Skocz do zawartości

USS Missouri 1:200 (Trumpeter set + Pontos PE + Eduard PE)


Voyteque

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie dziękuję!

 

Zainspirowany rozważaniami Dorotki nad Bismarckiem pozwolę sobie się podzielić w tym wątku moimi, (jak sądzę) ciekawymi linkami źródeł dotyczących budowy modelu USS Missouri:

 

https://maritime.org/doc/bbmosalvage/index.htm

 

http://blog.naver.com/dlatjdska77/221104549725

 

http://www.armchairgeneral.com/forums/showthread.php?t=174087

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć super robota. Wstawię kilka kolorowych fotek USS Missouri z Zatoki Tokijskiej. Są dosyć niewyraźne ponieważ to klatki z filmu. Ciekawostką według mnie jest kolor pokładu głównego. Widać że odmalowana jest tylko część dziobowa, jakby specjalnie na ceremonie. Może Ci się przyda.

Jak chcesz to poszukaj w sieci filmiku ;-)

 

Kliknij na zdjęcie to się powiększy Pozdrawiam.

 

65675059785_002438_3_1_jpg_300x300_q85.jpg 65675059785_002461_3_1_jpg_300x300_q85.jpg 65675059785_002484_3_1_jpg_300x300_q85.jpg 65675059785_002507_3_1_jpg_300x300_q85.jpg 65675059785_002530_3_1_jpg_300x300_q85.jpg 65675059785_002553_3_1_jpg_300x300_q85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAW - dziękuję. Cholera, poprzecierany ten pokład masakrycznie (jak moje służbowe Mondeo )... Mam jednak wrażenie, że na modelu niekoniecznie wyglądałoby to dobrze...

 

Co mnie bardziej martwi to kolor nadbudówki. W wyniku moich eksperymentów (wciąż się uczę) z czarnym podkładem kolor nadbudówki na modelu jest ciemniejszy niż na zdjęciach... No cóż, człowiek uczy się całe życie i głupi umiera...

 

A filmik o którym pisałeś zainteresowani znajdą tu:

 

 

P.S.1 Dorotka, dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję za bezinteresowną pomoc!

 

P.S.2 Fajnie, że coś drgnęło w wątku, bo już się zastanawiałem, czy kogoś Mo w ogóle interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyteque pisze: " Fajnie, że coś drgnęło w wątku, bo już się zastanawiałem, czy kogoś Mo w ogóle interesuje..." Wiesz, to jest chyba jedyny okręt, którego model, jeżeli już się ktos na jego wykonanie zdecydował, musi być zrobiony w skali <1/200. Mniejsza do tego okrętu to dla mnie profanacja, nooo...może nie świetości, ale...On po prostu na to zasługuje. I nie jest to chyba tylko moje zdanie

 

AAAMEN!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po cichu podglądam i teraz nie wytrzymam. "MISZCZOWIE" robią WSZYSTKO w 1/700!
Si!

 

Apropo zainteresowania. Śledzę cichutko i podziwiam... moja bajka to IJN wiec merytorycznie nic nie dodam ..... ale ten projekt jest świetnie realizowany

Tak trzymaj!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackman: a pigment srebrny chyba też dałby radę? Swoją drogą pomysł do wdrożenia!
nie mam doświadczenia z pigmentem. Pewnie dałby radę równie dobrze !

Witek@ stosuje pigmenty nakładane miękkim pędzlem (efekt genialny), większość modelarzy przeciera suchym pędzlem. Ja używam miękkich kredek i ołówka....

ołówek w mojej ocenie daje w miarę prawdziwy kolor do odcienia wytartej, błyszczącej stali nie zostawiając ziarna (OK nie za dużo ziarnistości aby być precyzyjnym - bo toś tam jednak zostaje)

 

tu używałem ołówka 3B:

24646354268_1e36cc6215_b.jpg

24646355238_d7d21f41a6_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ołówek w mojej ocenie daje w miarę prawdziwy kolor do odcienia wytartej, błyszczącej stali...

 

Ja wiem że jesteśmy w dziale okrętowym, ale bez przesady Samoloty są pokryte amelinium, o ile nie jakąść szmatą lub inną sklejką.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ołówek w mojej ocenie daje w miarę prawdziwy kolor do odcienia wytartej, błyszczącej stali...

 

Ja wiem że jesteśmy w dziale okrętowym, ale bez przesady Samoloty są pokryte amelinium, o ile nie jakąść szmatą lub inną sklejką.....

 

a gdzie Ty tam na samoloty patrzysz..? ryfle, kantówki, beczki, itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja... Człowiek na chwilę zostawi wątek a tu Loża Szyderców szaleje w najlepsze! Ja się oczywiście z tego bardzo cieszę!

