Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

No to za to miałbyś dwa różne Procony kupione w Japonii, ale Twój cyrk, Twoje małpy.

 

w sumie to masz racje, teraz patrze i jest dużo taniej.A czy ten sklep jest bezpieczny? ile trwa wysyłka i jakie opłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep jest absolutnie pewny. Kosztów wysyłki nie pamiętam, ale to chyba nietrudno sprawdzić. Warto przy tym pamiętać o pewnej zasadzie - najtańsza wysyłka, bez śledzenia itd, idzie może z miesiąc i jest taka opcja, że może niekiedy trafić na cło, gdzie mogą doliczyć vat. Wybór droższej i szybszej wysyłki, to w zasadzie niemal pewność, że trafi do UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili kupując w Azji warto wziąć pod uwagę że wszelkie przesyłki przechodzące przez Pocztę Polską mają duże szansę na przejście także przez cło, w związku ze ściślejszą współpracą naszej poczty z organami celnymi. Chodzi o to aby trzepać także te wszystkie drobne przesyłki które do tej pory nie były trzepane.

Ja sam kupowałem w AmiAmi aerograf i zapłaciłem VAT (na sprzęt modelarski stawka celna wynosi 0%, ale VAT to już 23%), niedawno tak samo wsparłem nasze państwo VATem za przesyłkę z dyszami do myśliwców z Korei.

Tak więc kupując czy to w sklepie, czy na eBaju warto pamiętać że koszty mogą wzrosnąć o 23% plus opłaty.

Co do samego kupowania w sklepach azjatyckich czy od azjatyckich sprzedawców na eBaju, to jest to bardzo bezpieczne, szczególnie jeśli się płaci PayPalem, który ubezpiecza każdą taką transakcję.

Jedyne ryzyko to VAT i opłaty, wtedy opłacalność takiego zakupu już nie jest taka fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam vat jeszcze nie jest najgorszy, ja przy zakupie aerografu zapłaciłem listonoszowi zdaje się jakieś 75zł. Listonoszowi, bo informacji o doliczonym vacie wcześniej żadnej, aż do momentu doręczenia. Najbardziej wkurzający jest czas, bo przesyłka szła do Polski kilka dni, a chyba ponad tydzień albo dłużej spędziła w Polsce na jeżdżeniu i leżeniu po UC. Jednak, jeśli chciałbym kupić jakiś następny aerograf, to stan na dziś jest taki, że na pewno kupiłbym go w Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet 650zł i odrazu mówię że nie bawię się w przesyłki z Chin itd

 

Z Chin to nie, ale z Hong Kongu to polecam.

Praktycznie najtaniej można znaleźć dowolny aerograf na eBaju i są to z reguły właśnie sprzedawcy z Państwa Środka.

Sam u takiego kupiłem HP-CH, dużo taniej niż gdzie indziej, sam nie wiem skąd taka cena.

Co ciekawe cena u tego sprzedawcy zaraz bardzo wzrosła (może trafiłem na promocję pierwszego egzemplarza, nie wiem) po moim zakupie, ale ja skorzystałem.

Takich dobrych cen aerografów można znaleźć tam sporo, więc szczerze polecam.

Możesz naturalnie kupować wyłącznie w Polsce, ale niestety zapłacisz wtedy sporo więcej, albo kupisz w danym budżecie gorszy aerograf.

Wybieraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ebay są też takie promocje to ja może z ebay kupię Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kupiłem chyba o blisko 100 zł taniej, ale ta cena jest też naprawdę dobra.

Do tego jak widzę sprzedawca nie wygląda podejrzanie, choć warto mu się na pewno dokładnie przyjrzeć.

Ja bym zaryzykował, o ile Cię stać.

Pamiętaj też że płacąc PayPalem jesteś naprawdę bezpieczny.

Ostatnio Chińczyk oszukał mnie i nie przysłał kupionego F-14D Tamki, pieniądze z PayPal dostałem w ciągu kwadransa od złożenia reklamacji.

Pamiętaj tylko o jednym - możliwy VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U tego sprzedawcy zamówiłem dwa tygodnie temu:

 

https://www.ebay.com.au/itm/New-Anest-Iwata-HPBH-HP-BH-Hi-Line-0-2mm-Airbrush-/272601342006

 

Jeszcze na niego czekam.

 

Fakt, doświadczenia nie mam ale od czerwca zdążyłem już tyle przejść z tym aero, że podziekuje.Dbam o każdy sprzęt i o ten też dbałem, jednak to nic nie pomagało.Postanowiłem, że dopłace i kupie coś konkretnego.

 

Ale co z tego, że dbasz skoro nie potrafisz go obsługiwać? :P Żadnego "einsteinowania" tu nie trzeba... ale iglicę czyścić jeżeli malujesz farbami a'la Vallejo. Wymieszać je z opóźniaczem. Nade wszystko dbaj o kanaliki doprowadzające powietrze - jeżeli farba odłoży się na iglicy zatka również kanaliki. Znajdują się one w aircapie osłaniającym dyszę i muszą być czyściutkie.

