Jump to content

Me 262 A1a Schwalbe 1/72 Revell


Recommended Posts

Po zakończeniu warsztatu, czas na galerię. Jaskółka Revella została wzbogacona o żywiczny nos CMK, blaszkę Eduarda, tablicę zegarów Yahu, owiewkę Pavli, swastyki z Techmodu i parę własnych drobiazgów. Powierzchnie zewnętrzne malowane Gunze C: 121, 122 (góra) i 117 (dół). Wewnętrzne Humbrolami: 67 (kabina), 240 (elementy podwozia i wnęka komory uzbrojenia), 27001 (wnęki widoczne przez komory podwozia głównego). I oczywiście parę dodatkowych kolorków na różną drobnicę. Na to wszystko różne specyfiki od MiG-a. Krawędzie natarcia płatów i stateczników przetupane suchym pędzlem 127 Humbrola. Sam zestaw jeszcze przyzwoity mimo wieku, beż większych jam czy nadlewek, składał się dość prosto. Wpasowanie tablicy Yahu wymaga usunięcia jednego panela z lewej burty kabiny. Edek pasuje, choć trochę podcięcia wymaga podłoga, gdyż zasłaniała podstawę tablicy i pedały steru kierunku wychodzą bardzo głęboko. Owiewka Pavli nieco wąska, ale daje się naciągnąć. O CMK pisał nie będę, kto chce niech poczyta sobie w warsztacie.

Czas na skończenie był najwyższy, szkoda było by przegapić gdy zwierzyna sama się pcha pod lufy. 3xB-17 + 1xB-24 (równoległe warsztaty), według cennika OBL daje 12 pkt., które w programie lojalnościowym LW można wymienić na EK I klasse a uzyskane dodatkowe 2 pkt. za Catalinę razem z pozostałymi z EK wystarczą do Ehren Pokal .

Jeszcze raz dziękuję wszystkim pomocnikom i kibicom .

 

Dość gadaniny czas na zdjęcia:

Obraz_092.jpg

 

Obraz_093.jpg

 

Obraz_094.jpg

 

Obraz_095.jpg

 

Obraz_096.jpg

 

Obraz_097.jpg

 

Obraz_102.jpg

 

Obraz_104.jpg

 

Obraz_118.jpg

 

! ! ! UWAGA ! ! !

PONIŻSZE ZDJĘCIE PRZEZNACZONE JEST TYLKO DLA WIDZÓW O SILNYCH NERWACH

OGLĄDASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

ZA STRATY MORALNE ORAZ SZKODY PSYCHICZNE I FIZYCZNE WYNIKAJĄCE Z OGLĄDANIA PONIŻSZEGO ZDJĘCIA

NIE ODPOWIADAM ! ! !

 

Wspólne zdjęcie wraz z Airfixowską Schwalbe zrobioną gdzieś na początku lat '90 XX wieku, przed odkryciem przeze mnie Humbroli:

 

Obraz_107.jpg

Edited by Guest
Link to post
Share on other sites

Porównując oba modele wydaje mi się że jakiś mały bo mały ,ale postęp widać .

Ja też mam trochę staroci i pomysł na temat wspólnej fotki - np. Karaś wczoraj i dziś Czyli Heller i IBG !

Obraz_107.jpg

Link to post
Share on other sites

Postęp musi być, w końcu takie było postanowienie:

Tytuł: Re: Modelarskie wyzwania i postanowienia 2017!!!

Podnosić umiejętności, rozbudować warsztat

Ja też mam trochę staroci i pomysł na temat wspólnej fotki - np. Karaś wczoraj i dziś Czyli Heller i IBG !

IDŹ NA CAŁOŚĆ: SP Ruch i IBG

Link to post
Share on other sites
Postęp musi być, w końcu takie było postanowienie:
Tytuł: Re: Modelarskie wyzwania i postanowienia 2017!!!