 

No po cichu podglądam i teraz nie wytrzymam. "MISZCZOWIE" robią WSZYSTKO w 1/700!

 

A robiłeś coś w 1/200? Ja z 1/700 jeszcze nie pracowałem, ale zapewne wkrótce spróbuję i wtedy Ci odpowiem merytorycznie

 

tylko na samolotach widać

 

Ten ołówek widać też w innych miejscach i na pewno tę technikę wykorzystam. Mam tylko prośbę, czy moglibyście pokazać, gdzie i w jakiej formie takie przetarcia najczęściej występują?

 

No po cichu podglądam i teraz nie wytrzymam. "MISZCZOWIE" robią WSZYSTKO w 1/700!
Si!

 

Apropo zainteresowania. Śledzę cichutko i podziwiam... moja bajka to IJN wiec merytorycznie nic nie dodam ..... ale ten projekt jest świetnie realizowany

Tak trzymaj!!

 

Pięknie dziękuję, z IJN mam Yamato z blaszkami od Pontosa i Edka, ale chyba się nie odważę prowadzić relacji na forum. Za dużo tu fanatyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pięknie dziękuję, z IJN mam Yamato z blaszkami od Pontosa i Edka, ale chyba się nie odważę prowadzić relacji na forum. Za dużo tu fanatyków " - pisze Voyteque. Nie dziw się, bo sam wiesz, że IJN to samo piękno i wielu z nas pada na mózg...

 

Zgadzam się - są piękne!

Zgadzam się - pada na mózg!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ołówek widać też w innych miejscach i na pewno tę technikę wykorzystam. Mam tylko prośbę, czy moglibyście pokazać, gdzie i w jakiej formie takie przetarcia najczęściej występują

Występują tam gdzie występują marynarze ....

na poważnie to najczęściej ślady przetarć powstają od rąk, butów, obtarć o inne sprzęty (łodzie, wózki ) lub burty niższych okrętów

najczęściej na ciągach komunikacyjnych pokładu, wokół dział, na kantach wierz oraz karabinów, drabinkach itd, itp....

 

gdzie dokładnie ? - tam gdzie modelarz sobie wymyśli !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skończyły się wyjazdy i do końca roku powinienem zaznać odrobiny spokoju

 

Nadbudówka właściwie skończona w 95%. Dodałem kosze, i olinowanie. Brakuje dosłownie kilku elementów.

 

Przykleiłem drewniane pokłady od Pontosa, które wcześniej pomalowałem. Niestety plotki o słabym spasowaniu pokładu do modelu Trumpka okazały się prawdziwe - istna droga przez mękę i duża ilość poprawek...

 

Dodałem 'dry transfers' i pobrudziłem kadłub. Nauczony lekcją z Dreda, tym razem zrobiłem to dość oszczędnie (może nawet zbyt oszczędnie...).

 

Teraz czas na detale pokładu, w podróż ruszam od rufy

 

Niestety dopadł mnie problem każdego budowniczego w 1:200, czyli robienie zdjęć. Myślałem o użyciu ekranu od rzutnika jako tła (ktoś już o tym pisał na forum), ale nie wiem, jak to wyjdzie (mam ekran szary). Jutro poeksperymentuję, dodam też zdjęcia 'brudzingu' kadłuba.

 

Tymczasem nie mogłem się powstrzymać i zrobiłem na szybko dwa zdjęcia

 

38793154661_aa6b3eed8f_b.jpg

 

38793154121_ebc2402e1b_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co sie ŻÓca na oczy me śliczne to zajebisty kontrast między zaciuraną jak z epoki węgla nadbudówką i śnieżnobiałymi wENRZami p-poż i pływakami sieci ratunkowych....

 

1. Nie jest zaciurany, to efekt lampy błyskowej

2. Węże takie zostaną - taka jest artystyczna wizja autora Podoba mi się ten kontrast..

3. Pływaki przyciemnię jeszcze, rzeczywiście za bardzo się rzucają w oczy.

 

Już myślałem, że się bardziej doczepisz do kontrastu nadbudówki względem kadłuba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co lampa ma wspólnego z faktem że ona jest zaciurana, jakby on był opalany cieŃkim wUNglem, albo gdyby pół godziny wczaśniej skończyli ony wUNgiel bunkrować.

 

No ale jeżeli już jest zaciurany (ja przecież nie krytykuję, ino stwierdzam fakt ) to po całości a nie tu wUNgiel, a tu świeżutkie pranie u Zosi w ogródku.... No i tak jak Krzychu mówi, uznałem że kadłuba ( a już w szczególności jego części podwodnej ) jeszcze nie skończyłeś ciurać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.