Skocz do zawartości

2 pasażerskie


pgreg

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

w ramach rozgrzewki i przetarcia szlaku postanowiłem pokazać co zrobiłem bardziej rekreacyjnie (bo dla syna - jakoś musze w nim rozwijać zainteresowania modelarskie ).

Na pierwszy ogień poszedł Boeing 747 z Revella

fff0cb23d45b59a4m.jpg 4891eec8a572d96am.jpg c7f8b6290c92fa7dm.jpg

Pierwszy z 1/144 jaki sklejałem - muszę przyznać że dosyć przyjemnie szło, no może poza zwichrowanym kadłubem - ale dało się to wyprostować. Z założenia postanowiłem że odpuszczam sobie podwozie - to jak zwykle jest najbardziej łamliwy element - nawet jak model wisi... . Na początek pokryłem go całego szarym A41 Pactry(maluję tylko akrylami) i dopiero potem poszedł biały (3 warstwy) a po maskowaniu szary i srebrny (krawędzie natarcia i silniki). Potem SidoLux - czy jakaś tam jego pochodna i miejscami przeszlifowałem i polerowałem. Nie pomalowałem oszklenia kabiny - co teraz mnie razi i mam z tego powodu wyrzuty sumienia - ale wtedy nie chciałem się w to bawić bo syn mnie poganiał . Muszę też przyznać że miałem duże problemy przy zamaskowaniu (albo raczej wyznaczeniu) szarego spodu w przedniej części kadłuba. Patrząc od spodu - powinno to być ładnie zaokrąglone - patrząc z boku linia powinna być prosta. No i jak też można przypuszczać rozjechało mi się to. Na przyszłość muszę coś innego wykombinować - może jakiś szablon? Co poradzicie?

 

Potem pomyślałem że na szybko zrobię Concorda (też Revell) - ale tu się przeliczyłem. Gorsze spasowanie, jedno skrzydło dosyć mocno zwichrowane (wygięte) i dużo więcej szpachli (łączenia powierzchni skrzydeł oraz skrzydła - kadłub). Szkoda że producent nie chciał mimo wszystko zrobić okienek a tylko zagłębienia (nie ma też żadnej kalki która by to imitowała) bo nie wygląda to najlepiej.

0858c1f2f4f8f4bcm.jpg 6b23096092004457m.jpg 4731af3e57caa6afm.jpg 19063e10b2348791m.jpg 8bcea6843cf4bf72m.jpg

Przy Concordzie też nauczyłem się że nie ma "drogi na skróty" jeśli chodzi o przygotowanie modelu do malowania - o co chodzi? O wymycie i odtłuszczenie... Wydawało mi się że jak tylko jeden kolor i w zasadzie bez maskowania to nie musze tego robić. Katastrofa nastała przy malowaniu małych czerwonych powierzchni na końcu płatów - delikatnie zamaskowałem taśmą i po malowaniu oderwałem ... z 3 warstwami białego i szarym podkładem. Cóż było robić - papier w rękę, zeszlifowałem krawędzie farby i starałem się zamalować tą dziurę. Niestety nie udało się tego całkiem naprawić - widoczne jest delikatnie przejście i mam nauczkę na przyszłość. A syn może nie zauważy bo to na górnej powierzchni skrzydła . Nie mniej nie ryzykuję następnym razem - bez mycia zaoszczędziłem poł godziny ? no dobra - godzinę ze schnięciem ? A na poprawianiu spędziłem prawie drugie ...

 

I to tyle w tym odcinku ... w kolejce czekają jeszcze dwa duuuże i jeden mniejszy, ale to za jakiś czas.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No pięknie Ci wyszły Co do tego Concorda to ja swojego na razie odłożyłem na dalszy plan, ale widząc jak Twój świetnie się prezentuję to będę miał motywację żeby go kończyć

 

Może masz jeszcze jakieś inne pasażery w planach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa

Falcon: koniecznie się za niego zabieraj i wrzucaj w galerię, niewiele tutaj jest pasażerskich, to i będzie co oglądać.

Siedzę aktualnie nad A340 (ten z orkiestrą) a w dalszych planach na półce jeszcze A380, An124 i Ił86 ... ale muszę najpierw dokończyć 3 inne modele (pancerka).

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Ja to swoją drogą marzę o forum albo skromniej chociażby dziale poświęconemu wyłącznie modelom pasażerów Muszę, muszę się zabrać za niego. Teraz składam A320 w barwach Swiss'u, Concord idzie też już w obroty no i jeszcze mam na bocznym torze A310, który będzie w barwach Air Plus Od tygodnia też jestem posiadaczem A340 Austraiana i mam plany zrobić z jego kalek 2 samoloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w poczekalni kilkanaście pasażerów, ale na razie nie nastała jeszcze ich kolej. Teraz pracuję nad konkursowym MIRem i zleceniowymi statkami.

