Jump to content

Aerograf cz.2

Recommended Posts

• Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Najważniejsze jest wyrobienie nawyków. Czyli rozrzedzamy farbę kilkukrotnie - kluczem jest rozcieńczalnik, który musi pozwolić upłynnić farbę, zmniejszyć napięcie powierzchniowe, przedłużyć schnięcie.

A ten kluczyk to jakiś dynamometryczny jest? Z tego co widać na filmiku facet w momencie kiedy poczuł opór od razu przestał dokręcać dyszę. Nie rozumiem jak taki przyrząd uchroni dyszę przed "zamyślen

Posted Images

Godzinę temu, push-up78 napisał:

.Jak na razie nie mam złych przygód z olx.Raczej ludzie starają się być rzetelni.A i kwota to nie 20tysięcy.Więc nie wzbogacił by się

A ja tak i zawsze będę ostrzegał przed ,,fajnymi ofertami" bez gwarancji i obietnicami na gębę i wysyłki kasy bez zabezpieczenia...

Tylko z przesyłką olx lub za pobraniem -

Pewno że się nie wzbogaci...za 250 zeta nawet policja to oleje, pytanie ilu takich ,,okazji" się wystawia???

• Like 1

Spokojnie da radę 😃

tylko że ten Airpol to  wersja K bez osuszacza i filtrów powietrza.😉 ale na +:  automat pod zbiornikiem.

Za nim stoi albo stara Z , albo co bardziej prawdopodobne tłokowa N30 lub N50...

Kupiłem ostatnio Mr.Color leveling Thinner  i wąchałem go i nie czułem zapachu. A po kilku dniach spojrzałem na etykiety .

I są takie znaki.

I problem polega na tym ze boje sie go troche uzywac. Uzywałem rozcienczalników i czasami ręce sobie pobrudziłem i nic sie nie działo nie uzywałem maski i rekawic wiec nie wiem jak z tym produktem sie zachowywac co radzicie?  W pracy uzywamy birol i nic sie nie działo z rękoma.

Znak bezpieczeństwa - Produkt żrący - znak piktogram GHS 05 CLP

Znak bezpieczeństwa - Produkt zagrażający zdrowiu - znak piktogram GHS 07 CLP

Znak bezpieczeństwa - Produkt łatwopalny - znak piktogram GHS 02 CLP

Poczytaj o klasyfikacji substancji wg GHS.

A to że rozpuszczalnik może działać drażniąco na skórę to nic dziwnego.

To że niektórzypq producenci nie stosują tych oznaczeń to nie znaczy że sybstancja jest bezbieczna.

A Birol jak dobrze pamiętam to prawie czysty toluen...

Nie ma co przesadzać, przecież nie będziesz palcem farby mieszał.  Ja nie zobserwowalem żadnego podrażnienia. Do malowania jednak warto mieć wyciąg lub maskę lakiernicze.

A jak nie czujesz zapachu MLT to może przejdź się na testy ma covida :D

Edited by Juffre

To że nie czujesz zapachu MLT to naprawdę dziwna sprawa, albo ktoś Ci podmienił etykiety 😃 albo faktycznie wirus.

Żeby Cię dodatkowo zmartwić to kupiłeś Mr.Surfacer, a tam na słoiczku chyba też masz takie znaczki 😃 no i jeśli też nie czujesz zapachu tego podkładu to faktycznie musi być z Twoim zdrowiem coś nie tak, bo ten to już wyjątkowo drażni nos..

Nie mniej chyba nie ma co się obawiać samego sporadycznego kontaktu takich specyfików ze skórą, ale wdychanie tego to już jest naprawdę nieprzyjemne. Malowanie takim Surfacerem w pokoju bez wyciągu, albo przynajmniej porządnej wentylacji to jednak wyzwanie i dla siebie, a już na pewno dla reszty domowników.   

Edited by arhtus

Nie przesadzajcie aż tak bardzo ten surf nie wali, a i to zależy od rozmiaru modelu😉

Gorzej rypie terpentyna, ta to ma niucha, albo rozpuchol lakierniczy taki do olejnej...ja pierdziu ten to daje...to ja rozumiem, to jest  smród.

A to widzisz zależy co kto lubi 😃 mi np. olejne Humbrolki rozcieńczone Tamką X20 całkiem przyjemnie pachnie 😃 za to rozpylony Wamodowski rozcieńczalnik do elejaków  jest dla mnie nieznośny 😄 no ale jednak Surfacer swoje pachnie. 

wszystkie tzw lakiery  modelarskie pachna i nie rozumiem ropzmow o zapachu 😅  hataka pachnie cukierkami, mrp perfumy duszace, Lp tamityii dentysta i wszystkie sa do wytrzymania i nawet przyjemne, a napewno przyjemnijesze niz ksztuszace akryle bezzapachowe czy naprawde ryjace glowe zapachy ftalowych rozpuszczlnikow do farb olejnych 😁 druga sprawa ze przy 0,9-1,1 bara to naprawde trzeba sie starac zeby zasmrodzic chate

Edited by Bobek
3 minuty temu, myszaty napisał:

Landrynkowo daje tamiya i to chyba zasługa octanu butylu - przed chwilą wąchałem dla pewności😃😉

W farbach Tamiya nie ma octanu. Ich rozcieńczalnik, czyli X-20A to mieszanka głównie cięższych alkoholi. I rzeczywiście mi też odpowiada ten aromat.

Wiesz, może to po prostu zwiększona niewrażliwość na zapachy?

Jak pracowałem 20 lat temu, obok mojego warsztatu elektrycznego chłopaki mieli taką małą lakiernie, po jakimś czasie musieli zdrowo rozpylić birola by mnie to ruszało...

Jak chcesz wyczyścić po malowaniu akrylami typu Tamiya, Gunze C,H, Hataka orange, MRP, AK real colors to polecam najzwyklejszy aceton. 
Do niego można dodać octan butylu w proporcji 1:1.  W ten sposób stworzysz tool cleaner za 1/5 ceny firmowego produktu

Wszystko co rozpuści farbę nadaje się do mycia.

A polecam tak jak @Juffre aceton, preparaty wamodu:  zmywacz, płyn do mycia aero, LT...tanie i skuteczne.