Jump to content

Zapowiedzi i nowości - Trumpeter

Recommended Posts

• Replies 763
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Przyjacielu drogi, o ten ruski bombowiec to musisz w dziale lotniczym zapytać, tutaj raczej może Ci ktoś na temat nowego T72A czy innego Pancyra S1 w skali 1/35 napisać. Zapytaj, użytkownika o nicku

To jest najistotniejsze - właśnie "modele". Cała reszta to też prawda choć tego nie propagowałem i nie popieram. Ta technika używana była również po II wojnie światowej przez wiele krajów.   To sa

Radar do kuba w zapowiedziach na październik. Witajcie miłośnicy pojazdów nietypowych , w zapowiedziach Trumpetera na październik pojawił się 1S91 SURN czyli po prostu radar do Kuba, oraz kolejna

Mogli się pokusić o wersje na 4320 i 375D. A tak na Polaka zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany.

A zastanowiłeś się co piszesz? Z tego co ja wiem BM-21 to głównie był na podwoziu Ural'a 375D. I w takiej wersji z tego co widzę ze szkiców jest. A WP innych nie miało, poza RM-70 na podwoziach Tatry 815 8x8, które kupiono w latach 80-ch ubiegłego wieku od Czechów, teraz nasi robią to na Jelczach jako WR-40, po drobnych modyfikacjach, zresztą Czesi też tak uczynili.

Czasami warto poczytać, tym bardziej jeśli nie lubi się "II-go wojennego zoo", a chce się być znawcą. A jeśli pamiętasz Tomaszu, to do nie dawna takie wozy były w 16 p.art. w Braniewie...też na Ural'ch 375D.

Ewentualnie pozostaje Ci zestaw Omega/Alanger/Revell...stary i poczciwy, bardzo trudno dostępny.

Edited by Guest
Apropo można gdzieś dośtać starego Grada lub Urala w rozsądnej cenie.

Ja ok. tygodnia temu odkupiłem od kolegi z Forum BM-21 Grad na Ural'u 375D, bo się ogłaszał, za całe 107 zł wraz z przesyłką.

Mogli się pokusić o wersje na 4320 i 375D. A tak na Polaka zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany.

A zastanowiłeś się co piszesz? Z tego co ja wiem BM-21 to głównie był na podwoziu Ural'a 375D. I w takiej wersji z tego co widzę ze szkiców jest. A WP innych nie miało, poza RM-70 na podwoziach Tatry 815 8x8, które kupiono w latach 80-ch ubiegłego wieku od Czechów, teraz nasi robią to na Jelczach jako WR-40, po drobnych modyfikacjach, zresztą Czesi też tak uczynili.

Czasami warto poczytać, tym bardziej jeśli nie lubi się "II-go wojennego zoo", a chce się być znawcą. A jeśli pamiętasz Tomaszu, to do nie dawna takie wozy były w 16 p.art. w Braniewie...też na Ural'ch 375D.

Ewentualnie pozostaje Ci zestaw Omega/Alanger/Revell...stary i poczciwy, bardzo trudno dostępny.

Chyba się nie rozumiemy, Polskie BeeMki są na podwoziu 375D, a z tego co jest w na artach Trumpetera (czyli na obrazku) wychodzi na to, że będzie to to samo co wydał Alanger itp. czyli z URAL-em 4320. Co do samego BM-21 od Alangera, posiadam go i nie był aż tak trudny do zdobycia

Chyba się nie rozumiemy, Polskie BeeMki są na podwoziu 375D, a z tego co jest w na artach Trumpetera (czyli na obrazku) wychodzi na to, że będzie to to samo co wydał Alanger itp. czyli z URAL-em 4320. Co do samego BM-21 od Alangera, posiadam go i nie był aż tak trudny do zdobycia

Tomek, a tak na marginesie, to wiesz czym się różni Ural 375D od Ural'a 4320?????

Może warto się trochę wczytać i nie wypisywać głupot.

Ale tak na szybko, zewnętrznie nie różnią się niczym. Różnica pomiędzy tymi pojazdami jest taka, że model 375D był napędzany silnikiem benzynowym, a model 4320 silnikiem wysokoprężnym i w takiej formie jest produkowany do dziś, choć doczekał się już swoich następców.

Tomek, opamiętaj się grill???

Jak znam życie to i tak będzie skopany i trzeba będzie go dorabiać, mówię tutaj o naprawdę różnicach wynikających z obu pojazdów. Powiem jeszcze inaczej, nasze Star'y np. 244 lub 266 technicznie się nie różnią do pewnego momentu, po za rodzajem klamek, dopiero od jakiegoś czasu zaczęto je nie wiadomo po co modernizować. To jeżeli tak mają wyglądać, Twoim zdaniem, to mając model Omegi wystarczy że przerobię/dorobię grill i będę miał inny model. Zasadniczo, te pojazdy niczym się nie różnią.

Edited by Guest

Ale ja nigdzie nie pisałem, że to są 2 inne ciężarówki, pisałem, ze są to zmiany kosmetyczne, a Ty nie wiadomo dlaczego od razu mój brakwiedzy starasz się ukazać. Mam wiedzę o różnicach między tymi modelami. Muszę mieć gdyż przerabiam 4320 na 375D. Nie wysysam wszystkiego z palca.

• 2 weeks later...
  • Super Moderator

Witam

Co do Bm 21 to stary model miał inne przetłoczenia na tylnych błotnikach, zmiana grila no i układu wydechowego bo polska wersja ma go z przodu. Niby kosmetyka ale zmian jest sporo.

Poczekamy co tam trumpek zmajstruje.

Pozdro

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...