Podnosić umiejętności, rozbudować warsztat

Ja też mam trochę staroci i pomysł na temat wspólnej fotki - np. Karaś wczoraj i dziś Czyli Heller i IBG !

IDŹ NA CAŁOŚĆ: SP Ruch i IBG

No nie wiem czy SP Ruch jest jeszcze dostępny w kioskach Ruchu Ponieważ tych kiosków też już nie ma

Zwykle w modelach sprawdza się gdzie popełniono błędy ?

W modelu SP Ruch trzeba by zobaczyć czy cokolwiek jest tam OK !

W dzieciństwie wizyta w kiosku była równie pasjonująca jak dziś w sklepie modelarskim. A model SP Ruch dostarczał niezapomnianych wrażeń Współczesna młodzież nie ma pojęcia jak wyglądało życie w czasach kiedy nie było niczego

Karasia od Hellera pierwszy raz zobaczyłem na bazarze i na moją uczniowską kieszeń był zbyt kosztowny

Pewien człowiek sprowadzał modele zza granicy i zawsze jego bazarowe stoisko otoczone było wianuszkiem młodzieży, ceny były dla wielu barierą nie do przejścia. Teraz oczy już nie te ,często weny nie ma i dzięki internetowi jestem świadomy jak piękne modele potrafią Koledzy wyczarować z niczego Wtedy model sklejało się godzinkę i na półeczkę cieszyć oko

Link to post
Share on other sites

Niezłożonego Karasia z Ruchu trzymam gdzieś w swoich "archiwach", podobnie jak Hellera. Pewnie już nigdy nie trafią na warsztat, niestety.

 

A Schwalbe wyszedł pięknie! Gratulacje!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Oglądałem sobie ten model na Krakowskim Festiwalu, z jednej strony kawał włożonej pracy, zdjęcia ładnie oddają efekt, niestety na żywo troszkę to ginie, ale wiem - taka była koncepcja (zwłaszcza szpachlowane podziały).

Przejrzałem książki i muszę przyznać że poprawnie zamontowałeś osłony uzbrojenia - byłem przekonany że tan mały płaskownik jest tylko podkładką a osłony po podniesieniu powinny układać się w "V", tymczasem okazało się że to u mnie jest błąd, poprawnie jest u Ciebie, osłony z "przedziałkiem" tworzą "\_/", dla mnie lekcja na przyszłość

Bardzo podoba mi się ten schemat malowania, zwłaszcza na ogonie dobrze to wygląda! Brudzenie też wyważone.

Z niedoróbek które niestety zauważam to - mam wrażenie że nie skróciłeś goleni podwozia głównego -pisałem o tym w warsztacie- to jest błąd zestawu Revella; model ma zadarty w górę ogon, opony też coś niezbyt starannie wymalowane, druga sprawa to można by je lekko podszlifować, wyglądałby naturalniej (przyznaje się, ja też o tym w moim zapomniałem...), i chyba osłona przedniego podwozia, ta na goleni, powinna być zamontowana nieco wyżej, powinna trochę wchodzić we wnękę.

 

Dość marudzenia, ogólnie kawał roboty i bardzo przyzwoity model, dużo smaczków typu uchwyt w osłonie kokpitu i mocowania płyty pancernej, obicia i obtarcia farby tam gdzie trzeba, wszystko składa się na bardzo pozytywny odbiór:)

 

pozdrawiam!

ww

 

p.s. a skoro kolega ze Smoczogrodu to zapraszam na spotkanie IPMSu! może uda się pstryknąć ładne późnowiosenne zdjęcie parki Jaskółek z rozdziawionymi dziobami szczegóły spotkania wkrótce

Link to post
Share on other sites

Golenie skracałem zgodnie z Twoją radą "o 1-2mm", chociaż bardziej o 1 niż o 2. I też wydaje mi się,że ogonek zbytnio zadarty. Na opony popatrzę i poprawię. Dobrze jak ktoś świeżym okiem popatrzy, bo samemu to zawsze wszystko jest "the best". Podziękował.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.