Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

A bo to pewnie przez te wakacje we wrześniu jak szyscy wrócimy z urlopów, Ja tez jako zwolennik Made in Japan sprzętów zdecydowałem sie na Infinity, a powód był prosty dostępność części w Polce i możliwość rozbudowy każdego modelu Hardera, na weekend dodane wszystko i zobaczymy co potrafi to Made in germany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W granicach do 700 zł jest bardzo dobry aerograf Iwata HP-CR 0,3mm, w okolicach 600 zł.

http://www.fine-art.com.pl/double-kit-ecl-rev-cs-bcr-eclipse-hp-cs-revolution-hp-bcr-schnellkupplung-und-3m-schlauch-51.html

Pytanie tylko do czego Cade go potrzebuje, bo jeśli chce malować jakieś mikrodetale cienką kreską, to 0,3 może być za dużo.

Do normalnego malowania aerograf jest ponoć idealny, raz że Iwata, dwa że właśnie 0,3 mm. Wadą (w porównaniu z Evolution) jest brak regulacji maksymalnej wielkości plamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, póki co zostaję w temacie pancerki 1:35 a co będzie dalej nie wie tego nikt:)

Przerażony jestem bo mój qmpel zaczyna łazić za mną i mówić, że mam mu zbiornik od jego Indian'a ładnie pomalować SZALENIEC

Dziękuję za sugestie, ale już się napaliłem na Evo i jak napisałem wcześniej tak zostanie. mam już wybraną opcję 2 w 1 więc będą dwie dysze. 0,4 na pewno i 0,15 lub 0,2

 

A z Waszych postów mam wrażenie, że prawie nie wywołałem wojny niemiecko-japońskiej... hehe Dobrze, że w porę się zdecydowałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz miał wybór, to weź dyszę 0,2, zamiast 0,15.

0,15 nie daje praktycznie różnicy jeśli chodzi o malowanie cienkich kresek, za to łatwiej ją zapchać.

Z tego co wiem jak pogadasz z chłopakami z Fine-Art, to mogą Ci podmienić zestaw 0,15 na 0,2 mm, jeśli będzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz miał wybór, to weź dyszę 0,2, zamiast 0,15.

0,15 nie daje praktycznie różnicy jeśli chodzi o malowanie cienkich kresek, za to łatwiej ją zapchać.

Z tego co wiem jak pogadasz z chłopakami z Fine-Art, to mogą Ci podmienić zestaw 0,15 na 0,2 mm, jeśli będzie trzeba.

 

OK 0,2:)

A wybór dysz ustawili już dowolny w sklepie więc można samemu wybrać zestaw:) I ogromny "szacun" dla chłopaków z Fine-Art. Napisałem do nich maila i odpowiedź była wyczerpująca i bardzo pomocna. Widać, że wiedzą o czy piszą! Bardzo miłe zaskoczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze pytanko:)

 

zdecydowałem się na H&S Evo 2 w 1 z dyszami 0,2 i 0,4.

Jeśli chodzi o konserwację i czyszczenie to mam wyciory.

Który płyn do czyszczenia aerografów mam wybrać? Maluję akrylami od Tamyia, AK Interactive, AMMO.

Do tego planuję jeszcze kupić przepychacz od H&Sa

 

Czegoś brakuje by zadbać o niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyciory uważaj, zwróć uwagę jak wyglada szczyt zamiast włókna masz drut, który szystko porysujesz chyba ze masz cos super ekstra, tylko igła i patyczki do uszu ew. idź do Rosmanna i tam poszukaj do chigieny jamy ustnej miedzy zębami sa takie , lub rzuć okien na Fine art stronę maja z Badgera dobre czyściki, dwa rozmiary, do czyszczenia płyn z Iwaty no i smar musisz mieć, bo go zatrzesz wkoncu,

 

Zainwestuj jeszcze 100 pln i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jasne.

Przepychacz od H&S, płyn Ivaty, smarowidło i czyściki od Badgera:)

BARDZO dziękuję wszystkim!

 

Dokładniej to

Igła HS jeśli masz nadstan gotówki, ta z Adlera za 20 pln tez działa, ale to zawsze zamiennik,

Płyn Iwata Medela chyba sie nazywa, flaszka 1l odrazu bo najtaniej wychodzi 40pln,

 

czyściki z Badgera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igła czyściutka, jak nowa a jak tak jeszczę zapytam jak będę czyścił dyszę wyciorem to jej czasem nie uszkodzę?

 

Jak pisał przed chwilą TReS na wyciory trzeba uważać.

Do czyszczenia dysz jest takie cudo.

http://fine-art.com.pl/przepychacz-do-dyszy.html

 

lub tańszy zamiennik

http://fine-art.com.pl/skrobak-do-czyszczenia-aerografow.html

 

Też miałem do tej pory problemy z czyszczeniem dyszy. Robiłem to zwykłą igłą, ale nie polecam bo pewnie robi to spore zniszczenia i rysuje sprzęt.

