Jump to content
jan-kol

MeliusManu

Recommended Posts

Ja na wszelki wypadek zgromadziłem całą korespondencję jaką z tym człowiekiem prowadziłem.

Jak będzie trzeba to ujawnię, bo gość bywa - jak dla mnie - wyjątkowo bezczelny i agresywny.

Ja na wszelki wypadek zgromadziłem całą korespondencję jaką z tym człowiekiem prowadziłem.

Jak będzie trzeba to ujawnię, bo gość bywa - jak dla mnie - wyjątkowo bezczelny i agresywny.

Ja także mam swoją. Poprzednio wszystko przytoczyłem, wait... nie wszystko, bo zamknęli, ale co mi tam, spisze jeszcze raz.

Dopóki nie spotka się z którymś z "zadowolonych" klientów na jakiejś imprezie modelarskiej.

cóż jak pisałem wcześniej przerost formy nad treścią, chamstwo i prostactwo, bo jeśli wszystkie projekty są tak "złe" to zamiast strzelać z d... wypadało by zrobić tutorial z wymogami dla jaśnie wielmożnych a nie kolokwialnie mówiąc drzeć ryja...

Co do realizacji, jak się nie ogarnia to trzeba poinformować że nie realizują projektów zlecanych do odwołania a tylko gotowe podesłane i wykonane ściśle według wzornika... i kłopot z głowy, można dodać adnotację że nie biorą odpowiedzialności za błędy w projektach i wilk syty i owca cała, ale ja odniosłem wrażenie że Panowie mają wielki apetyt na bycie potentatem no tylko troszkę zaplecza zabrakło... o kulturze wypowiedzi czy korespondecji nie będę się wypowiadał pozostawiam do samooceny czytających...

I kolejny raz miało być tak pięknie i ładnie a wyszło jak zawsze... żal.

Skorzystałem z usług MM dwa razy. Nie powiem kontakt szybki i szybkie wykonanie (może akurat mieli "wolne moce przerobowe"?) Tyle że: A) kalki nie trzymają podanych wymiarów (były większe od zamówionych), B) w jednym przypadku zrobili w innym odcieniu. Tak więc mam, a jakbym nie miał, bo nie wiem czy ich użyję.

Informuję jak obiecałem. MeliusManu oddał mi pieniądze za rezygnacje, przed chwilą sprawdziłem konto, dziś została zaksięgowana wpłata, tak więc ja mam z nim sprawę zakończoną. Jak widać trwało to jakiś czas i zużyło sporo nerwów zarówno moich jak i zapewne jego, a można było to rozwiązać wcześniej a nie robić dziwne gry.

Decyzje pozostawiam innym co do interesów z firmą.

No!

I Kajetana S. na fb nie można znaleźć...

Słuchajcie, a co mi radzicie zrobić? Mam model w niechcianym depozycie u MM, a o maskach cicho.

Ja bym bombardował mailami, tak na początek.

Bo skoro przez 2 lata pisałeś do niego ze dwa razy, to on pewnie już nie pamięta skąd ten model się u niego wziął.

Poszedł mail przypominający. Trochę mi nie po drodze z Krakowa do ich firmy gdzieś koło Cieszyna...

Poszedł mail przypominający. Trochę mi nie po drodze z Krakowa do ich firmy gdzieś koło Cieszyna...

Podobno w Skoczowie mają siedzibę.

wiem, kiedyś ich namierzałem. na razie czekam na odpowiedź.

no ja bym pakował dupsko i jechał, sam dałem pewnej firmie - co by nie wymieniać- kilka elementów i już wsysło = 3 zdekompletowane modele...

Szanowni Forumowicze, ponieważ nie wszyscy są świadomi, uważam, że należy to wyraźnie i jasno powiedzieć.

Klienci piszący komentarze nieprzychylne, krytyczne i szydzące mogą trafić na firmową tablicę:

Klienci_zpsaw6kemwm.jpg

Jest już na niej m.in. Solo

Tak sobie czytam przygody szanownych konfratrów z MM, i w głowę zachodzę...

...czemu nikt jeszcze nie zebrał poszkodowanych (konkretne przypadki, daty i korespondencje)

i nie zgłosił podejrzenia o popełnieniu przestępstwa do najbliższej prokuratury?

To nie sąd, nie trzeba zakładać sprawy ani dowodzić winy.

Właśnie w tym celu są urzędnicy prokuratury aby sprawdzić czy nie zostało popełnione jakieś łajdactwo.

Przecież ten proceder trwa już kawał czasu, nie jest to pojedynczy przypadek, są kolejni "zadowoleni".

Wszystko to spełnia aż nadto kryteria naciągania i oszustwa (choćby niecelowego).

