Jump to content
Agnieszka

T-72 RC 1:16 DeAgostini

Recommended Posts

2405 złotych w prenumeracie to ile w normalnej sprzedaży i ile pewności że po 60nr albo 63 wydawnictwo nie przerwie wydawania z powodu za małej sprzedaży ( liczba egzemplarzy to wariant optymistyczny)

2405 złotych w prenumeracie to ile w normalnej sprzedaży i ile pewności że po 60nr albo 63 wydawnictwo nie przerwie wydawania z powodu za małej sprzedaży ( liczba egzemplarzy to wariant optymistyczny)

To za 2405 zł będziemy mieli 3 szt Trumpeterowego T-72B w 1/16 z pełnym wnętrzem.

W Modellbau-koenig T-72B jest wyceniony na 145 euro.

Pozdrawiam

Jacek

Straszyła mnie dziś z półki w Empiku pierwsza część serii. Wygląda to jak zabawka za 200zł do kupienia na stoisku z zabawkami w pierwszym lepszym supermarkecie.

Ponad 2k z model z takimi babolami? Nie dziękuje. foty z rosyjskiego forum

Ślady łączenia form

file.php?id=453

przesunięcia

7587844.jpg

Tak na szybko

Ostanie nagranie montażu, okolo 2 minuta, monter przekręca gwint śrubki koła zębatego. Śmieszne odjechane kamera i widać brak śrubki później. To podsumowanie jakości modelu.

Opinie o jakości modelu są raczej dobre wnioskując po tym co przeczytałem. Próbowałem ogarnąć o który moment filmiku Ci chodzi, ale nie widzę żadnych znikających śrubek.

Opinie o jakości modelu są raczej dobre wnioskując po tym co przeczytałem. Próbowałem ogarnąć o który moment filmiku Ci chodzi, ale nie widzę żadnych znikających śrubek.

Już obrazuje:

- monter próbuje dokręcić luźną śrubkę. Kręci, kręci, ale gwint urwany, więc kamera szybko zmienia kadr

- tutaj tej śrubki już nie ma.

Akumulator umieszczony w wannie od spodu i nie bylo widac zadnej uszczelki. Ciekawe jak radzi sobie podczas przejezdzania przez kaluze

Nie wiem może i masz racje, ale gdybym ja to nagrywał, to bym po prostu zrobił cięcie i nagrał kadr jeszcze raz a nie bawił się w odjazd kamery. A składałeś coś od nich wcześniej?

widziałem wczoraj na żywo całość. Trzeba pamiętać, że to model RC do zabawy. Ogólnie to wygląda jak przeskalowana Tamiya w 1/35, nawet te same uproszczenia są. Nie jest zły wg. mnie, a jak ktoś chciałby wzbogać o detale to droga wolna. Całość jest jakiegoś stopu aluminium ? - to w RC ma największe znaczenie, bo "bebechy" zawsze znajdą się lepsze. Trumpeter wypuści kiedyś w końcu ale plastikowy - więc tylko na półkę będzie się nadawał. Jeżeli to ma być jak producent zakłada do RC - to jest ok, można spokojnie lepsze malowanie i w teren jazda się bawić

Gołym okiem widać, że to wyrób Heng-Long, zresztą skopiowany na chama z modeli Tamiya, tak samo Jak ich Stug, Tiger, Panther, Jagdpanther, Tiger II, nawet te same uproszczenia mają. Za te cenę nie warto, za tauzen z hakiem można mieć dowolny model od "Henia" w wersji premium z nowszą aparaturą, metalowymi trakami i innymi bajerami, albo za około 400 ten sam model w wersji budżetowej bez zbędnych bajerów.

Od kilku lat mam Tigera I w wersji budżetowej i to jest świetna zabaweczka, fajnie się nim jeździ w terenie i strzela z armatki. Jazdy przez kałuże nie polecam bo nie są szczelne.

Metalowe traki to fajny bajer, ale plastikowym nic nie brakuje, nie ścierają się szybko, nie pękają, nie mam żadnych z nimi problemów.

Dymiarka nieudolnie naśladująca dym z wydechów, kuriozalne cofniecie całego pojazdu po strzale, nierealistycznie cofająca się lufa i pseudo bajery z wersji premium to gnioty. Warto kupić zwykłą wersje za około 400-500 złoty i świetnie się bawić bez zbędnych, moim zdaniem dodatków. Jak kogoś uciska kilka tysięcy w kieszeni, to lepiej kupić jakiś profesjonalny zestaw i budować prawdziwą replikę RC, a nie zabawkę jaką są modele Heng-Long.

No chyba, że ktoś koniecznie chce mieć T-72 za wszelka cenę.

Mam chwilowo na przechowaniu - oczywiście cały, jeżdżący z rosyjskiej edycji.

Oo, to super! A możesz podesłać jakieś zdjęcia?

Jednak nabyłem sobie do małych przeróbek tego z Deagostini. Ponadto dziś miałem okazję na żywo pooglądać wyrób Trumpetera 1/16 i tu .....ogromne rozczarowanie, wygląda jak przeciętny model 1/35. Nie znajdziemy tu pięknych spawów, faktur odlewów jak np. w modelach 1/35 Asuka , Tamiya czy najnowszych produktów od Meng lub Takom. A może za dużo sobie wyobrażałem czekając na ten model ?

W dniu 15.03.2017 o 08:20, opel8 napisał:

Oo, to super! A możesz podesłać jakieś zdjęcia?

Ja kupiłem. Złożyłem i działa! Jedyny problem jest z aplikacją, która po 4min. się wyłącza. Kupię sterownik i zobaczymy.Ogólnie świetna rzecz.