Jump to content
pepociufakers

[Z] PZL.23A Karaś i PZL.42 - 1:72 - IBG - już niedługo!

Recommended Posts

PZL P-8 był dostępny kilka lat temu od MK ! I jakość byłą bardzo dobra.

Jeżeli zaczniemy wymieniać dostępne modele z żywicy to jest tego sporo.

Jednak modele wtryskowe to to czego nam najbardziej potrzeba.

PZL P-8 był dostępny kilka lat temu od MK ! I jakość byłą bardzo dobra.

No właśnie. Jak ten nowy ma się do starego?

P- 8 od Marcina Kuźniara mam i myślę że w momencie kiedy się pojawił był najlepiej zrobionym modelem samolotu Polskiego w 1/72.

Arma Hobby to również pierwsza klasa ,ale ich modelu w ręku nie miałem. Myślę patrząc na fotki że od MK nie jest gorszy !

Tyle że MK wydał PZL P-8 /I a Arma Hobby PZL P-8/I i P-8II.

Oczywiście to sprawa gustu ,ale dla mnie to jedne z najpiękniejszych maszyn skonstruowanych w Polsce !

na prerecenzji wygląda bardzo dobrze !!!!

Moje pierwsze wrażenie w odniesieniu do tej recenzji:

Nie podoba mi się osłona silnika: Osobny kolektor z osłoną byłby bardziej "technologiczny". Te deflektory między osłoną karteru, a kolektorem nie występowały na każdej maszynie. Ich usunięcie będzie komplikowało budowę. Poza tym jeśli były, to chyba trochę głębiej, ale póki nie zobaczę na własne oczy, to pewności nie mam:

NDVD_043.jpg

Chłodnica oleju nie ma błędu:

pzl23-8.jpg

Będzie trzeba trochę pogłebić linie lotek, bo nie były przecież takie same jak podziały blach.

Śmigło chyba fabrycznie jest przystosowane do zamontowania tylko na stałe. Bez kręcącego się śmigiełka nie ma modelu

Śmigło chyba fabrycznie jest przystosowane do zamontowania tylko na stałe. Bez kręcącego się śmigiełka nie ma modelu

Co prawda to prawda. Ja nawet uważam, że smigiełko musi się kręcic przy delikatnym powiewie wiaterku. Dlatego od dawna sam sobie załatwiam sprawę kręcenia ,-)

Udało się właśnie nabyć na alledrogo dwa modele po cenie jakże nie dużej ,już nie mogę się doczekać przylotu ;) tych rybek .Odżyło marzenie o RWD 14b a gdyby tak ... to był by numer .Oficjalne podziękowania dla firmy IBG za te dwa modele ,wielki szacunek.

To bardzo zgrabna maszyna

18699880_1328182190636755_1981559845842452178_n.jpg?oh=5f565f6600debf20f897b13f8cc63ee7&oe=59E1B2AF

18698480_1328182233970084_3679509355359086978_n.jpg?oh=c7d9dcfa6199451fe0cd90a09f248191&oe=59A8059B

18767680_1328182240636750_5399311904366656975_n.jpg?oh=831663db55a6095c72d3dff8951009ca&oe=59AF1B4C

Za taką kasę i taką robotę pełen szacun. I to jest właśnie propozycja dostępna dla wszystkich i tych najmłodszych. O take P walczyliśmy ;-)

IBG w jednym z komentarzy na FB potwierdzili że planują Łosia i P.11- alleluja!

Moje pierwsze wrażenie w odniesieniu do tej recenzji:

Nie podoba mi się osłona silnika: Osobny kolektor z osłoną byłby bardziej "technologiczny". Te deflektory między osłoną karteru, a kolektorem nie występowały na każdej maszynie. Ich usunięcie będzie komplikowało budowę. Poza tym jeśli były, to chyba trochę głębiej, ale póki nie zobaczę na własne oczy, to pewności nie mam:

NDVD_043.jpg

Chłodnica oleju nie ma błędu:

pzl23-8.jpg

Będzie trzeba trochę pogłebić linie lotek, bo nie były przecież takie same jak podziały blach.

Od razu kiedy tylko ukazał się inbox, chciałem pisać, iż moim zdaniem kolektor jest do bani. Jest za szeroki w przekroju, a w rzucie od frontu, jego wewnętrzna średnica jest zbyt mała. Inaczej mówiąc, patrząc od przodu, to "na oko" za bardzo przysłania komorę silnika. Potwierdza to także już wykonany model PZL.42 na na naszym forum. Prawdopodobnie korekta tego błędu nie będzie jednak zbyt trudna....

Wahałem się czy lepiej wziąć wczesnego czy późnego 23B, ale dzięki temu pięknemu box-artowi już wiem

Panowie, wytłumaczcie lajkonikowi:

Jakie są różnice między wersją wczesną i późną Karasia B?

Czy wypraski w obu wersjach są różne, bo domyślam się, że kalkomanie tak?

Panowie, wytłumaczcie lajkonikowi:

Jakie są różnice między wersją wczesną i późną Karasia B?

Czy wypraski w obu wersjach są różne, bo domyślam się, że kalkomanie tak?

Z tym późne, wczesne to pewnie trochę naciągane, bo raczej chodzi o modyfikacje wprowadzane na remontowanych samolotach. Drobiazgi w rodzaju dodatkowej blachy przedłużającej osłonę silnika na spodzie, albo zgarniacza oleju osłaniającego oszklenie przed zabrudzeniem. Szczegółów szukaj w PKL.

W najnowszej "Mini Replice" nr 95 wersje Karasia są szczegółowo rozpisane.

Mam już wszystkie trzy wersje Karasia z IBG i czwartą też kupię. Wykombinowałem, że dobrze byłoby zamienić płaty między PZL.42 (ze slotami) a PZL.23B wczesnym (bez slotów). PZL.42 prawdopodobnie nie miał slotów, a niektóre z wczesnych Karasi B miały (temat jest rozpracowany w recenzji "Polskich Skrzydeł" w "Mini Replice" 80). Techmod robi potrzebne kalki. W ten sposób można "złapać" maksymalne różnice miedzy Karasiem B wczesnym i późnym.