Jump to content

Recommended Posts

• Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tak, masz rację, gawiedź siedzi i szumi, choć przecież nic się nie stało, tylko jedna osoba czegoś tam nie dostała, a druga też nie, a w ogóle to MM jest porządną firmą, tylko my sami nie wiemy czego

Dajcie Panowie spokój z linkami. Może to świetni fachowcy - piszę zupełnie bez sarkazmu - ale w moim wypadku się o tym nie przekonam. Mi jest po prostu trochę głupio, bo nie dla siebie zlecałem i model miał być "podpimpowanym" prezentem dla fascynata Startreka. Z mojej strony tyle, czekam na info, co z modelem...

Niema co... niezły jest

Nie dość, że nie wywiązuje się ze zobowiązań, to jeszcze się nabzdyczył

Ja nie twierdzę, że mnie oszukał. Zaliczki nie wpłacałem, wysłałem jedynie model celem zrobienia projektu, co zrozumiałe. Fakt jest taki, że zleciłem i nie ma realizacji. Od lipca 2015. I tylko tyle. Nikogo nie pomawiam i nie okłamuję ani nie kombinuję. Skoro jest dokumentacja, to mam nadzieję, że wszystko wróci. Treść mojej korespondencji wrzuciłem powyżej, na dowód.

... ależ szanowny Panie oczywiście, że Pana oszukał... umowa słowna "gentleman's agreement"

w tym kraju jest tak samo wiążąca jak pisana

Jak masz Pan jeszcze korespondencje he he he

(...)a reszta gawiedzi(...)

Tak, masz rację, gawiedź siedzi i szumi, choć przecież nic się nie stało, tylko jedna osoba czegoś tam nie dostała, a druga też nie, a w ogóle to MM jest porządną firmą, tylko my sami nie wiemy czego chcemy i czepiamy się biednego "biznesmena", którego wielkości docenić nie potrafimy, zapewne przez naszą małość.

Oczywiście, można bagatelizować, szczególnie że MM, z tego co słyszałem, "swoim" robi szybko i jak trzeba, tylko gawiedź nie jest godna normalnej obsługi, ale kto by się tam gawiedzią przejmował.

MeliusManu jest dla mnie swoistym kuriozum na rynku modelarskim.

To już nie jest tylko kwestia tego że ktoś zobowiązuje się do wykonania pewnego zlecenia i nie robi niczego, ale niewyobrażalne wręcz chamstwo i bezczelność w traktowaniu klientów, czego przykłady były tu podawane, a których jest z tego co wiem znacznie więcej.

Dla mnie jakimś swoistym kuriozum jest ostatni mail, gdzie model klienta, który MM trzymał miesiącami, czy też latami, jest niemalże "rzucony w twarz" klientowi, nie tylko bez jednego słowa "przepraszam", to jeszcze z wyzwiskami i oskarżeniami, że bezczelny klient ośmielił się dochodzić swoich praw i zakłóca spokój artysty kalkomaniowego.

Nie wiem, to po prostu trudno zrozumieć., trudno w takie zachowanie uwierzyć...

Ale dobrze się stało, że autor wątku założył go, a kilka osób napisało ze szczegółami o swoich kontaktach z MeliusManu.

Nie wiem czy dojdzie do pozwu zbiorowego, czy do jakiejś innej metody rozprawienia się z tym cwaniaczkiem, jednak dobrze się stało że wiele osóbó usłyszało kilka słów prawdy o MeliusManu i mam nadzieję, że wiele osób poszuka sobie innego dostawcy kalkomanii czy masek, których na rynku zdaje się nie brakuje.

• Like 1

No przecież do podobnych zarzutów się ustosunkował poprzednio: dowiedziałem się że jestem kłamcą i go pomówiłem.

Też czekam na ewentualną replikę, jakby co mam zarchiwizowane jego maile, mogę zacząć cytować.

• Super Moderator
Szkoda, że Kajetan nie może się ustosunkować, poprzednio bardzo aktywnie dyskutował. Widocznie jest mu wstyd...

Wczoraj o godzinie 7.59 widziałem MeliusManu na forum.

Na pewno wątk zauważył.

Przed zamówieniem kalek poproście o wysokiej jakości zdjęcie jakiegoś przykładu. Kiedyś zamówiłem kalki do Blackhawka (Do boju) w 1:144 i niestety jakość ich była bardzo słaba. Nazwy osoby od której brałem nie podam, ale można sobie wyszukać kto to taki. Kalki były drukowane ze zwykłej drukarki przez co strasznie było widać raster, co przy takiej skali jest niedopuszczalne i umieszczanie ich na modelu to obciach.

A dlaczego na PW. Skoro to uczciwy rzemieślnik, …
Ludzie mają różne historie. Adam życzy sobie prywatności to należy to uszanować. Zwłaszcza, że jest rzetelny i nie chcielibyśmy utracić możliwości korzystania z jego usług.

Kontakt z Adamem był płynny, życzliwy, owocujący dobrze wydrukowaną kalkomanią za rozsądne pieniądze.

Ja się w tym wątku nie wypowiadałem, bo jak to wcześniej ustalili panowie z MM, jestem stronniczy. Odpadłem już na etapie ustalania warunków zamówienia w MM. Nie chcę z nimi kiedykolwiek współpracować. Mógłbym spokojnie trafić do galerii zdjęć „tych klientów nie obsługujemy”.

Na kalkach Pepsi Adama nie ma rastra - mam od niego min kalki do swojego Jake'a w 144 - polecam

Gdybym brał od niego to pewnie bym był zadowolony ;) Szkoda tylko, że wtedy był dym o prawa autorskie i inne takie, i Adam już ich nie mógł/nie chciał sprzedawać.

Na kalkach Pepsi Adama nie ma rastra - mam od niego min kalki do swojego Jake'a w 144 - polecam

To czy jest raster zależy w pewien sposób od techniki druku, ale bardziej od tego co na tej kalce się znajduje.

Proste wzory typu kreski, napisy można drukować z rastrem lub bez niego, ale zdjęcia bez rastra nie da się wydrukować.

O tym czy raster jest widoczny czy nie, decyduje jakość urządzenia drukującego. Ze zwykłej drukarki raster o liniaturze 80 lpi jest widoczny gołym okiem.

Z dobrej maszyny raster 150 lpi jest trudno dostrzegalny. Z super maszyny 200 lpi gołym okiem jest nie do zobaczenia.

• 2 weeks later...

W mojej sprawie z MM - właściciel dostał model z powrotem, podobno niczego nie brakuje i wszystko z nim w porządku.