Skocz do zawartości

"1492 - Odkrycie Raju" - SANTA MARIA 1/75


lesio-69

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Szydercza Gała napisał:

Ten czerwony można by trochę wpłowieć, bo żagiel jak stara szmata a krojc nówka funkiel jest teraz :szczerbol:

I tu masz rację. Ten fakt trochę mi umknął. A specjalnie jeszcze szukałem jak najbardziej czerwonej farby. Nie wiem czy teraz coś się da z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lesio-69 napisał:

I tu masz rację. Ten fakt trochę mi umknął. A specjalnie jeszcze szukałem jak najbardziej czerwonej farby. Nie wiem czy teraz coś się da z tym zrobić.

Płowienie to jedno... Zupełnie niepotrzebnie najbardziej czerwoną wziąłeś! Te czerwienie mineralne w tamtych czasach były bardziej "ceglane" jak ochra czy wenecka. Szczegół to, ale niezmiernie istotny. Spróbuj to nieco poprawić bo teraz jest czerwony jak u konia ze stajni Enzo :mrgreen:

A poza tym to wiadomo - majstersztyk! :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Super_Hans napisał:

Płowienie to jedno... Zupełnie niepotrzebnie najbardziej czerwoną wziąłeś! Te czerwienie mineralne w tamtych czasach były bardziej "ceglane" jak ochra czy wenecka. Szczegół to, ale niezmiernie istotny. Spróbuj to nieco poprawić bo teraz jest czerwony jak u konia ze stajni Enzo :mrgreen:

A poza tym to wiadomo - majstersztyk! :super:

 

24 minuty temu, Szydercza Gała napisał:

Z fukawki go teraz podmarmurkuj pomaranczowym potem przybrudz brazem  I Bedzie pan zadowolony :szczerbol:

 Najgorzej, ze ten żagiel wisi już na okręcie tylko nie robiłem jeszcze zdjęć  i wszelkie prace z nim są już bardzo utrudnione.

Edytowane przez lesio-69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę odświeżę;-) i jezeli nie za późno i coś pomoże, a trudno zrobić już na powieszonym żaglu, spróbuj ten czerwony ubrudzić suchą pastelą brązową(polecam renesans) za pomocą pędzelka.

Kleilem Santa Maria z kartonu w 1:96. Inna kategoria, ale żagle te same;-) no prawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tlb napisał:

Trochę odświeżę;-)

To i ja trochę odświeżę temat:szczerbol:

Słyszałem że po cyberprzestrzeni krążą fotki z trochę większą ilością żagli na masztach i olinowaniem, a sama budowa zmierza śmiałymi krokami ku szczęśliwemu końcowi

Czy autor owej "baleji" uraczy nas fotkami z postępów czy też każe czekać do galerii końcowej? wink3

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam w międzyczasie  z fotek  pewnie się pojawi. Do żagla podbukszprytowego dołączył fokżagiel i bezanżagiel. Teraz trzeba będzie się brać na grotżagiel. A ten jest trochę skomplikowany bo ma dodatkowo 2 bonnety. Bonnet to dodatkowy żagiel dowiązany pod  głównym  żaglem  rejowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lesio-69 napisał:

Teraz trzeba będzie się brać na grotżagiel. A ten jest trochę skomplikowany bo ma dodatkowo 2 bonnety. Bonnet to dodatkowy żagiel dowiązany pod  głównym  żaglem  rejowym.

Za cholerę nie wiem o co chodzi ale brzmi dobrze :mrgreen:

Tak trzymać :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" A wtedy Kolumb spojrzał na żagle i powiedział:

- Na żaglach mają być  krzyże.

- A jak duże ?  - zapytali marynarze.

 - Mają być widoczne z kilkunastu mil. A po chwili dodał: maja być czerwone, jak krew dopiero co zabitego byka"

Chcecie się kłócić z Kolumbem? :D

W dniu 1.02.2019 o 07:27, abtb napisał:

Słyszałem że po cyberprzestrzeni krążą fotki z trochę większą ilością żagli na masztach i olinowaniem,

VJB66HG.jpg

wRAUquV.jpg

KYbB3kj.jpg

F0yzdke.jpg

lu4Hwsw.jpg

S2odfx3.jpg

3KPPFZ3.jpg

INrHyK0.jpg

YcbRwzY.jpg

tjdPXrv.jpg

DYeJOEn.jpg

ZlyYGrh.jpg

ZAggynl.jpg

uMLublM.jpg

9tWXcfA.jpg

 

Na fokżaglu nie ma jeszcze wykonanych fokbulin i fokszotów. Wykonam je dopiero po zakończeniu montażu grotżagla, bo teraz by tylko przeszkadzały. Teraz czas się brać za grotżagiel a ten jak pisałem wcześniej jest trochę upier.......wy w robieniu. A czas nagli.

 

Edytowane przez lesio-69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:benc:

Ilość bloczków/jufersów (czy jak to zwał:hmmm:) normalnie poraża. Jest tego więcej niż jabłek w sadzie :szczerbol:

Piękna robota :brawo:

11 godzin temu, lesio-69 napisał:

A czas nagli.

Czyżby będzie do obejrzenia  "na żywo" w Mińsku Mazowieckim?

A zatem czekam :kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abtb napisał:

Czyżby będzie do obejrzenia  "na żywo" w Mińsku Mazowieckim?

A zatem czekam :kawa:

Taki jest plan. A co wyjdzie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Uważaj że zdążaniem na... To się potrafi okrutnie mścić. Spiesz się powoli :wink:

Wiem Gała, często sam powtarzam "nic na siłę". Zdążę to będzie dobrze, nie zdążę to będą następne konkursy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Spiesz się powoli

Hyh, no i masz. Pasterz Zielonych Owiec ziarno lenistwa zasiał:rozga:

No nic, grunt to nadzieja, a ta jak wiadomo umiera ostatnia więc do tematu podchodzę spokojnie.:surfer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przyszywanie"  pierwszego bonnetu trwa. Kto to wymyślił taki żagiel :snajper:. Jak się już opanuje technikę "łączenia" i ma się cierpliwość to można to wykonać w kilka godzin.

OzKg43G.jpg

P2vRWvp.jpg

2OoKAm7.jpg

Najgorsze, że na początku nitka ma jakieś 2 m długości i samo jej przeciąganie trwa wieki. im więcej pętli tym nić krótsza i "szycie" jest łatwiejsze. A został jeszcze jeden bonnet.:sciana:

A tak wygląda żagiel z przodu

jWmGZa1.jpg

deqrqBY.jpg

 

 

 

Edytowane przez lesio-69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tlb napisał:

Nie mogę się doczekać galerii...

I ja, i ja :banan:

Dorze, że "ziarno lenistwa" zasiane przez miłośnika "rewolucyjnych płazów" (ziab) trafiło na niepodatny grunt :yahoo:i prace przy żaglach posuwają się do przodu :super:

:kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.