 

Dokładniej to

Igła HS jeśli masz nadstan gotówki, ta z Adlera za 20 pln tez działa, ale to zawsze zamiennik,

Płyn Iwata Medela chyba sie nazywa, flaszka 1l odrazu bo najtaniej wychodzi 40pln,

czyściki z Badgera

 

dokładnie to:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Panie Kolego Drogi nie każdy ma pieniążki czasami tak sie zdarzy , (dalej juz proszę nie komentować bo nie ma to sensu odnośnie kosztów modelarstwa)

 

Lub Twoj wynalazek Rafał w postaci wykałaczki zaostrzonej/wyszlifowanej pod dysze tez sie sprawdzi na początek, No co oryginał to oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No temat wydatków zawsze będzie ciężkim orzechem do zgryzienia w modelarstwie:(

Szczególnie jak sobie coś zaplanujesz a trafiają się niezapowiedziane wydatki typu nowy aerograf.

 

Ja zamierzam kupić H&S bo już się przekonałem, że dedykowane sprzęty się sprawdzają lepiej niż zamienniki. Trudno będą najwyżej 3 piffka mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off top Boż to temat aerografowy nie zakupowy

 

Nawet zapowiedziane wydatki szarpiom po kieszeni, bo jest model to trafi sie blacha jak blacha to klej nowy etc i leci 500 na jedne zakupy, ja w tym miesiącu pobiłem rekord rekordów swojego życia, to co miałem kupić w pol roku kupiłem raz, do teraz mnie telepie z wrażenia, a wcale duzo tego nie było 3 reklamówki, przy pierwszym paragonie juz kolega Hammet z tegoż forum stwierdził ze grubo mnie potargało (cezura nie pozwala na pełną formule jego wypowiedzi)

 

Po offtopie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się na H&S Evo 2 w 1 z dyszami 0,2 i 0,4.

Jeśli chodzi o konserwację i czyszczenie to mam wyciory.

Który płyn do czyszczenia aerografów mam wybrać? Maluję akrylami od Tamyia, AK Interactive, AMMO.

Do tego planuję jeszcze kupić przepychacz od H&Sa

 

Czegoś brakuje by zadbać o niego?

 

Co do czyszczenia po farbach Gunze i akrylach (testowane na Gunze C i H, akrylach Tamiya i Mr. Paint) wystarczy tani aceton techniczny, ale najlepiej chyba używać Mr. Tool Cleaner Gunze, który ruszy wszystko, nawet zaschnięte farby, jego jedyną wadą jest wysoka cena.

Ja jeszcze używam tzw. ALT czyli Atlis Leveling Thinner - samoróbka domowa oryginalnego Leveling Thinnera, która nie tylko rozcieńcza identycznie jak Leveling Thinner, ale także znakomicie czyści i jest w żaden sposób nieszkodliwa dla aerografu. Do tego jest bardzo tania, kilkakrotnie tańsza niż oryginalny LT. Zamówiłem u Atlisa parę litrów preparatu.

 

Co do wyciorów - ja bym nie kupował na razie, bo tak naprawdę przy prawidłowo obsługiwanym aerografie farba nie ma prawa dostać Ci się w głąb kanału dolotowego.

Po prostu płucz dokładnie aerograf (przepłukiwanie, do tego tzw. backflow i czyszczenie dyszy w środku chusteczką) po każdym użyciu farby i nie będzie powodu do używania bardziej inwazyjnych narzędzi.

 

Szpikulec H&S za to jest bardzo przydatny, bo dysze tej firmy lubią się czasami zapychać drobinkami farby (mówię głównie o Gunze) i jest to idealne narzędzie do szybkiego odblokowania takiej dyszy.

No i przy myciu uważaj na uszczelkę na air-capie, bo w czym byś jej nie umył (z powyżej wymienionych), może się nieco rozpuścić, więc nigdy jej nie zanurzaj w zmywaczach itp. chyba że tylko na chwilę, jeśli np. w jakiś sposób ubrudziłeś ją farbą. Ale generalnie myć jej nigdy nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Panie Kolego Drogi nie każdy ma pieniążki czasami tak sie zdarzy , (dalej juz proszę nie komentować bo nie ma to sensu odnośnie kosztów modelarstwa)

 

Lub Twoj wynalazek Rafał w postaci wykałaczki zaostrzonej/wyszlifowanej pod dysze tez sie sprawdzi na początek, No co oryginał to oryginał

 

Ta szlifowana wykałaczka to podpatrzony gdzieś wynalazek.

Mam tą pchińską igłę czyszczącą i do h&s-a nadaje się tylko żeby... zepsuć dyszę. U mnie leży w szufladzie w przegródce wywalone w błoto pieniądze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szlifowana wykałaczka to podpatrzony gdzieś wynalazek.

Mam tą pchińską igłę czyszczącą i do h&s-a nadaje się tylko żeby... zepsuć dyszę. U mnie leży w szufladzie w przegródce wywalone w błoto pieniądze :(

 

Piszesz o tym zmieniku :

 

http://fine-art.com.pl/skrobak-do-czyszczenia-aerografow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.