 

Iwata również się zatyka przy vallejowych farbach, popatrz na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie, że dokładnie czyścilem więc raczej nie pomogłeś tym wpisem. Jeśli pisze, że czyścilem dokładnie to mam na myśli dysze, kanały, iglicy, aircup itd. Szczególnie po malowaniu gownem typu Vallejo

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na Ebayu znalazłem takie coś:

 

https://www.ebay.pl/itm/GSI-Creos-Mr-hobby-procon-Boy-LWA-Trigger-Type-double-Action-0-5mm-15cc-PS290/122668814499?hash=item1c8fa190a3:g:jbwAAOSw4INZoXcZ:rk:5:pf:0

 

Niby Japonia, ale wychodzi koło 477pln, darmowa przesyłka. To nawet jak dowalą VAT i cło to wyjdzie koło 600pln, gdzie na MH czy Exito ten aero jest za prawie 700.

 

E, widzę, że na hlj jest promocja i ten aero kosztuje 100 euro czyli mnie jakieś 417pln. Gdyby nie przeprowadzka za rogiem to już bym rwał

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie, że dokładnie czyścilem więc raczej nie pomogłeś tym wpisem. Jeśli pisze, że czyścilem dokładnie to mam na myśli dysze, kanały, iglicy, aircup itd. Szczególnie po malowaniu gownem typu Vallejo

 

Szczerzę mówiąc to wątpię w tą dokładność skoro masz problemy ale jak uważasz. ;)

Przez pierwsze miesiące użytkowania Evolution też narzekałem aż nie nauczyłem się tego sumiennie czyścić i obsługiwać. Kilka miesięcy temu kupiłem myjkę ultradźwiękową... chodzi jak złoto. A używam "gówna". :P Teraz jeżeli mam jakiś problem po prostu używam myjeczki.

Gdyby nie te dysze nie myślałbym w ogóle o Iwacie. Niestety przy tych ilościach jakie maluję potrzebuję sprzętu z nieśmiertelną dyszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze zapytam w kwestii myjek ultradźwiękowych - jakiego medium najlepiej używać do mycia? No po wodorozcieńczalnych to pewnie woda z kilkoma kroplami jakiegoś thinnera wystarczy, ale co z podkładami, lakierami i farbami jak tamka czy gunze? W sumie gunze i tamka czyszczą mi się elegancko, sam blowback i przedmuchiwanie wystarcza, ale już np. tak samo traktowany podkład AK zalepił mi wszystko i nie dał się rozpuścić bąbelkami MLT.

Jakoś ze 3 dni temu malowałem preshading i tamka nie szła dobrze z aero. Na drugi dzień rozkręcam a tam szary podkład na iglicy, w dyszy i kanale, czarnej tamki ani śladu, MLT ją wyplukał.

 

Tego PS290 to kupię jak tylko skończy się przeprowadzkowe pierdalamento. Generalnie w obecnym modelu udało mi się położyć podkład 0,3mm bez oversprayu, ale ile to zajmuje w 1:48 to aż paluchy bolą. Dobrze, że nie rzuciłem się na skalę 1:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze zapytam w kwestii myjek ultradźwiękowych - jakiego medium najlepiej używać do mycia? No po wodorozcieńczalnych to pewnie woda z kilkoma kroplami jakiegoś thinnera wystarczy, ale co z podkładami, lakierami i farbami jak tamka czy gunze? W sumie gunze i tamka czyszczą mi się elegancko, sam blowback i przedmuchiwanie wystarcza, ale już np. tak samo traktowany podkład AK zalepił mi wszystko i nie dał się rozpuścić bąbelkami MLT.

 

Do akryli (czyli felernego AK - marny podkład akrylowy) używam zwykłego zmywacza Wamodu, pewnie cleanlux (zmywacz do sidoluxu) również spełniłby swoje zadanie.

Trzeba wcześniej rozebrać aerograf na części składowe aby nie uszkodzić uszczelek. Nie zauważyłem aby powłoka mego Evo została uszkodzona (część chromu starłem przez lata użytkowania palcami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego AK, nie ma on chyba nic wspólnego poza marką z akrylowym:

12373_rd.jpg

 

Rozcieńczany MLT. Przy najbliższych zakupach zaopatrzę się chyba w Mr.ToolCleaner, podobno ma więcej mocy, a przy kolejnym modelu użyję Surfacera 1500/1200 zeby sprawdzić, czy zalepia wnętrze aero tak samo mocno.

 

Z akrylowych próbowałem MIGa Waterborne, nawet fajnie się położył, zero problemów z zapychaniem czy czyszczeniem - a kładłem go, o zgrozo, 0,2mm i to felernym:

45579067321_2defde6730.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego AK, nie ma on chyba nic wspólnego poza marką z akrylowym:

12373_rd.jpg

 

Rozcieńczany MLT. Przy najbliższych zakupach zaopatrzę się chyba w Mr.ToolCleaner, podobno ma więcej mocy, a przy kolejnym modelu użyję Surfacera 1500/1200 zeby sprawdzić, czy zalepia wnętrze aero tak samo mocno.

 

Z akrylowych próbowałem MIGa Waterborne, nawet fajnie się położył, zero problemów z zapychaniem czy czyszczeniem - a kładłem go, o zgrozo, 0,2mm i to felernym:

45579067321_2defde6730.jpg

Tool cleaner jest cholernie mocny, przez to cholernie dobry. Jak przyłożyłen nawilzony patyczek właśnie tool cleanerem do 5warstw farby to farba odrazu puszcza. Najgorsze do mycia cholerstwa typu podkłady od miga czy AK momentalnie schodzą. Dobre ale drogie

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.