Jump to content

Recommended Posts

Konstrukcyjnie bardzo fajna robota, wielki szacunek, zwłaszcza że jak rozumiem to jest to model od podstaw robiony samodzielnie! Podoba mi się zwłaszcza dokładna, równa robota przy radarze, relingach i olinowaniu.

Szkoda tylko tego malowania prawdę mówiąc. Wydaje mi się że wiele w modelu malowane jest pędzlem i sporo jest miejsc gdzie farby jest za dużo (działka plot.) albo detale są niedomalowane (koła ratunkowe). Ni w ząb nie pasuje mi też brudzenie, bo nie dodaje realizmu okrętowi a sprawia że jest brudny, po prostu. Za dużo i bez pomyślenia, bo nie widzę uzasadnienia dla np. poziomych zacieków rdzy na mostku. Ciosem poniżej pasa [dosłownie, poniżej pasa linii wodnej] jest ten... brokat(?) na kadłubie.

Generalnie wygląda to tak jakby kleiły i malowały ten model dwie różne osoby.

Trochę umiaru w brudzeniu kolejnych modeli i będzie fantastycznie!

 

Powodzenia przy następnych modelach, i koniecznie załóż wątek warsztatowy przy kolejnej okazji!

Filip

Link to post
Share on other sites

Zacny model, choć faktycznie usyfiony niemiłosiernie To jest model robiony od podstaw, czy przerabiałeś model Revella? No i zdjęcia strasznie wielkie, 1024px szerokości w zupełności wystarczy...

Link to post
Share on other sites

Model został zbudowany w oparciu o zestaw (oczywiście nie w formie gotowych wyprasek) deansmarine, teoretycznie więc był to zestaw ale w praktyce wyszło inaczej (wiele części trzeba było wymienić lub przerobić). W większości malowany był aero tylko niektóre detale (w tym aa 40mm) pędzlem z uwagi na dziwny materiał z którego były ich części, nie ma na nich zbyt grubej warstwy farby to bardziej wynik podłoża. Oczywiście muszę wam przyznać racje co do brudzenia którego ciągle mozolnie się uczę, chyba najtrafniej zostało ono ocenione jako chaotyczne ;) no i nie wiem kiedy powinienem je skończyć;)

Dzięki za uwagi postaram się wziąć je do serca:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.