Jump to content
Marak

Primer for CA CEMENT

Recommended Posts

Kupiłem taki oto specyfik.

Ponieważ moja znajomość i zaliczenie na studiach angielskiego ma być niedługo uznana

jako ósmy cud świata, mam prośbę do kolegów o skrótowe przetłumaczenie instrukcji użycia.

Jak już będę wiedział, co z tym zrobić, to podzielę się wiedzą, czy warto go kupić.

Primer_for_ca_cement_zpsx7rec7dy.jpg

cześć !

Podkład pod Kleje Cyjanoakrylowe. Powoduje łatwiejsze sklejanie się powierzchni.

Generalnie jak wszystkie takie specyfiki należy bardzo uważać na kontakt ze skórą lub oczami.

Aplikować na obydwie powierzchnie w niewielkiej ilości. Primer szybko wgryzie się w powierzchnie. Następnie Aplikować Klej Cyjanoakrylowy w niewielkiej ilości. Używanie na go materiałach innych niż PP,PE i POM może powodować ich łamliwość lub łamanie.

To tak w duuuużym uproszczeniu.

Te PP PE i POM to jakieś inne tworzywa sztuczne chyba mniej podatne na łączenie samym cyjanoaklrylem. Chyba raczej do zastosowania przy plastikach innych niż te z których robi się zwykłe modele plastikowe.

Ja osobiści tego nigdy nie używałem. Kleję modele plastikowe klejami do modeli (np. TAMIYA EXTRA THIN Cement).

Są modelarze co kleją tylko cyjanoakrylami (podobno lepiej się obrabia taki klej jak coś się nadleje i stosują go jako szpachlę w płynie).

To tak w skrócie. Też nie wiem aż tak wiele bo sam kleję od przypadku do przypadku i raczej proste modele bez cudowania z różnymi specyfikami.

Tu masz link do opisu tych tworzyw PP PE POM

http://www.boral.pl/oferta-7

Pozdrawiam

Marcin

P.S.

Acha. No i z dala z tym jak i z resztą innych takich specyfików od oczu, skóry, nie jeść nie pić i nie dawać dzieciom. Jak coś do oka to szybko przemywać letnią wodą, skórę też. Ni wąchać i nie używać przy otwartych źródłach ognia (łatwopalne). Po użyciu umyć ręce i twarz.

Serdeczne dzięki.

Zrobiłem pierwszą próbę na patyczkach od lizaków, które kiepsko kleją się CA.

Jest rzeczywiście trochę lepiej, ale wynik nie jest oszałamiający.

Odnośnie zastosowania w modelarstwie. Dopóki kleisz z pudła, to ten primer

jest, oczywiście, nieprzydatny. Ale często robię swoje dodatki i wtedy różnie

bywa z klejeniem plastików wyciętych z PET, PP czy innego dostępnego

materiału.

Kolejną próbę zrobię w sobotę, kiedy przyjdą wnuki i...

nie ma siły, zaraz będzie lament. –Dziadziuś, słonikowi urwała się trąba,

przyklej ją. - lub coś w tym rodzaju.