Jump to content

Recommended Posts

Dzięki Robert. antenki przypilnuję o ile zamontuję.

Z pudełka jestem bardzo zadowolony - nieco ponad 40 zł i tyle szczęścia.

Jeden Kolega (pozdrawiam Rafał) namawia mnie na cieniowanie, wykorzystam więc zestaw od Miga ( https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-7003-Olive-Drab-Modulation-Set.html ) Tyle, że ten migowy OD jest jakiś za bardzo brązowy. Zobaczymy jak wyjdzie, ? będę musiał filtrować i wash'ować zielonym.

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tył kadłuba prawie (tylne światła ! ) na gotowo - tylko pousuwać nadmiary kleju CA i "dopieścić": Przy okazji - czym można najbardziej precyzyjnie aplikować klej CA ? - bo mój "klasyczny d

Dzięki za komentarze... Etap, którego nie lubię najbardziej - gąski. T6 jeździł na rzadkich dla Shermana (ale popularnych w Lee/Grancie) gąsienicach T41. Ciężko dostać takie jako osobny zest

Dziś doszła "stajenka" dla T6. Zmieści się nawet z kolegą.

Posted Images

mam pytanie OFFTOP - gdzie Ci się udało dorwać te duże boxy od MasterTools?  (bo to chyba ten wyrób jeśli mnie oczy nie mylą)

Szukam ich od jakiegoś czasu i lipa, a ściągać z zagranicy nie wiem czy jest sens :hmmm:

26 minut temu, martinello napisał:

Jeden Kolega (pozdrawiam Rafał) namawia mnie na cieniowanie, wykorzystam więc zestaw od Miga ( https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-7003-Olive-Drab-Modulation-Set.html ) Tyle, że ten migowy OD jest jakiś za bardzo brązowy. Zobaczymy jak wyjdzie, ? będę musiał filtrować i wash'ować zielonym.

Ja bym go siknął cienką transparentną warstwą: Tamiya 81362 Acryl XF-62 Olive Drab Matt - ładnie będzie to wyglądało na podkładzie typu black and white. 

Dopiero po tym rozjaśniać np. tym AK lub zestawem, który masz. Ten Olive Drab Miga to moim zdaniem jest zbyt brązowy.

2459_rd.jpg

Posted (edited)
1 godzinę temu, M.A.V. napisał:

mam pytanie OFFTOP - gdzie Ci się udało dorwać te duże boxy ...

Allegro -> https://allegro.pl/oferta/triple-9-gablotka-do-modeli-w-skali-1-18-9248292635?snapshot=MjAyMC0wNS0yOVQwNjo1NjozNi45NTJaO2J1eWVyOzA5NWIyOTk2OGZmYzA3NjlkNDYwOWY5NWRkZjczZWMyM2IzMTg3MzQ1YzAwYmQ5MDA0YmIwNWJhYjBiNjgzNjM%3D

Kupiłem taką gablotkę (auta w 1:18) aby mieć pewność, że zmieści się w niej każdy model który mam - no może z wyjątkiem M48 AVLB - tego można trzymać w wannie ? oraz M103 którego jeszcze nie przymierzałem.

Robert - w tym modelu nie będzie B&W :)

Edited by martinello
  • Thanks 1
5 godzin temu, martinello napisał:

w tym modelu nie będzie B&W

No coś pisałeś że białą farba będziesz cieniował. Ciekawi mnie jak to wyjdzie. A model na razie elegancki. 

Posted (edited)

Cytując klasyka wojskowości: "Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia". A tak serio - mam mało doświadczeń w malowaniu, dlatego wybiorę chyba łatwiejszą do zapanowania technikę cieniowania z wykorzystaniem zestawu Miga o którym pisałem.

A propos - Mig wypuścił ostatnio shader'y - używał ktoś ? - bo myślę nad zastosowaniem jakiejś zieleni w celu zmiany odcienia farby.

Co do "eleganckiego modelu" - na czarnym zdjęciu fajnie wygląda faktura odlewu którą zrobiłem "na szpachlę tamiya" - to znaczy mnie się podoba ...

Edited by martinello
Posted (edited)

Miałem ten zestaw od Miga i dzięki niemu wyleczyłem się z zestawów. Kolega Stojkovic też się z nim kiedyś zmagał i też nie zostawił na nim suchej nitki. Trudno mi się nim malowało bo te farby dawały dosyć błyszczący efekt i ciężko było zobaczyć gdzie się akurat cieniuje i jak "przegryzają" się kolory bo zbyt mocno odbijały światło. Poza tym jaśniejsze kolory szły w kierunku dziwnej mdłej zieleni. Da się to oczywiście wyprowadzić filtrami ale przed tym lepiej zabezpieczyć malowanie lakierem bezbarwnym bo słabo trzymają się powierzchni i tak np mi się udało ściągnąć warstwę farby filtrem olejnym. Po prostu się rozpuściła. Można je rozcieńczyć Leveling Thinnerem i przynajmniej nie zapychają dyszy i nie tworzą gluta na iglicy. Można malować długo, bez odkurzu i precyzyjnie o ile błyszcząca powierzchnia nie sprawi kłopotu. Po tym secie przerzuciłem się na farby śmierdziuchy i uznaję to za jedyny pozytyw tego, że miałem z nim do czynienia. Na szczęście jest tani... Mimo to warto spróbować skoro już masz, bo są ludzie, którzy tymi Migami robią niesamowite malunki, także trzymam kciuki by wyszło dobrze.

A te shadery wyglądają jak bardzo mocno rozcieńczona farba. Taki filtr do aerografu.

Edited by TAW

Sprawa malowania  nie jest  oczywista - ja przechodzę z mr.hobby i tamiyi na migi - czyli zupełnie odwrotnie :) . Trzeba tylko mało  rozrabiać  i mocno rozcieńczyć. Warto  chociaż  spróbować  dla  samego  siebie, bo dostępność  kolorów i powtarzalność  oraz  w miarę dokładne dawkowanie dzięki  butelce jest  naprawdę  komfortowe. 

16 godzin temu, martinello napisał:

"Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia".

I tu się kolega myli..częsta zmiana decyzji świadczy o nieudolności,niewiedzy i braku kompetencji  dowódcy(tak mnie przynajmniej uczono):razz:.

A z "praszczurem"dajesz dalej-pokracznie wygląda,prawie jak Brytyjski:mrgreen: