karambolis8 a czy ta maska nie filtruje czasem więcej smogu niż oparów lakieru??? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jaki sobie pochłaniacz założysz. 3M 6051 A1, który używam jest używany przez lakierników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam nadzieję, że temat umieściłem w dobrej kategorii. Proszę o pomoc w wyborze taniej, ale dobrej maski lakierniczej. Maluję akrylami Gunze H i Tamiyi z rozcieńczalnikiem x-20a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

chciałbym kupić maskę ochronną do malowania (ostatnio po akrylach Tamki i zmywaczu Wamodu strasznie mnie łeb bolał) i natknąłem się na w miarę tanią (ok. 80 zł) maskę polskiej firmy Secura 2000 LAK.

W zestawie jest pochłaniacz A1 i filtr P1. Pytanie, czy tego typu zestaw będzie odpowiedni do malowania aerografem? Teoretycznie wszystko rozbija się o ten pochłaniacz, A1 jest do gazów organicznych, czy to Waszym zdaniem wystarczy?

Są też (droższe) z pochłaniaczami abek albo A2 (czyli do gazów organicznych i nieorganicznych).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy a1. Będziesz mógł malować nawet typowymi lakierami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przy A1P1 i A1P2 wyczuwałem lekki zapach, a przy dłuższym psikaniu także smak chemii.

Zalecałbym większy poziom ochrony przeciwchemicznej.

Po synu „odziedziczyłem” trochę używane ABEK1 i w nich było znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może po prostu sama maska przepuszcza gazy? Ja posiadam sylikonową maskę 3m z filtrami do rozpuszczalników organicznych i nic nie czuje. Nawet ksylenu który jest cholernie wonny.

Jakby co to model 3M 7502.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja przy A1P1 i A1P2 wyczuwałem

ABEK1 i w nich było znacznie lepiej.

To może po prostu sama maska przepuszcza gazy?
Skoro zastosowanie mocniejszego filtru eliminowało objaw postawiona teza nie ma racji bytu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi