Skocz do zawartości

M4A1 Sherman TOBRUK 1:35 Eduard 3716


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

5modeli Asuki/tasca i się właściwy hak znalazł

 

Mam tylko jeden więc trzeba będzie mu klona zaaplikować

Osobno rura z mocowaniem do kadłuba i osobno sprzęg (bo mam 2 typy)

Jakieś sugestie doświadczonych w temacie umieszczenia tego w silikonie i ewentualnych kanałów dodatkowych w formie?

 

33040553660_3ea6fd7f24_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam tylko jeden więc trzeba będzie mu klona zaaplikować...

Nie wyrzucaj formy - może się przydać...

 

Z odlaniem "rury" nie powinno być problemu, wystarczy forma jednostronna.

Sam hak - chyba jest standardowy (?) więc nie powinno być kłopotu z plastikiem, sam mam z 10.

 

Co zaś do deflektora - mam taki jeszcze nie sklejony w modelu tasca 35-027

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam tylko jeden więc trzeba będzie mu klona zaaplikować...

Nie wyrzucaj formy - może się przydać...

 

Z odlaniem "rury" nie powinno być problemu, wystarczy forma jednostronna.

Sam hak - chyba jest standardowy (?) więc nie powinno być kłopotu z plastikiem, sam mam z 10.

 

Co zaś do deflektora - mam taki jeszcze nie sklejony w modelu tasca 35-027

 

Rura to nie problem.

 

Właśnie ten sprzęg z oczkiem u góry wajchy miałem tylko jeden i właśnie z tej tasca 35-027.

Możemy się pomieniać jak wyprodukuję rury

 

No i tzw. ostra osłona dyferencjału.

Oczywiście fjutki z Dragona "zapomnieli" o otworach w uszach. Będzie gimnastyka żeby je tam zrobić... albo kupię osłonę PanzerArt RE35-099 Differential cover for Sherman Tank (Final model) Dragon & Tasca Kits

Ktoś z Was używał?

 

Dodatkowo ten "wynalazek" Dragonowy jest o 1 mm za szeroki...

 

33424992985_491138faac_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

No i tzw. ostra osłona dyferencjału.

Oczywiście fjutki z Dragona "zapomnieli" o otworach w uszach. Będzie gimnastyka żeby je tam zrobić... albo kupię osłonę PanzerArt RE35-099 Differential cover for Sherman Tank (Final model) Dragon & Tasca Kits

Ktoś z Was używał?

 

Dodatkowo ten "wynalazek" Dragonowy jest o 1 mm za szeroki...

Spróbuj "przeszczepić część przekładni na tę z tasca - wtedy będziesz najpewniejszy prawidłowej geometrii. Tyle, że trzeba też zmienić górną listwę ze śrubami.

Otwory w uszach można zrobić przez boczną ściankę a potem zaszpachlować otwór - ja już tak robiłem. Albo nakleić szekle i wtedy naturalnie zasłonią otwory - których w modelu nie ma.

 

Temat przekładni z dragona jest przykry - praktycznie w każdym modelu jest inna, bo dragon dowolnie przesuwa kadłub na wannie w swoich modelach. Różnice sięgają 2 mm...

 

A masz jakiś model tasca/asuka z ostronosą przekłądnią ? Tak na wzór ?

 

Osłony PanzerArt nie miałem w rękach - więc nie wiem czy pasuje. Na pewno dopilnuj geometrii przekłądni (tasca jak i Italeri ma dobry kształt), żeby nie przesunąć kadłuba w stosunku do wanny - bo nie zmieszczą ci się potem filtry powietrza z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłonę transmisji zrobiłem w końcu poprzez wklejkę do zestawowej kawałka prawidłowej ostronosej osłony z Dragona.

 

Zyskałem doskonałe spasowanie zestawowych części bez używania "kilograma" szpachli i wyprowadzania potem właściwego kształtu.

Szpachlowałem średniogęstym klejem CA wypełniając większe szpary płytkami polistyrenu.

 

Żeby nawiercić otwory w uszach wykonałem giętki wał z kawałka izolacji i gotowe.

 

Oczywiście teraz muszę nadać fakturę odlewu co uczynię Surfacerem 500.

 

32694899233_9bb39b1829_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić fotkę porównawczą obu osłon, tzn tego co z nich zostalo? Dobry pomysł. Domyślam się że przy podmianie całej transmisji byłoby więcej roboty ze spasowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie proponowałem

Przekładnia "ostronosa" była wykonana z grubszego materiału niż "obła" - ale jak zrobisz imitację odlewu to pewnie trochę zrobi się grubsza.

Pamiętaj o zmianie i dopasowaniu górnej listwy.

 

No i po zastanowieniu użyłem Twojego sposobu

 

Dzięki za przypomnienie z listwą.

Muszę z polistyrenu 0.5 mm dorobić listewkę z 17 otworami żeby śruby mocujące były wpuszczone tak jak na zdjęciu.

 

cast_differential2.JPG

 

Możesz wrzucić fotkę porównawczą obu osłon, tzn tego co z nich zostalo? Dobry pomysł. Domyślam się że przy podmianie całej transmisji byłoby więcej roboty ze spasowaniem.

 

Masz szczęście że jeszcze nie wyrzuciłem.

Swoją drogą nic ciekawego.

 

33383876451_74254afbf1_c.jpg

 

PS.

Odlewy pewnie będę robił jutro bo już powoli powracam "do żywych" po breweriach żołądkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zaszpachluj szparę między tym białym, dorobionym a resztą osłony - to była jedna część, jeden odlew.

Robota na medal

 

Tak przy okazji - porównanie kilku modelowych części: (zdjęcie nie jest moje)

QrwYUYX.jpg

W tym zestawieniu to Italeri jest tym dobrym (Wtedy nie było jeszcze Tasca)

 

Przygotuj się do waloryzacji wózków podwozia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że tego samego co u mnie (musiałbym do pudełka Asuka zerknąć) - śrub mocujących ślizg oraz otworów do mocowania uchwytu rolki podtrzymującej po drugiej stronie wózka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to właśnie

Wózki Tasca są świetne, ale brak im paru drobiazgów, które dodają uroku modelowi - jeśli są widoczne a nie przykryte błotem.

 

Po pierwsze - 4 otwory do mocowania uchwytu rolki:

FsnUFlq.jpg

oraz dwa na górze wózka obok ślizgu

 

Po drugie paru łbów śrub:

mF82c6T.jpg

WB7GEOm.jpg

O ile dobrze pamiętam w Tasce brakuje 4 śrub na ściance bocznej wózka mocujących uchwyt rolki (w modelu mozna zrobić tylko dwie dolne, górne są niewidoczne) oraz dwóch śrub mocujących wózek od góry - obok mocowań ślizgów.

 

Po trzecie dwóch śrub na górze wózka do regulowania naciągu sprężyn (widoczne na poprzednich obrazkach).

 

Śruby na śizgach mocujące do korpusu wózka Tasca na szczęście dała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.