Jump to content
Sign in to follow this  
Archelaos

M5A1 Stuart - AFVClub 1:35

Recommended Posts

Witam wszystkich!

W zeszłym roku stwierdziłem, że trzeba zrobić coś naszego. Zdecydowałem się na Stuarta z AFV, którego znalazłem w zaprzyjaźnionym sklepie. Plan zakłada pudełkowe malowanie 1DPanc, czołg no 271353, według opisu, z 24p. ułanów. To samo malowanie znalazłem w książce o M5A1 z Kagero, więc podejrzewam, że są zdjęcia pokazujące ten wóz, nie udało mi się jednak żadnych zlokalizować (choć nie ukrywam, że nie mam szczególnie dużej biblioteczki).

Tak więc, jeśli ktoś mógłby podrzucić jakieś, lub chociaż wskazać gdzie ich szukać, byłbym bardzo wdzięczny.

Fotki postępu prac:

StuartF1_zpsekfubhf0.jpg

StuartF2_zpsytypc4em.jpg

StuartF3_zps5utsmd8o.jpg

StuartF4_zpsupqoupwx.jpg

. Plan zakłada pudełkowe malowanie 1DPanc, czołg no 271353, według opisu, z 24p. ułanów. To samo malowanie znalazłem w książce o M5A1 z Kagero, więc podejrzewam, że są zdjęcia pokazujące ten wóz, nie udało mi się jednak żadnych zlokalizować (choć nie ukrywam, że nie mam szczególnie dużej biblioteczki).

Voilà

Pojazd z numerem WD - 271353, za wiele niestety nie widać ale zawsze coś.

OMJFW4nh.jpg

Pozdrawiam

Jacek

Dzięki!

Rzeczywiście widać niewiele, ale chociaż numer jest potwierdzony.

Zastanawiam się czy polskie wozy miały montowane noże Culina?

Cześć,

Na tym zdjęciu widać, że nie posiadały noży Cullina.

Na innych,które udało mi się obejrzeć- także ich nie było.

Cześć.

Okap nad celownikiem armaty chyba powinien być przyklejony o 90 stopni w prawo.

Dzięki za zwrócenie uwagi!

To jedna część z osłoną jarzma, ale było nie do końca dolane, więc odciąłem to, co wyglądało na nadlewkę... Już uzupełnione.

Cześć,

Na tym zdjęciu widać, że nie posiadały noży Cullina.

Na innych,które udało mi się obejrzeć- także ich nie było.

Też nie widziałem ich na żadnym zdjęciu które mam, ale wolałem się upewnić. Trochę szkoda, bo to fajny element, można poszaleć, zrobić na pordzewiałą prowizorkę .

Macie może jakieś ciekawe zdjęcia pokazujące drobne uszkodzenia pancerza Stuartów? Ja wiem, że trafiony Stuart zazwyczaj miał przerąbane, ale szukam fotek ze śladami po czymś lekkim - odłamki, pelotki itp.

Prace cały czas do przodu. Czołg właściwie sklejony, pozostało dorabianie detali. Osłon Km plot na razie zdjęta, przykleję ją chyba podczas malowania bazowego koloru, żeby wszystko dało się porządnie pomalować.

StuartF5_zpsivnkh4ag.jpg

StuartF7_zpsbxdkqbnn.jpg

StuartF8_zps8uve4ygw.jpg

StuartF6_zpspl61b4yi.jpg

Aha i spróbuj ułożyć i lepiej dopasować gąsienice na układzie jezdnym- świetnie się do tego nadają- są bardzo delikatne i miękkie.

Pozdrawiam.