Jump to content
Dumo

Panzer IV/70(A) Sd.Kfz.162/1 [1:35]

Recommended Posts

Pierwszy łosz nałożony:

Panzer-IV_qrsrasq.jpg

O! Prosze! Ktos sobie przypomnial o modelu....

Nareszcie miałem trochę czasu, w tygodniu skończę całe cieniowanie

Rafał, ty żyjesz!! Trzymam cię za słowo.

Żyję ale ledwo

Właśnie maziam, jutro pojawią się fotki

Tik Tak.

Oj już nie poganiaj

Łosze skończone, w następnym tygodniu młotkowanie:

Panzer-IV_qraheha.jpg

Panzer-IV_qrahehq.jpg

Super wygląda po tym washu:) Czy mógłbyś zdradzić nieco więcej, jak go nakładałeś? Czy dałeś sam olej i później go ściągałeś, czy rozrobiłeś olej z rozcieńczalnikiem i robiłeś tylko drobniejsze smugi? Bardzo podoba mi się ten efekt, jest lekko zabrudzony, ale wszystko jest dalej bardzo subtelne, no mega dobrze to wygląda:)

No i ładnie.

Dzięki

Super wygląda po tym washu:) Czy mógłbyś zdradzić nieco więcej, jak go nakładałeś? Czy dałeś sam olej i później go ściągałeś, czy rozrobiłeś olej z rozcieńczalnikiem i robiłeś tylko drobniejsze smugi? Bardzo podoba mi się ten efekt, jest lekko zabrudzony, ale wszystko jest dalej bardzo subtelne, no mega dobrze to wygląda:)

Na początek na całość płukanka ciemny olej artystyczny z terpentyną, po wyschnięciu wytarte za pomocą wacików do uszu. Następnie biedronka z koloru niebieskiego zielonego białego i jasnego brązu. Ruchami góra dół pędzelkiem rostarte i po wyschnięciu znów wytarte za pomocą wacików. Po wyschnięciu sidolux i punktowy ciemny brązowy wash nakładany pędzelkiem 00. To by było na tyle. Dzisiaj zaczynam obijanie

Fajnie to wygląda. Planujesz jakąś podstawkę z kontekstem historycznym??

Mała podstaweczka chyba z asfaltem tak jak na zdjęciu ale jeszcze się zastanawiam

Po dłuższej przerwie powrót do warsztatu, dzisiaj porządki i przygotowanie, jutro malujemy:

Panzer-IV_qxeqsxx.jpg

Przynajmniej masz porządek na warsztacie. To maluj.

Nadal porządki i patrzcie co i ile mi się uzbierało przez lata

W pudełkach:

MG6453jpg_qxwhrre.jpg

MG6454jpg_qxwhrrx.jpg

Po kompresji:

MG6457jpg_qxwhrrw.jpg

Po dłuuuugiej przerwie wziąłem się nareszcie za malowanie. Młotkowanie gotowe, jutro zacieki i matowy lakier

Panzer-IV_qnprpqq.jpg

Panzer-IV_qnprhpp.jpg

Yyy ale "felgi" chyba takie czerwone nie zostawisz? Skoro od cholowania gąsienica się błyszczy to i ranty w felgach też powinny...

Greif ma trochę racji, ale zależy co chcesz osiągnąć. Bo jeżeli pojazd stoi przez kilka dni to te srebrne wytarcia powinny być pokryte rdzawym nalotem. Tak czy inaczej na kołach też wypadałoby je dorobić.

Mlotkowanie mi się podoba, zanosi się na rychły koniec projektu.

Yyy ale "felgi" chyba takie czerwone nie zostawisz? Skoro od cholowania gąsienica się błyszczy to i ranty w felgach też powinny...

Greif ma trochę racji, ale zależy co chcesz osiągnąć. Bo jeżeli pojazd stoi przez kilka dni to te srebrne wytarcia powinny być pokryte rdzawym nalotem. Tak czy inaczej na kołach też wypadałoby je dorobić.

Mlotkowanie mi się podoba, zanosi się na rychły koniec projektu.

Czerwień zostanie zalana jasnych gęstym łoszem i pigmentem żeby pordzewiało, jednostka ta musiała trochę postać jak jej skrzynia biegów pierdzielnęła

Wychodzisz świadomie z dwóch różnych kolorów (żywa stal i minia) aby uzyskać ten sam efekt? Dla mnie kompletnie bez sensu.

Wychodzisz świadomie z dwóch różnych kolorów (żywa stal i minia) aby uzyskać ten sam efekt? Dla mnie kompletnie bez sensu.

Oj czepliwi czepliwi jak zawsze a na koniec wychodzi zawsze jak trzeba, spokojnie będzie Pan zadowolooony

Fura dostała dzisiaj matowy lakier i jak znajdę czas jutro rdzewienie

MG6510jpg_qnpqrwq.jpg

Ostatni apdejt przed brudzeniem. Malowanie skończone:

Panzer-IV_qnwnanx.jpg