Ja to swoją drogą marzę o forum albo skromniej chociażby dziale poświęconemu wyłącznie modelom pasażerów
Ja bym wolał dział na tym forum, niż nowe otwierać. Jednakże jaki byłby tego sens?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chodziło mi o dział albo tylko temat po prostu brakło mi tego słowa Forum to zbyt mocne słowo hehe. Ja swoją droga to mam teraz wenę na pasażery i w sumie też mam kilka w poczekalni: Aibusa 310,319,320,330,340,380, Boeinga 737,747,757,767,777 i jeszcze DC-10, Il-86 ciekawe kiedy się za nie zabiorę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też szukam wszystkiego w 1:144. Jak na razie jest to moja ulubiona skala w lotnictwie. Udało mi się zdobyć w tej skali (jeśli chodzi o pasażery) B707, B737, B747, A319 oraz A380.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wykonałem dopiero jednego B747 (i to nawet nie w skali 1:144 tylko dwukrotnie mniejszej) i był on w malowaniu NASA - czyli prosto z pudła. I generalnie chyba będę wykonywał prosto z pudła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w listopadzie zeszłego roku kupiłem sobie malutkiego DC-10 JAL w skali 1:300 jakiejś chińskiej firmy. Skleiłem go sobie jako mała odskocznia od większych a poza tym ślicznie prezentuje się taki mały bubelek na podstawce obok telewizora Załączam jego zdjęcie

 

 

jallm2.jpg

 

 

PS.

mam nadzieję, że mogę je tu wrzucić i, że pgreg nie będzie miał mi tego za złe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to zrobiliśmy już takiego OT, że trzeba byłoby utworzyć z tego drugi wątek o naszych pasażerach.

A tak swoją drogą jak radzisz sobie z kurzem na modelu tego DC-10?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc/pisząc to kurz jest moją największą zmorą. Czasami mam wrażenie, że składam je tylko po to by pokazać ile kurzu można nagromadzić w krótkim czasie.

 

pgreg - jakiego koloru/farbki użyłes na statecznik pionowy tego B747?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc/pisząc to kurz jest moją największą zmorą. Czasami mam wrażenie, że składam je tylko po to by pokazać ile kurzu można nagromadzić w krótkim czasie.
Dlatego ja na każdy model mam szklaną gablotkę, w której sobie on bezpiecznie siedzi. A kurz ścieram z wierzchu gabloty. ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę o tym, że trochę się wykosztować i regalik z pułkami zamknąć za szklanymi szczelnie drzwiczkami bo gablotki to bym z czasem musiał zacząć stawiać jak teraz pudełka z modelami - na szafie jedno na drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam - stoją sobie jedno na drugim (bo też już miejsca zaczyna brakować); pomysł z szafką jest nawet całkiem dobry; trzeba by kiedyś spróbować...

A oto i rzeczona piramida:

61583026a2863e79m.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie gablotki są dobre ale chyba do mniejszych gabarytowo modeli bo im większy tym większa i cięższa gablotka i słabsza półka i .... nie skończę tego zdania
Doskonale Cię rozumiem. Szkoda tylko, że nie mam zdjęć konstrukcji tej półki - nie wiem, ile gablot musiałbym tam umieścić, by coś złego się stało... Poza tym poważnie zastanawiam się nad przerzuceniem się na plexi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze - chwilkę mnie nie było i jak się temat ładnie rozwinął

falcon: - ładną kolekcję sobie zebrałeś. Też tak planowałem ale jednak zastopowałem - staram się trzymać 1:72 a te pasażery to jak pisałem tylko dla rozrywki.

-Ten statecznik w 747 pomalowałem Pactrą A3 (Royal Blue) - najbardziej mi kolorystycznie odpowiadał.

Kermit: - B707 z jakiej masz firmy? Obserwuję własnie na allegro takiego z revella - warto??

 

Też mam problem z modelami i z ich kurzeniem. Póki co to czołgi chowam w karton a pozostałe modele cierpliwie co jakiś czas odkurzam.

Podoba mi się pomysł z plexi - zwłaszcza dla mniejszych modeli o podobnych wymiarach, zastanawiam się tylko czy "pojedyńcze pudełeczka" czy też od razu nie zrobić czegos w rodzaju gabloty na ścianę?

 

Przepraszam Was za opóżnienie w odpisywaniu w wątku ale korzystając z "L4" nadrabiam sklejanie. Dzisiaj męczyłem mocno tego A340 - ale o tym jutro napiszę w osobnym wątku.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit: - B707 z jakiej masz firmy? Obserwuję własnie na allegro takiego z revella - warto??
Jest to Airfix. Jak zajrzałem do środka, to na pierwszy rzut jest ok, natomiast jeśli chodzi o spasowanie, to jeszcze nie wiem. A co do Revella, to jeszcze nawet nie miałem w ręku 707 - możesz zapodać linkiem do aukcji?
Podoba mi się pomysł z plexi - zwłaszcza dla mniejszych modeli o podobnych wymiarach' date=' zastanawiam się tylko czy "pojedyńcze pudełeczka" czy też od razu nie zrobić czegos w rodzaju gabloty na ścianę?[/quote']Też właśnie zastanawiam się nad tym, czy dla skali 1:144 nie zrobić osobnej półki i nie wstawić tam jednej dużej gabloty dla wszystkich modeli wspólnie. Najtrudniej jednak będzie określić wymiary takiej gabloty; bo jak w końcu przyjdzie mi zbudować model, który będzie o milimetr dłuższy / szerszy od gabloty, to człowiek może się nieco zdenerwować... Może wezmę B747 i A380 złożę "na sucho" i pomierzę? Albo w inny sposób obliczę ich wymiary? Jak to mówią nasi bracia Rosjanie: "We'll see".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zróbmy nowy temat tutaj i mod by go podkleił ?

 

Osobiście mam A319 BA Revella, Boeinga 737-800 Air Berlin Revella z pasażerów i drugiego Boeinga 737-800 na warsztacie linii Hapag Lyod. Wszystkie skala 1:144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.