Biorąc do tego jeszcze butę i arogancję, że o chamstwie nie wspomnę

"Jaśnie Pana" z MM pod uwagę, wnoszę jak powyżej.

Wszystkim zaś poszkodowanym, gratuluje cierpliwości i samozaparcia w dążeniu do wymarzonego modelu.

Mnie Pań z MM proponował pomoc przy kalkomaniach do EC-135 LPR.

I jak tak teraz czytam, to cieszę się, że nie skorzystałem, i raczej po tym wpisie już nie będę mógł skorzystać.

Wyląduje obok Solo na ścianie ulubionych

Z uwagą czytałem wątek i z tego co napisane wnioskuję że poszkodowany jest 1 modelarz któremu firma przetrzymuje model. Drugiemu już zwrócono kasę a reszta gawiedzi nie doczekała się swoich zamówień-tyle i aż tyle. Więc nikt finansowo nie został poszkodowany oprócz strat moralnych .Oczywiście nierzetelne firmy trzeba piętnować bo to ostrzeżenie dla innych, a największą karą jest utrata wiarygodności firmy.

@klondike chyba musisz czytać jeszcze raz, kasę zwrócono bo już na kilku forach jest dym o nieżetelność w/w i być może "łaskawy" zwrot kasy to efekt właśnie poruszenia tej kwesti w środowisku modelarskim, a utrata wiarygodności z tego co można poczytać to tylko na własne życzenie...

Ja otrzymałem na swoją prośbę:

-----Original Message-----

From: Bartłomiej ...[mailto:lipstein@......pl]

Sent: Wednesday, May 24, 2017 6:13 PM

To: biuro@meliusmanu.pl

Cc: rafal@...... .pl

Subject: Maski do USS Enterprise

Witam.

Proszę o informację, na kiedy będą gotowe maski do malowania modelu USS

Enterprise 1:500, który został do Was wysłany w celu dokonania pomiarów

i wykonania zamówienia w lipcu 2015 roku. Od ponad pół roku nikt się w

tej sprawie nie odezwał pomimo dwóch telefonicznych rozmów i zapewnień,

że projekt jest/będzie realizowany.

Jeśli Panowie nie macie czasu na wykonywanie nietypowych zamówień,

proszę o zwrot modelu na adres Bartłomiej ..., ul. .... , Kraków (Zleceniodawca) lub Rafał ...., ul. .... , Nowy Sącz (Właściciel modelu).

taką oto odpowiedź:

"Uprzejmie więc informuję że model został odesłany w dniu wczorajszym do Nowego Sącza."

Czekam na skan potwierdzenia nadania paczki i na informację od właściciela modelu, że doszła i niczego nie brakuje.

Szkoda, bo model robiłem koledze, który dostał go od żony na urodziny i zaoferowałem swoją pomoc z wykonaniem. Bez tych masek pewne tylko wash i dokończenie oświetlenia wewnątrz. Mam nadzieję, że niczego nie będzie brakowało i nic nie zostało uszkodzone.

Ja też na ścianę...

Ja tylko raz się z nimi kontaktowałem... dość chłodny to był kontakt.

Dostałem namiar na "pepsi" i wszystko załatwiłem w miłej atmosferze.

Pełna profeska. Mogę polecić reszcie gawiedzi

Wiadomość z dnia dzisiejszego, 11:58, w odpowiedzi na prośbę o skan dowodu nadania przesyłki (zwrot modelu):

"W związku z Pańskimi kłamstwami i pomówieniami nie mam ani czasu,

ani ochoty na jakąkolwiek dalszą z Szanownym Panem korespondencję.

Spodziewam się też i mam świadomość dalszego kombinatorstwa i

następnych pomówień, więc uprzejmie informuję o wykonaniu przeze mnie

pełnej dokumentacji tego co i w jakim stanie wysłałem. Tacy kombinatorzy

już byli i nadal próbują być mocno aktywni jak widać, ku swojemu i

innych zadowoleniu.

P.S. To też Pan zacytuje w całości ? Wątpię."

Ja tylko chciałem maski...

Ja nie twierdzę, że mnie oszukał. Zaliczki nie wpłacałem, wysłałem jedynie model celem zrobienia projektu, co zrozumiałe. Fakt jest taki, że zleciłem i nie ma realizacji. Od lipca 2015. I tylko tyle. Nikogo nie pomawiam i nie okłamuję ani nie kombinuję. Skoro jest dokumentacja, to mam nadzieję, że wszystko wróci. Treść mojej korespondencji wrzuciłem powyżej, na dowód.

Edited by Guest

Gościowi się ubzdurało, że będzie biznes robił, tylko nikt mu nie wyjaśnił co znaczy słowo USŁUGI.

Mentalnie żyje jeszcze w PRL-u.