Jump to content
makinen

Pierwszy Batalion Zwiadowczy Marines Tamiya x 2 1:35

Recommended Posts

Jeśli kiedyś powiem, że składanie podwozia humvee jest nudne... jeszcze trzeba to dziadostwo finalnie oszlifować :mur:

IMG_1281_zps0wwthhef.jpg

zabudowałem oba podwozia

IMG_1285_zpsntuqidkb.jpg

powstał drugi stojak, ale na M240

IMG_1283_zpswqh2frmg.jpg

usunąłem też ranty z przedniej części wnęki drzwi, a uzupełnienie paska i śrub mocujących ramę do nadwozia po sklejeniu do kupy.

Całość prezentuje się następująco

IMG_1287_zps1u0u6prl.jpg

Z odpadów poprodukcyjnych możliwe, że powstanie jeszcze jeden wóz, ale już bez fajerwerków

IMG_1289_zpsyowuhup8.jpg

Na dnie gabloty znalazłem jeszcze to...nie mam weny, żeby go skończyć, a brakuje już ciut...

IMG_1291_zpsokwzpj8q.jpg

Czy te dwa nowe będą wchodziły w skład 2 tytułowych z Pierwszego Batalionu Zwiadowczego? Czy to raczej będzie coś na boku? Podobają mi się stojaki

Czy te dwa nowe będą wchodziły w skład 2 tytułowych z Pierwszego Batalionu Zwiadowczego? Czy to raczej będzie coś na boku? Podobają mi się stojaki

Wersja cargo z budą występowała niestety tylko w filmie, a ostatni pojazd w oryginale

14_zpsfa7b4065.jpg

killerelite_3.jpg

i filmowa odsłona

bomb-in-the-garden-05-1024.jpg

Muszę nadrobić zaległości jeżeli chodzi o serial (Generation Kill), bo wstyd przyznać mam go już od ponad kilku lat a z braku czasu jeszcze go nie obejrzałem Warto?

Warto?

Jeśli mogę - mnie nie porwał ani nawet nie zaangażował jakoś specjalnie. Zdecydowanie nie ta liga, co "Kompania Braci". Wraz z kolejnymi odcinkami oglądałem bardziej śledząc po prostu historię działań jednostki, niż przeżywając jakiekolwiek emocje. "Kompanię..." oglądałem kilka lat wcześniej, a wciąż potrafiłbym scharakteryzować niemało postaci. Z bohaterów "Generation..." nie pamiętam nikogo... Z seriali okołowojennych, które widziałem: "Kompania..." - 10/10, "Pacyfik" - 7/10, "Generation" - 5/10, "Six" - 5/10.

Jaka to farba i jakaś nietypową to jaki rozcieńczalnik do niej?

Jaka to farba i jakaś nietypową to jaki rozcieńczalnik do niej?

Pactra 025 A25 Armor Sand FS 30277- bez rozcieńczalnika, bo jest w idealnej konsystencji.

Kamuflaż naniesiony, ale jeszcze piaskowym tu i ówdzie go stonuję, choć jestem zadowolony z efektu.

IMG_1325_zps6wqo5n3o.jpg

IMG_1323_zps6viq8fnu.jpg

IMG_1321_zpsq51hk4lc.jpg

IMG_1319_zpsugdfhjjy.jpg

Ale fajne , czy robisz te maziaje Pozdr A.

Dzięki. Stary mały pędzelek i wytarta prawie do such farba- wcierane, przecierane, dotykane itp...

Lekko stonowałem kamuflaż i teraz wg mnie jest zadowalająco. Zamontowane radiostacje, zrobiony wash i lakier matowy. Czekam na elementy ładunku.

IMG_1353_zpssxvhr0gr.jpg

IMG_1351_zpsvh05jwv6.jpg

IMG_1349_zpsadgat5g2.jpg

Wolę się upewnić...

Czy na zestaw- farba akrylowa, sido można stosować akrylowy wash? Czym go ewentualnie usuwać?

Raczej ryzykowne czeba by go było tak aplikować żeby nie było nadmiaru do usunięcia, a ewentualny nadmiaru spierać odrazu

Raczej ryzykowne czeba by go było tak aplikować żeby nie było nadmiaru do usunięcia, a ewentualny nadmiaru spierać odrazu

Dzięki- będzie bez eksperymentów. AK zakupiony.

Szkoda by było psuć tak fajny efekt

Część ładunku pomalowana. Teraz kartony, bagażnik z kanistrami i inne pierdoły do środka. Trzeba podmalować troki i dorobić część z nich.

IMG_1376_zpsoiswi29l.jpg

IMG_1374_zpsfnysj8ua.jpg