Skocz do zawartości

M4A1 Sherman TOBRUK 1:35 Eduard 3716


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super efekt. To z grubszych rzeczy do poprawienia zestawu jest coś jeszcze?

 

Jak robisz pudełkowca to nic

 

Jak będziesz chciał w polskich barwach to zależy od czołgu.

 

No rozumiem. Pytanie dotyczy konkretnego pojazdu, który budujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że do robienia faktury odlewu klej Revell Contacta nadaje się znakomicie!

 

Klejenie nim niestety do przyjemnych i bezpiecznych (zalanie klejem) czynności nie należy - są zdecydowanie lepsze kleje typu Ultra Thin.

 

33549402095_3cb1cdbbd4_c.jpg

33549402485_efdae5ed2a_c.jpg

33549403185_961635d660_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że dodatkowe integralne opancerzenie powinno górną krawędzią płynnie przechodzić w łuk.

Na dole natomiast powinieneś zostawić schodek na listwę do mocowania błotników.

Przejrzyj zdjęcie TOBRUKA na lawecie podlinkowanie przez kolegę martinello na drugiej stronie warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak zechcesz - to znaczy jak zinterpretujesz materiały.

Przeglądnąłem kupę moich zdjęc archiwalnych, niestety nie trafiłem na zdjęcia żadnego zachowanego M4A1 z integralnym dopancerzeniem, aby bronić mojej tezy.

 

Ja właśnie robiąc dopancerzenie patrzyłem się na ten rysunek przodu od kolegi Bigmodel i patrząc się na to co teraz mam osiągnąłem bardzo zbliżony efekt.

I nie chodzi o to żeby cokolwiek udowadniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie robiąc dopancerzenie patrzyłem się na ten rysunek przodu od kolegi Bigmodel i patrząc się na to co teraz mam osiągnąłem bardzo zbliżony efekt.

Rysunek to tylko rysunek, kreślarzowi mogła omsknąć się ręka. Na jednej burcie wygląda jak w "Twoim" rozwiązaniu, na drugiej bardziej jak w "moim".

Ja wolałbym postudiować fotki...

I nie chodzi o to żeby cokolwiek udowadniać.

Nie mam najmniejszego zamiaru. Doradzam a nie udowadniam

A model jest Twój i ma sprawiać frajdę autorowi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak zechcesz - to znaczy jak zinterpretujesz materiały.

Przeglądnąłem kupę moich zdjęc archiwalnych, niestety nie trafiłem na zdjęcia żadnego zachowanego M4A1 z integralnym dopancerzeniem, aby bronić mojej tezy.

 

M4A1 z integralnym dopancerzeniem:

 

http://www.vgbimages.com/AFV-Photos/Fort-JacAkson-SC/i-5BBT2GS

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo Domi.

 

Wychodzi na to, że od góry będzie trzeba dodać trochę (szczególnie na prawym przedzie - od strony km) dla płynniejszego przejścia i zrobić prawie płynne przejście w pionie od strony km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Widzę też, że będzie trzeba zainwestować w gąski. Z tego co widzę to T54E1.

...

Tak, to T54.

Moim zdaniem wystrzegaj się friuli, do shermanowatych się nie sprawdzają.

Dlaczego odradzasz friule?? coś jest nie tak z nimi??

Pytam bo się zastanawiam nad ich zakupem do mojego TOBRUKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dlaczego odradzasz friule?? coś jest nie tak z nimi??

Pytam bo się zastanawiam nad ich zakupem do mojego TOBRUKA

Niedawno gdzieś pisałem z jakiego powodu nie lubię friuli - w gąsienicach dwusworzniowych się nie sprawdzają, i trzeba łączyć ze sobą ogniwa z "prostym" łącznikiem i "zakrzywionym" łącznikiem.

W skrócie - z powodu uproszczeń gąski friula mają o jedną oś obrotu za mało na każde ogniwo, łącznik jest na stałe przytwierdzony do ogniwa z jednej strony...

Ale więcej na ten temat napisał Terry Aschley : https://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/friulmodel/atl-131.html

 

W "normalnych", jednosworzniowych gąsienicach (np. takich jak CDL) problemu nie ma https://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/friulmodel/atl-127.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak bym miał wybierać to do Shermanopodobnych wybrałbym Bronco - o ile mowa o pojedynczych ogniwach. Jednak jak już pisał Marcin do Shermana "gumowe" nie są złe ze względu na napięcie gąsienicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze pociagnę "off-topic" gąsienicowy...

 

Najlepsze ruchome gąski do shermanowatych to Modelkasteny - niestety drogie i najbardziej kłopotliwe do sklejania.

Gąski Bronco - prostsze (mają o dwie czy trzy części na każde ogniwo mnie niż Modelkasten) - Ale też są ruchome.

 

Z nieruchomych najpopularniejsze są AFV i Panda Plastik.

 

Ale bez szaleństw - jak nie musi być ruchome zawieszenie, gumiaki wystarczą. Byle jakieś elastyczne a nie Italeri...

 

Szkoda, że stosowanie friuli jest takie upierdliwe - nie ma to jednak jak metalowe ogniwa na modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem trafiłem, bo własnie szukałem czy ktoś może robił M4A1 z tasca/asuka/eduard, jako że sam zacząłem prace nad M4A1E9 na bazie tego samego modelu.

Własnie się zastanawiałem jak rozwiązać problem braku ostronosej osłony przekładni, a tu u Ciebie, gotowe rozwiązanie Super to wygląda!

Z zainteresowaniem i dużą przyjemnością będę śledził dalsze Twoje postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie się zastanawiałem jak rozwiązać problem braku ostronosej osłony przekładni, a tu u Ciebie, gotowe rozwiązanie.

No niby tak, ale pod warunkiem posiadania odpowiedniej osłony transmisji z innego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.