Skocz do zawartości

Aerograf do podkładu


Hammett

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Moje pytanie, jak w temacie, jaki aerograf będzie najlepszy do podkładu. Jako że mój chińczyk ma humory jak baba, pomyślałem o kupnie jakiegoś aero głównie do podkładów. Czy dysza 0.3 będzie odpowiednia? Co polecacie? Nie chcę kolejnego najtańszego chinola, ale też nie ma to być sprzęt klasy Infinity ;) Używam głównie Mr. Surfacer 1200 i 1500. Kleje samoloty w skali 1:48 i sporadycznie 1:32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechnie uważa się, że jeden z najlepszych (albo i najlepszy) aerek do podkładów to Procon PS-290, z owalną dyszą, 0,5 mm.

Mam go od kilku miesięcy, ale ze wstydem muszę przyznać, że jeszcze ani razu nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechnie uważa się, że jeden z najlepszych (albo i najlepszy) aerek do podkładów to Procon PS-290, z owalną dyszą, 0,5 mm.

Mam go od kilku miesięcy, ale ze wstydem muszę przyznać, że jeszcze ani razu nie używałem.

Mam PS-290 i jest n idealny do ogólnego malowania dużych powierzchni - ja go używam głównie do werniksowania całego modelu bezbarwnym, czy to samolotu czy np budy samochodu.

Do podkładów wystarcza mi właśnie pseudoiwata lub NEO for Iwata - zależy co mam pod ręką.

 

OT

Solo mam podobnie z Infinity, leży już chyba 2 lub 3 miesiąc bo od kiedy go kupiłem okazuje się, że na razie daję sobie radę tymi co mam i nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narobiliście mi smaka na tego Procona, ale cena trochę powyzej założonego budżetu. Chyba po prostu dokupię dyszę i iglicę do mojego Infinity i po sprawie. Chociaż ta owalna plamka w ps-290 kusi... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest najtaniej do kupienia chyba (i ja tutaj kupiłem):

http://www.amiami.com/top/detail/detail?gcode=TOL-MHB-PS290&page=top%2Fsearch%2Flist%3Fs_keywords%3Dps290%24pagemax%3D40%24getcnt%3D0%24pagecnt%3D1

 

Inna sprawa że ostatnio celnicy się uaktywnili i jak Cię dorwą, to 23% VATu zapłacisz. Ale ponoć warto.

Podobno jest duża różnica między H&S nawet z dyszą 0,4mm a tym Proconem. Ale trochę kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrL

W ultrze dysze i igły są takie same jak w evi i infinity wiec nie będzie różnicy. Różnica jest tylko w bajerach i zbiorniku.

To wiem. Chodzi mi o to czy jak założę dyszę 0,4 czy 0,6 z igłą i air capem to będę swobodnie malował podkładem. Na 0,2 sie czasem przytyka, a jak rozcieńczę Vallejo to się źle układa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Surfacera Gunze (1200-1500) - naturalnie tak.

Tym Surfacerem swobodnie można malować nawet dyszą 0,2 mm, nic nie ma prawa się zatykać.

Chodzi w tym wszystkim o to, żeby powierzchnia pokryta takim Surfacerem była jak najbardziej gładka, jedwabista - do tego lepiej używać dużej dyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest najtaniej do kupienia chyba (i ja tutaj kupiłem):

http://www.amiami.com/top/detail/detail?gcode=TOL-MHB-PS290&page=top%2Fsearch%2Flist%3Fs_keywords%3Dps290%24pagemax%3D40%24getcnt%3D0%24pagecnt%3D1

 

Inna sprawa że ostatnio celnicy się uaktywnili i jak Cię dorwą, to 23% VATu zapłacisz. Ale ponoć warto.

Podobno jest duża różnica między H&S nawet z dyszą 0,4mm a tym Proconem. Ale trochę kosztuje.

 

Solo, skoro ten Procon zalega ci w szafie, to może chciałbyś go sprzedać. Jeśli tak, pisz proszę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

A wiec moje pytanie brzmi procon boy ps 268 sq a procon boy ps 290 czy jest aż taka różnica pomiędzy nimi ?? żeby dopłacać ponad drugie tyle do używania podkładu i lakierów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sq jest pancerny, igłą mozesz dziergać w betonie, chcesz równa warstwę na dużej powierzchni, masz 0,4 igle,która skręcona do minimum rysuje takie zawijasy ze ci szczeka opadnie. Za 200 stówki w japoni nic lepszego nie dostaniesz, lub lepsza wersja aluminiowa (bo on ciężki jest) i do tego plastikowe zbiorniki z Wave na hlj.com są dostępne. Za psie pieniądze sprzęt na lata.

 

290 ma inna budowę i wywodzi się z innej serii stad zapewne cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.