Jump to content

Tiger I 1/35 Tamiya

Recommended Posts

• Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oczywiście nie przestałem się dobrze bawić model tygryska już prawie skończony przynajmniej na moje standardy

bazylms zrobiłem według kolejności jaką poleciłeś

zrobiłem obicia gąbeczką, trochę zacieków , gąsienice pomalowałem washem do gąsienic a potem pigmentem rust tak samo tłumiki , niestety brakuje mi więcej pigmentów ale te kupię choć jeszcze nie wiem jakie

A więc czekam na pigmenty tym czasem to wszystko

Parę fotek

e669lx.jpg

oh77rc.jpg

2zxnzfm.jpg

rwpc7c.jpg

Lepiej. Teraz te osłony wydechow i gąski stonuj. Za dużo rdzy. Pigmenty dobierz do teatru na którym użytkowany jest pojazd.

Kolory ziemię, najlepiej jasny, ciemny i pośredni.

Ja stosuje MIG-a, ale jak chcesz po kosztach, to weź Talen-a.

co do gąsek zdaję sobie sprawę że za dużo rdzy ale nie posiadam jeszcze innych pigmentów zastanawiam się jakie kolory wybrać

bazylms nie dziwię się że nie widzisz bo nie robiłem biedronki nie posiadam jeszcze żadnych farb tego typu, tylko wosh i zacieki, obicia zrobiłem dwoma kolorami jasny brąz i ciemny brąz gdzieś wyczytałem że fajnie wygląda

muszę się niestety przyznać że to wszystko straszne pieniądze kosztuje jak sie tak zbierze i chciało kupic wszystko naraz

A teraz pytano jakie pigmenty kupić na teatr europa

Do obić polecam Ci farbę Vallejo German black brown camo. Delikatnie pędzelkiem lub gąbką. I przede wszystkim przemyślane. Tam gdzie mogły powstać. A teraz najważniejsze - nie za dużo.

Pigmenty to np. z MiG - European dust, concrete, brick dust, light dust, można też delikatnie użyć Russian earth.

Co do olejnych to radziłbym jednak biedronkę zrobić. Wystarczy kilka kolorów ze sklepu dla plastyków. Np, biały, jasno szary, buff, brązowa orcha, żółta orcha, sienna palona. To na początek powinno wystarczyć.

muszę się niestety przyznać że to wszystko straszne pieniądze kosztuje jak sie tak zbierze i chciało kupic wszystko naraz

No niestety, na szczescie potem jak już się ma trochę tego to nie jest źle ;)

Wyszedł calkiem nieźle jak na drugi model, oczywiście rozumiem że to jeszcze nie koniec prac ;)

Sam widzisz że baza jest troche za ciemna. Z takich uwag to jeszcze rzucają sie w oczy te osłony wydechów, które troche za bardzo pordzewiłeś. Można ich w ogole nie rdzewić bo raczej rdzewieją same wydechy.

Ja mam taki patent na liny i metalowe elementy osprzetu, że najpierw maluje je na czarno a potem przecieram je nieco metalizerem

Dziwie się trochę że Tamiya dała do późnego Tigera wczesny hamulec wylotowy, zamiast tego mniejszego...

Keep going