Jump to content

Tiger I 1/35 Tamiya

Recommended Posts

• Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ze swojej strony mogę Ci polecić:

Lakier połysk x-22

Lakier matowy xf-86

Jak bym wolał użyć lakieru akrylowe do weatheringu.

Dbariusz polecił woldoxowi lakier akrylowy , a Ty wolałbyś w takim razie , zamiast lakieru akrylowego użyć lakieru akrylowego ?

Sido jest zamiennikiem lakieru z połyskiem.

Kolejność (jeżeli dobrze pamiętam z jakiegoś poradnika na tym forum) powinna być mniej więcej taka:

-malowanie

-połysk

-kalki

-połysk, mat lub satyna (w zależności jaki efekt chcemy ostatecznie osiągnąć) na maci elepiej będą się efekty wetheringu trzymały, na połysku łatwiej je zetrzeć.

Ale dopytaj jeszcze lepszych bo ja też należę do tych poczatkujacych

Wash, jak już coś.

To jest twój model, możesz dać nawet różowy, jeżeli chcesz.

Ty płaciłes, ty robisz i ty decydujesz. My tylko doradzamy i odpowiadamy na pytania.

Po co lakier na koniec?

Te kolory maja to do siebie, że różnie wyglądają. Czas eksploatacji, nanoszenie, warunki i setki innych czynników powodują, że nawet z tej samej puszki nie będzie ten sam odcień po dłuższym czasie użytkowania. Także ten tego, nie stresuj się, że lekko za jasny ci wyjdzie.

Może nie na koniec, ja po kalkach zabezpieczam je przed dalszymi zabiegami lakierem właśnie.

Z Sido zrezygnowałem bo kilka razy udało mi się go zetrzeć różnymi specyfikami np. płynem do kalek. Nie wiem może złego używałem (sidolux expert do pielęgnacji i nabłyszczania drewna), a z lakierem tamki nie mam narazie żadnego problemu (zastosowany narazie na jeden model )

Może nie na koniec, ja po kalkach zabezpieczam je przed dalszymi zabiegami lakierem właśnie.

Z Sido zrezygnowałem bo kilka razy udało mi się go zetrzeć różnymi specyfikami np. płynem do kalek. Nie wiem może złego używałem (sidolux expert do pielęgnacji i nabłyszczania drewna), a z lakierem tamki nie mam narazie żadnego problemu (zastosowany narazie na jeden model )

Ciekawe ile potrzeba czasu, aby wytłumaczyć, że lakiery do podłogi i lakiery modelarskie są produkowane z uwzględnieniem różnych norm i w różnych "rygorze technologicznym"... To jedynie pozornie takie same lakiery akrylowe i faktycznie ich zastosowanie może przynieść bardzo podobne rezultaty, ale twierdzenie, że ich skład, zachowanie i właściwości są identyczne jest zwyczajną bzdurą...

Coś ostatnio straszna nerwówka się na forum robi. Ja mogę Ci tylko napisać o własnych doświadczeniach. Jestem tym z Sidoluxowców. Jak kleiłem pierwszy model to chłopaki (jeszcze na innym forum) polecali mi właśnie Sido. Próbowałem używać też Tamiya X-22 Clear gloss. Jego efektów nie pamiętam, ale na pewno Sidolux przyciemniane kolor bazowy. O tym trzeba pamiętać. Tamiya nakładamy aero. Ja sido nakładam pędzlem. Pokrycie nim modelu zajmuje mi jakieś 10 minut. Ponadto zrobiłem już około 20 modeli i ciągle mam jeszcze prawie połowę butelki. Te dwie zalety w moim przypadku przewyższają lakiery nakładane aerografem.

U mnie kolejność malowania jest taka:

- kolory bazowe (farby akrylowe)

- Sidolux (dwie warstwy)

- kalki

- zabezpieczenie kalek Sidolux

- wash (olejny)

- obicia i ewentualnie suchy pędzel po wystających elementach który o ile robię to przed obiciami

- lakier satynowy - Tamiya X-35

- biedronka i zacieki (farby olejne i jakieś tam siuwaksy)

- lakier matowy - Tamiya XF-86

- pigmenty I na to fixer

Udało się pomalować i założyć gąsienice poniżej zdjęcie jak to zrobiłem . Tygrysek też pomalowany w camo, jak na mój pierwszy raz jestem zadowolony

Co do gąsek to teraz jakiś metalizer rozumiem po krawędziach ? zrobiłem już delikatnie na kołach

2h6bo0i.jpg

344b32d.jpg

20iwe1v.jpg

więcej fot światło trochę zmyla kolor za dnia jak pstryknę będzie trochę bardziej w zieleń

teraz rozumiem że mam pomalować detale na czołgu ? potem sido

i muszę koniecznie kupić pędzelki czy zestaw Italeri będzie doby ?? czy możecie polecić jakiś fany zestaw

Edited by Guest

No według tego poradnika farby użyłem niemal te same dzięki za link

W związku z tym że teraz już ich tak nie ubudzę zrobię to na końcu po sido i woshach

Dziś postaram się pomalować detale i aero nałożyć sido i może kalki potem zostanie znowu sido i wosh na końcu brudzenie

Edited by Guest

Nie widzę dokładnie twoich gąsek, ale ... nie widzę tam ani kolorów rdzy, ani kolorów ziemistych, ani metalizerów. Ale widzę, że są już zamocowane. Czyli są źle zrobione. No ale nie będę tracił na Ciebie więcej czasu, bo robisz jak chcesz i po swojemu, więc wiem co wyjdzie z tego modelu.

Kolega Woldox robi swój drugi model na forum i w sumie dobrze mu idzie, pomalował aerografem niezłe kamo, ułożył dobrze gąski pomimo narzekania mędrców, ale ciagle dostaje opierdziel że źle, że nie zapytałeś i na pewno wyjdzie z tego wielka kupa więc nie ma się co dziwić że mu się chwilowo odechciało tu pisać...

Kolega Woldox robi swój drugi model na forum i w sumie dobrze mu idzie, pomalował aerografem niezłe kamo, ułożył dobrze gąski pomimo narzekania mędrców, ale ciagle dostaje opierdziel że źle, że nie zapytałeś i na pewno wyjdzie z tego wielka kupa więc nie ma się co dziwić że mu się chwilowo odechciało tu pisać...

Sporo w tym racji, chyba ludziska czasami zapominaja, ze w modelarstwie fun to podstawa.