Skocz do zawartości

Jesienna wyprawa HMS Prince of Wales


Adamo722

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moje dzisiejsze wypociny:

Mycie

2bceab0be2f91df5.jpg

Położyłem rozjaśniony białym kolor XF-55 i zamaskowałem

100024a91afa096c.jpg

6188bf3a3a8edcca.jpg

Na to kolor XF-55 z dodanym brązem i dalsze maskowanie

fb5c8d42d2e86917.jpg

Następnie na całość XF-55 rozcieńczony rozpuszczalnikiem celem uzyskania nierównomierności pokrycia (nie wiem czy to był dobry pomysł) ale wyszło mi coś takiego

75492fdd4348cd2c.jpg

eb5516a7b99caf7f.jpg

388d38c5f33872a6.jpg

Oczywiście muszę do końca pozdejmować wszystkie maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to trochę przekombinowana metoda. Poza tym strasznie równo pomaskowałeś te paseczki, a przecież w drewnie barwy nie pojawiają się tak systematycznie. Ale zobaczymy jak Ci to wyjdzie

 

Farba nie tyle jest za gęsta, co chyba malujesz trzymając dyszę zbyt daleko, i na model dolatują paprochy zaschnięte w locie. Da się to wyratować drobnym papierem ściernym.

Ale ale, a co to za szpara na pokładzie przy katapultach wodnosamolotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi się ciekawie ,-)) "Fajny" pomysł z tymi paseczkami... ,-)) Naprawdę nie dajesz temu biednemu modelowi szans ,_))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz konto na fotosiku?

Zmień tego badziewnego fotosika bo z niego fotki znikają

Weź Imgura jest łatwy w obsłudze i darmowy, a foty nie znikną jak w fotosiku...

 

Pozdro

 

Znikają jak się przekroczy limit. Wtedy, aby były widoczne trzeba kupić transfer (tak to się tam chyba nazywa ) To jest jego największym minusem, jest darmowy do czasu...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś o transferze...

A nie opłaca się brać abonamentu w fotosiku, ponieważ to nie likwiduje nam transferu. Tylko go lekko zwiększa od 1Gb + 5Gb.

Czyli po czasie jak będzie zainteresowanie tematem zdjęcia i tak znikną z forum nawet jak masz opłaconego fotosika Premium.

Dobra rada, darujcie sobie tego fotosika...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podchodzimy po raz trzeci

Mycie i oszlifowanie pokładu koło katapult

TAQyvkj.jpg

IGLfrfi.jpg

Malowanie pokładu XF-55 wymieszanego z białym

2TbaPWK.jpg

rgwDkZt.jpg

Naklejone paski i lekko wrzucony jasnobrązowy oraz poszły w ruch kredki

pYdtFEb.jpg

NYIgIgz.jpg

9xlVMq5.jpg

Wszystko delikatnie pokryte XF-55 i wyszło coś takiego

vOufCCK.jpg

BFAQHhv.jpg

VrLPFg5.jpg

93ZdXcu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej dupska nie urywa. Po pierwsze odpuść sobie tą taśmę, skad wogóle taki pomysł żeby naklejać kawały taśmy grubości 2 desek? Można czegos takiego próbować w 1:200 w górę, a i tam sa łatwiejsze metody zrobienia tego. Ten brązowy powinien pójśc tam gdzie bedą zaciemnienia, czyli wokół wystajacych z pokładu elementów. Ale delikatnie i mało a nie siurem z fukawy o średnicy centymetra.

Spoinę pokładu z burtami na dziobe to byś jakoś obrobił a nie taki wielki kanion zostawiał. Kredki. Po pierwsze potrzebujesz kilku odcieni BRĄZOWEGO a nie pierwsze kredki jakie wejdą Ci w rękę. Po drugie musisz to zrobić dość gesto a nie 3 deski na całym okręcie.

Przynajmniej zmywąc nie musisz tym razem bo wygląda teratak samo jak przed "zabiegami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy RÓŻOWY i ŻÓŁTY są odcieniami BRĄZOWEGO? To juz lepiej zrób to różnej twardości ołówkami, uzyskasz różne stopnie intensywności szarego, potem walisz na to mgłę z koloru bazowego. Dobrze zrobione wyglada na prawdę nieźle.

A poza tym musi być zrobione gęściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy RÓŻOWY i ŻÓŁTY są odcieniami BRĄZOWEGO? To juz lepiej zrób to różnej twardości ołówkami, uzyskasz różne stopnie intensywności szarego, potem walisz na to mgłę z koloru bazowego. Dobrze zrobione wyglada na prawdę nieźle.

A poza tym musi być zrobione gęściej.

Malowalem trzema kolorami brazu oraz zoltym.

Pozatym deski potrafia byc od bialych do prawie czarnych zalezy jaki gatunek a kolor dopiero nadaje im np balsa.

Dodam jeszcze szarego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widziałes, żeby jakis dobry modelarz robił cos takiego ?? NIE. z pewnością nie. Czemu robisz takie dziwne eksperymenty, które skończą się większą czy mniejszą klęską ?? Chcesz być oryginalny ?? tu umaluj usta i idź łowić ryby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton weź niebieska tabletke i rozluźnij poślady Choćby blacman stosuje tą mtodę, ja osobiście nie jestem jej fanem, ale można to zrobić dobrze.

 

Adamo albo ołówki albo kredki z połączenia ich mocy powstanie kolejna mega kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widziałes, żeby jakis dobry modelarz robił cos takiego ?? NIE. z pewnością nie. Czemu robisz takie dziwne eksperymenty, które skończą się większą czy mniejszą klęską ?? Chcesz być oryginalny ?? tu umaluj usta i idź łowić ryby .
Spiton weź niebieska tabletke i rozluźnij poślady Choćby blacman stosuje tą mtodę, ja osobiście nie jestem jej fanem, ale można to zrobić dobrze.

 

Adamo albo ołówki albo kredki z połączenia ich mocy powstanie kolejna mega kupa.

 

Spiton może nie jestem dobrym modelarzem i kleję dla zabawy. Moje eksperymenty może są do bani ale na tym polega nauka. A co do twojej rady to widzę że w tym zakresie masz jakie kompleksy (może sam sobie pomaluj i może ktoś zarzuci haczyk).

Szydercza Gala trudno, za późno przeczytałem i dodałem kreski oraz dałem kolor pokładu z aero.

Nie mam zamiaru już zmywać, wyszło jak wyszło i temat pokładu zamykam.

SgHm5Az.jpg

HB07iSL.jpg

c4BzWxR.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widziałes, żeby jakis dobry modelarz robił cos takiego ?? NIE. z pewnością nie.

 

Ależ smutno by wyglądało modelarstwo, gdyby każdy sobie zamiast eksperymentowania takie pytania zadawał

 

Pokład wygląda teraz jak pokryty jakimś dziwnym kamuflażem, ale na pewno nie drewnem. Nie wiem czemu nie stosujecie zupełnie prostych i zupełnie sprawdzonych patentów- przejedź dechy suchym pędzlem a potem gęstym washem w różnych odcieniach brązu, i jeszcze jakoś to wyciągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.